Valmieras Ziņas

Latvijas Jaunatnes olimpiāde pārcelta uz 2025.gadu

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas Jaunatnes olimpiādes Organizācijas komiteja ir pieņēmusi lēmumu devīto Latvijas Jaunatnes olimpiādi pārcelt uz 2025.gadu, ziņo Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Lēmums ir pieņemts, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, Latvijas Jaunatnes olimpiādei pildot arī Eiropas Jaunatnes olimpiādes kvalifikācijas sacensību funkcijas.

Lēmuma pieņemšanā ņemts vērā arī fakts, ka šovasar notiks Vasaras olimpiskās spēles Parīzē, kā arī “nepieciešamība nodrošināt pārdomātu un izsvērtu pasākuma laika grafika ievērošanu un sacensību kvalitātes standarta saglabāšanu”.

2025.gada Jaunatnes olimpiādes rīkotāja pašvaldība joprojām paliek Valmiera, taču, ņemot vērā sporta veidu federāciju un pašvaldību izteiktos viedokļus, tiks veikta olimpiādes programmā iekļauto sporta veidu un jauniešu – dalībnieku vecuma robežu atkārtota izvērtēšana. Iepriekš bija plānots, ka olimpiādē varētu piedalīties 15-17 gadus veci jaunieši vieglatlētikas, džudo, peldēšanas, BMX, mākslas vingrošanas, brīvās cīņas, orientēšanās, smaiļošanas un kanoe, boksa, šosejas riteņbraukšanas, futbola, 3×3 basketbola, pludmales volejbola, florbola un handbola sporta veidos. Sporta veidi tika izvēlēti saskaņā ar Valmieras “sagatavoto piedāvājumu un atbilstoši pašvaldību viedoklim, ko apkopoja Latvijas Pašvaldību savienība (LPS)”.

“Šobrīd šis ir labākais iespējamais lēmums, lai saglabātu pasākuma kvalitāti, izpildītu tā mērķus un misiju, kā arī ņemtu vērā iepriekšējo gadu labo praksi,” pasākuma pārcelšanu komentē LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Lejnieks pamato, ka, “ieplānojot Latvijas Jaunatnes olimpiādi kā nākamā gada pasākumu gan pašvaldību, gan Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžetā, kā arī nepieciešamo laiku visiem organizatoriskajiem darbiem, iegūtu visi – gan pašvaldības, gan sportisti, gan sabiedrība”.

Turklāt sporta federācijas sacensības varēs izmantot kā vienu no kvalifikācijas kritērijiem Eiropas Jaunatnes olimpiādei, kas 2025.gada jūlijā norisināsies Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē.

Nākamā gada Latvijas Jaunatnes olimpiādes Organizācijas komitejā darbojas pārstāvji no IZM, LOK, LPS, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome (LSIIDP), Valmieras novada pašvaldības un sporta infrastruktūras objektiem.

Latvijas Jaunatnes olimpiādē piedalās novadu un valstspilsētu komandas. Olimpiādes laikā tiek noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas jaunie sportisti vasaras sporta veidos.

Pirmā Latvijas Jaunatnes olimpiāde notika 2005.gadā Ventspilī, bet līdz šim pēdējā – 2019.gadā Jelgavā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri