Valmieras Ziņas

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī būs Valmieras novada diena

Lasīšanas laiks: 4 min

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 1. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 norisināsies Valmieras novada diena. Aicinām iepazīt un vairāk uzzināt par otru lielāko novadu Latvijā, kur cieņā praktisks un darbīgs skatījums uz dzīvi un arī kultūru! Koncertos tiksimies ar koklētāju Laimu Jansoni, a capella grupu “Latvian Voices” un citiem māksliniekiem, būs iespēja iegādāties Valmieras novadā ražotu produkciju, baudīt Valmieras novada garšas, apskatīt izstādi un doties piedzīvojumā, kas patiks gan lieliem, gan maziem Valmieras novada dienas apmeklētājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Kāpēc Valmierā mīl sportu, kāpēc sakām, ka novada uzņēmēju ražotais ir bijis pat kosmosā, kāpēc Valmieras un novada vizuālās identitātes pamatā ir izaugsmes medaļa, to visas dienas garumā atklās stāsti kubos. 

Pēc atklāšanas uzrunām un saksofonu ansambļa “Valmieras meitenes” muzikālā sveiciena plkst. 11.00 aicinām mazākos Valmieras novada dienas apmeklētājus uz izrādi “Pasaka par vardulēnu Hugo”. Pasaka, kuras autore ir valmieriete Elīna Krastiņa, rosina mazos skatītājus domāt par to, vai ir labi sarunāties ar svešiniekiem, mānīties un slinkot. Pasaku ierunājis aktieris Ainārs Ančevskis. Lomās: Uģis Točs, Mariuss Grencis, Daina Dzvinko, Evija Dzvinko. Skaņas apstrāde – Kristaps Krievkalns. Tērpi un scenogrāfija – Jolanta Rone. Pēc izrādes norisināsies arī jaunās bērnu grāmatas par vardulēnu Hugo prezentēšana.

No plkst. 13.00 līdz 16.00 aicinām uz Valmieras novada kolektīvu – mūsdienu deju grupa “Baltā”, vadītāja Linda Mīļā, vokālais ansamblis “Ēra”, vadītāja Dita Tomsone, vokālais ansamblis “Imera”, vadītājs Imants Točs, kā arī etno kokļu kopa 15 koklētāju sastāvā, vadītāja Zane Sniķere, – sagatavoto koncertu. Īpašie viesi būs mūziķe, etnomuzikoloģe, koklētāja Laima Jansone, kā arī izcilā a capella grupa “Latvian Voices”.

Vai zināji, ka Valmieras novada Kocēnos ik gadu pulcējas koklētāji no visas pasaules? Pateicamies Laimai Jansonei, ka ik vasaru varam pieredzēt Pasaules koklētāju nometnes dalībnieku brīnišķīgos koncertus! Par īpašo Valmieras skaņu kļuvis arī a capella skanējums, grupai “Latvian Voices” kopā ar Valmieras novada vokālajiem ansambļiem rīkojot A Capella festivālu.

Taču ar mūzikas klausīšanos vien nebūs gana. Iespējams, esi izpildījis Jāzepa Vītola saviļņojošo skaņdarbu “Gaismas pils” vai klausījies to izpildām kori. Taču Vidzemes Augstskola aicina iejusties diriģenta lomā. Uzliekot virtuālās un papildinātās realitātes brilles, ieraudzīsi virtuālo kori, kas skaņdarbu izpildīs atbilstoši diriģenta rokas kustībām. Valmieras novada Dikļi ir vieta, kur ievērojams mācītājs, literāts, skolotājs un izglītības darba organizators Juris Neikens 1864. gada vasarā rīkoja pirmos latviešu dziedāšanas svētkus, kas vēlāk izauga par vienu no skaistākajām tradīcijām – Dziesmu un Deju svētkiem.

Izstādē “Kultūrpunkti” būs apskatāmi Valmieras novada lielāko un arī neparastāko norišu simboli. Tie stāstīs par Valmieras vasaras teātra festivālu – izrādes notiek vietās, kur parasti teātris nav skatāms, piemēram, mājas pagalmā, futbola laukumā, mežā u.c., par Kino Pedāli – uz neparastiem kinoteātriem skatītāji dodas ar velosipēdiem, par Kokmuižas svētkiem, kas atklāj senās muižas dzīvošanu līdzi laikam, par Mazajiem Opermūzikas svētkiem – Sēļu muižā sinerģijā ar dabas krāšņumu, gaismas un sveču atspulgu muižas dīķī iespējams baudīt augstas raudzes profesionālo mākslu, par ļoti garšīgiem svētkiem, kuros viss ir par un ap saldējumu, un vēl citām Valmieras novada norisēm, kuras aicinām apmeklēt.

Bibliotēkā būs pieejamas apskatei arī pēdējā desmitgadē izdotās grāmatas par Valmieras novadu, cilvēkiem un vietām.

Aicinām uzzināt, kādas garšas mīt Valmieras novadā. Īpašs ir kulinārais mantojums – daudziem ēdieniem un dzērieniem doti vietvārdu nosaukumi – Valmiera, Rūjiena, Rūja, Strenči, Salaca, Gauja, Burtnieki, Matīši u.c. Dažus gardumus, kas nes vietas nosaukumu, būs iespēja nogaršot, piemēram, dzērienu “Rūjas Veldze”, Valmieras salātus, Rūjienas salātus. Ar receptēm dalīsies un vairāk pastāstīs virtuves “Gunas maize” saimniece Guna Ķibere.

Turklāt bibliotēkas kafejnīcas telpās būs iespēja iegādāties Valmieras novadā ražotu produkciju un uzzināt par veiksmīgiem biznesa stāstiem un produktiem. Jāpiemin, ka viens no šādiem stāstiem jau sen dzīvo Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Tautas grāmatu plaukts, kura augstums līdzvērtīgs piecu stāvu mājai, tapis Valmierā, uzņēmumā SIA “Daiļrade koks”. Bibliotēkā ar gardumiem lutinās arī “Valmiermuižas alus darītava”, piedāvājot gan jau iecienītos gardumus, gan arī aicinot baudīt jaunas garšas.

Kad ar dažādiem gardumiem būs atjaunoti spēki, aicinām piedalīties Valmieras koprades darbnīcas “DARE” darbnīcās, iepazīstot apdrukas procesu, apdrukājot auduma maisiņus, gatavojot krūžu paliktņus.

Gaidām ciemos Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur 1. oktobrī dzīvosies Valmieras novads!

Valmieras novada diena norisināsies sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Programma

Plkst. 13.00–16.00 koncerti (ātrijā):

  • Valmieras etno kokļu kopa. Viesmūziķe – koklētāja Laima Jansone. Mūsdienu deju grupu “Baltā”;
  • Vokālie ansambļi “Imera” un “Ēra”. Viesmūziķi – a cappella grupa “Latvian Voices”

Plkst. 10.00–16.00 Iepazīsti Valmieras novadu (ātrijā)!

Plkst. 10.00–16.00 tirgošanās un degustācija (kafejnīcas telpās un pie tās):

  • Tirgotava “Valmieras novada veiksmes stāsti”;
  • Valmieras novada ēdienu stāsti, degustācija “Valmieras novada garšas”

Plkst. 10.00–16.00 izstādes:

  • Valmieras novada norišu izstāde “Kultūrpunkti” (starp 1. un 2. stāvu);
  • Grāmatas Valmieras novadā (Uzziņu un informācijas centrā)

Plkst. 10.00–16.00 iespēja diriģēt virtuālo kori – virtuālās un papildinātās realitātes aktivitāte #IzlīdziVītolam (pirmā stāva oranžērijā)

Plkst. 10.00–16.00 koprades darbnīcas “DARE” radošā darbnīca (pirmā stāva oranžērijā)

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri