Valmieras Ziņas

Latvijas čempionātā badmintonā Valmieras vīriešu un sieviešu komandām bronzas medaļas

Lasīšanas laiks: 7 min

16.jūnijā Siguldā tika noskaidroti Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta uzvarētāji. Rīgas Badmintona skolas komanda bija stiprākā starp sievietēm, bet Baložu badmintona kluba komanda “Ananta.lv” bija spēcīgākā vīriešu komanda. Sudraba medaļas gan vīriešu, gan sieviešu čempionātos izcīnīja Siguldas komandas, līdzīgi arī bronzas medaļas izcīnīja valmierieši. Uzvarētāji tika apbalvoti ar Latvijas čempionu kausu un medaļām, kā arī saņēma balvas no čempionāta sponsoriem – “Evelatus” un “Lavazza”.

>>> Skatīt Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta rezultātus
>>> Skatīt Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta lapu

Abas finālspēles, gan vīriešu, gan sieviešu, bija ļoti saspringtas, līdz pat spēles beigām vēl nebija zināms, kura komanda izcīnīs Latvijas čempiona titulu. Finālspēles tiešraidē translēja Sportacentrs TV. “Domāju, ka TV skatītājiem bija ļoti interesanti, tā bija spriedze, intriga līdz pat izšķirošajam 100.punktam. Ļoti skatāmas spēles, cīņa par katru punktu,” gandarījumu pauž Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs un Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta komisārs Kristians Rozenvalds.

Latvijas sieviešu badmintona komandu čempionāta finālspēlē Rīgas Badmintona skolas komanda uzvarēja ar 100:96 uzvarēja SBK/SSS komandu no Siguldas.  Pirmajā setā RBS pieredzējusī spēlētāja Ieva Pope ar 20:12 uzvarēja Liānu Lencēviču, kura vairāk specializējas dubultspēles. Otrajā setā RBS spēlētāja Diāna Stognija ar 20:11 uzvarēja daudzsološu Siguldas juniori Annu Kupču, tādējādi pēc otrā seta izvirzot RBS komandu pārliecinošā vadībā ar 40:23. Arī trešo setu uzvarēja RBS komanda, Kristīnei Šeferei uzveicot Jekaterinu Romanovu ar 20:16. Savukārt abas dubultspēles uzvarēja Siguldas pāri, bet ar to bija par maz, lai atgūtos no 60:39 pēc trim vienspēlēm. Sākotnēji Anna Kupča & Liāna Lencēviča ar 32:20 uzvarēja Aija Pope & Diāna Stognija. Izšķirošā setā, kurā Monika Radovska & Jekaterina Romanova ar 25:20 uzvarēja Ieva Pope & Kristīne Šefere, Siguldas pārim izdevās izlīdzināt rezultātu, taču seta beigās veiksmīgākas bija pieredzējušais Rīgas Badmintona skolas spēlētājas, kas kopā spēlējušas arī Eiropas čempionātā un Eiropas 1.spēlēs Baku.

“Latvijas vīriešu badmintona komandu čempionāta finālspēle bija tāda, kuru es labprāt iekļautu kā mācību materiālu visiem badmintonistiem. Azarts un cīņa par katru punktu, maz bezatbildīgas kļūdas. Ļoti skaista spēle!” stāsta LBF Valdes locekle Diāna Šavalgina, kura, kopā ar LBF Valdes priekšsēdētāja vietnieku Gunāru Lūsveri, bija finālspēļu komentētāja TV tiešraidē.

Vīriešu finālā spēles pirmajā sētā komandas “Ananta.lv” spēlētājs Imants Kelmers zaudēja tikai 2 punktus daudz pieredzējušajam un vairākkārtējam Latvijas čempionam Kārlim Vidasam. Nākamā setā “Ananta.lv” komandas kapteinis Viesturs Bajārs un siguldietis Teodors Kerimovs cīnījās līdzīgi 20:20, tādējādi pirms trešās vienspēles Siguldas klubs vēl bija vadībā ar 40:38. Daudzsološa bija trešā vienspēle starp “Ananta.lv” komandā spēlējošo vairākkārtējo Latvijas čempionu Niku Podosinoviku un sīksto siguldieti Artūru Akmeni. Tomēr Niks Podosinoviks ne tikai izvirzīja “Ananta.lv” komandu vadībā, uzvarot ar 22:12, bet arī iekrāja handikapu savai komandai pirms dubultspēlēm, kas ir siguldiešu trumpis. Pirmajā dubultspēlē “Ananta.lv” pāris Viesturs Bajārs & Imants Kelmers ar 20:22 zaudēja Siguldas pārim, kurā spēlēja arī Eiropas junioru vicečempions pludmales volejbolā Ardis Daniels Bedrītis pāri ar Teodoru Kerimovu. Izšķirošajā dubultspēlē “Ananta.lv” pāris Mārtiņš Kažemaks & Niks Podosinoviks uzvarēja ar 20:17, neļaujot Siguldas pārim Artūrs Akmens & Kārlis Vidass bīstami pietuvoties.

15 komandas, 39 spēles

Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā piedalījās 15 komandas, tai skaitā 11 vīriešu komandas un 4 sieviešu komandas. Vīriešu komandas sākotnēji tika izsētas 2 apakšgrupās, kurās tika izspēlēts grupas turnīrs. Divas labākas komandas no katras apakšgrupas kvalificējās uz pusfinālu. Sieviešu komandas sākotnēji izspēlēja grupas turnīru, lai noskaidrotu, kā komandas tiks izsētas pusfinālos. Kopējais spēļu skaits – 39, tai skaitā 31 grupas turnīra spēle, 4 pusfināli un 4 medaļu spēles.

Vismaz vienā spēlē Latvijas vīriešu un sieviiešu komandu čempionātā piedalījās 79 spēlētāji. Vismaz vienu spēli tiesāja 7 tiesneši.

Turnīra spēļu formāts – stafete līdz 100.punktam

Latvijas vīriešu un sieviešu badmintona komandu čempionāta spēles notika Badminton 100 formātā, spēlējot līdz 100 punktiem, t.sk. pirmās trīs vienspēles, līdz uzvarošā komanda iegūst 20., 40. un 60.punktu, kā arī divas dubultspēles, līdz uzvarošā komanda 80. un 100.punktu. Gadījumā, ja rezultāts ir 99-99, tad 100.punkts ir izšķirošais.

Kristians Rozenvalds paskaidro, ka šādā formātā var vieglāk prognozēt vienas spēlēs laiku, jo viena komandu maču garums ir ne ilgāks kā 75 minūtes. Šāds formāts ir interesantāks TV.  Šis formāts ir viegli izprotams skatītājiem un līdzjutējiem. Katrs izcīnītais punkts ir nozīmīgs, tas saliedē komandu un motivē spēlētājus. 

“Formāta pieejamība rada priekšnoteikumus masveidības veicināšanai, jo šāda formātā komandas var pieteikt gan lielie klubi, gan arī mazākas pašvaldības, organizācijas un badmintona kopienas. Reklāmas un TV resursu pieejamība, kā arī potenciālā masveidība ir priekšnoteikums, lai būtu vilkme arī sponsoriem un atbalstītājiem,” uzskata Kristians Rozenvalds.

Epidemioloģiskā drošība visaugstākajā līmenī

Lai uzsāktu Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātu, LBF Valde bija noteikusi ļoti stingras epidemioloģiskās drošības prasības.  Sporta zālē spēles laikā varēja atrasties tikai komandā uz konkrēto spēli pieteiktie spēlētāji, kā arī viens treneris. Spēlētāji, tiesneši un treneri visu laiku bija sejas maskās, izņemot tiesnesi tiesāšanas brīdi un izņemot spēlētājus spēles brīdī. Spēlētājiem uz spēlēm varēja ierasties individuāli, izņemot vienā mājsaimniecībā dzīvojošos un izņemot spēlētājus, kas vienā pārī spēlēja dubultspēles.

Lai mazinātu komandu pārvietošanos, visas Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta spēles notika  “burbuļos” Rīgā, Siguldā, kā arī trīs spēles tika aizvadītas Baložos. Sākotnēji bija plānots, ka komandas tiksies katra ar katru, izspēlējot spēlēs mājās un viesos, taču, lai minimizētu spēlētāju migrāciju, tika nolemts spēles koncentrēt vienuviet. 

Lai mazinātu epidemioloģiskos riskus tiesājot spēles, tika noteikts, ka spēlēs tiesāja Galvenā tiesneša norīkots tiesnesis, kas pildīja gan paaugstinājuma, serves un līnijtiesneša, gan spēles inspektora pienākumus.

Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta spēlēs varēja piedalīties tikai spēlētāji, treneri un tiesneši, kas pirms katras spēles bija elektroniski apliecinājuši atbilstību epidemioloģiskās drošības prasībām. “Mēs bijām pirmie, kas izveidoja viegli pārskatāmu un viegli aizpildāmu e-anketu. Tas bija ne tikai formāls dokuments, jo, spēlētājs, apliecinot, ka ievēros rīkotāju noteiktās stingrās epidemioloģiskās prasības, bija spiests par to aizdomāties. Otra priekšrocība E-anketai bija arī tā, ka visi dati par spēlētājiem un komandām bija vienkopus,” skaidro Kristians Rozenvalds.

“Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionātā viss ir bijis droši. Nav neviena inficēšanas gadījumā. Tas prasīja daudz uzmanības, daudz ikdienas darba, rīkotājiem nācās būt skarbiem un nepiekāpīgiem. Taču vislielākais gandarījums ir par to, ka viss izdevās, gūstot gandarījumu par noskaidrotajiem Latvijas čempioniem, kā arī par epidemioloģisko drošību. Es pats iepriekš biju jau izslimojis, zinu, cik šī pieredze bija nepatīkam man un ģimenei, tas mudināja rīkoties vēl atbildīgāk,” stāsta Kristians Rozenvalds.

Komandu turnīrs bez sākotnējās ažiotāžas

Lai mazinātu ažiotāžu, kas varētu kaitēt Latvijas vīriešu un sieviešu komandu čempionāta norisei, tika nolemts atteikties no spēļu reklāmām pirms un arī pēc spēlēm. Tas attiecas arī uz publikācijām internetā un sociālajos tīklos. 

“Citkārt Latvijas Badmintona federācijas aktivitātes vienmēr ir publiskas, taču pats būdams sabiedrisko attiecību speciālists, es izprotu, ka dažkārt, vēl svarīgāka par publicitāti, ir nepieciešamība neradīt ažiotāžu un palikt ēnā. Tāpēc, daudziem par pārsteigumu, informācija par čempionāta norisi ir publicēta vien tad, kad čempionāts ir noslēdzies vai skatoties fināla spēļu tiešraides Sportacentrs TV,” skaidro Kristians Rozenvalds. 

“Mēs negribējām, lai mūsu pieredzi iztulko nepareizi. Turklāt, jāņem vērā, ka informācija par to, kāda ir badmintona komandu spēļu pieredze, Latvijā vēl ir minimāla. Es negribēju, lai kāds sāk spriedelēt par to, kas ir badmintons Latvijā un Pasaulē, balstoties uz savu nezināšanu. Es negribēju, lai ir kāds, kas neatļauti izmanto iespēju, kāda bija atrunāta Ministru kabineta noteikumus Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, atļaujot rīkot komandu sporta spēļu starptautiskās un augstāko līgu sporta sacensības, ja tajās tiek izcīnīts Latvijas čempiona tituls pieaugušajiem un tās norisinās bez skatītājiem,” ažiotāžas neesamību skaidro Kristians Rozenvalds.

Badmintons – arī komandu sporta spēle

Lai gan badmintons ir plaši zināms kā individuāls sporta veids, tai skaitā ar individuāliem turnīriem Olimpiskajās spēlēs, taču galvenais badmintona attīstības dzinulis ir komandu čempionāti un līgas. Tas ir arī galvenais spēlētāju ienākumu avots, intereses vairotājs spēlētājiem, skatītājiem, medijiem un sponsoriem. 

Eiropā un pasaulē ik pēc gada notiek Pasaules un Eiropas čempionāti vīriešu un sieviešu komandām, kā arī Pasaules un Eiropas čempionāts jauktajām komandām. Katru gadu notiek Eiropas čempionāts klubu komandām, kurā piedalās labākie klubu no katras valsts. Katru gadu notiek arī Pasaules junioru komandu čempionāts. Tāpat jaukto komandu turnīrs bija arī Pasaules Jaunatnes olimpisko spēļu programmā. Ik pēc diviem gadiem notiek arī Eiropas U17 un Eiropas U19 jaukto komandu čempionāti. Reizi gadā notiek arī Baltijas jaunatnes komandu čempionāts.

Komandu turnīru attīstīšana ir arī viena no Latvijas Badmintona federācijas Biedru sapulces apstiprinātajām  attīstības  perspektīvām. “Tas motivētu komandas izvēlēties labākos sportistus, piesaistītu sponsorus, iesaistītu pašvaldības, ieinteresētu medijus un sponsorus, kā arī ieinteresētu līdzjutējus klātienē skatīties badmintona spēles,” teikts Latvijas Badmintona federācijas Vadības ziņojumā 2021.gada 24.marta ikgadējā Biedru sapulcē.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (reģistrācijas Nr. 90009029104, nmpd.gov.lv) aicina pieteikties uz vakantajiem amatiem NEATLIEKAMĀS MEDICĪNAS (NM) ĀRSTA PALĪGS VALMIERAS BRIGĀŽU ATBALSTA CENTRĀ Valmieras, Rūjienas, Alojas neatliekamās medicīniskās palīdzības punktos (profesijas kods 3258 01) uz nenoteiktu laiku Darba laiks: pilna slodze saskaņā ar summētā darba laika grafiku Darba vieta: Rīgas iela 47A, Valmiera Valdemāra iela 26, Rūjiena Rīgas iela 10, Aloja Mēs Tev uzticēsim nodrošināt savlaicīgu un kvalitatīvu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu pacientiem Tu esi kā radīts darbam NMPD, ja Tev ir neatliekamās medicīnas ārsta palīga pirmā līmeņa profesionālā augstākā medicīniskā izglītība; sertifikāts neatliekamās medicīnas ārsta palīga specialitātē; zināšanas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanā un tai nepieciešamo resursu pārvaldīšanā; labas komunikācijas prasmes un spēja strādāt komandā; prasmes patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu; spēja pieņemt lēmumus un rīkoties atbilstoši situācijai; valsts valodas prasme C1 līmenī; prasme lietot sakaru ierīces un informāciju tehnoloģijas. Ko Tu iegūsi, ja pievienosies mums izaicinājumu pilnu darbu; atbalstu no pieredzējušiem kolēģiem darbu uzsākot; darba samaksu mēnesī par pilnu slodzi ar piemaksām par darbu paaugstināta riska apstākļos un darbu naktī līdz 2341.00 EUR (pirms nodokļu nomaksas); piemaksu par darba stāžu (ja darba stāžs lielāks par 1 gadu); iespēju plānot savu darba grafiku; atbalstu Tavai izaugsmei un profesionālajai attīstībai (mācības, kursi u.c.); valsts apmaksātu veselības aprūpi – Tev nebūs jāmaksā pacienta iemaksas un līdzmaksājumi; papildus bonusus - papildatvaļinājumu līdz 8 dienām, redzes korekcijas līdzekļu iegādes izdevumu daļēju kompensāciju u.c.; iespēju doties izdienas pensijā. Lai pieteiktos konkursam, dzīves gājumu CV (Curriculum Vitae) līdz 2024.gada 21.aprīlim sūtīt elektroniski uz e-pastu: konkursam@nmpd.gov.lv ar norādi “Ārsta palīgs Valmieras BAC” vai iesniegt personīgi Rīgas ielā 47A, Valmierā. Sīkāka informācija pa tālruni: 67337201 vai 67337203 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs tikuši līdz otrajai pretendentu atlases kārtai. Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Datu pārzinis ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, adrese: Laktas iela 8, Rīga, LV-1013; tālr. Nr. 67337000; e-pasts: nmpd@nmpd.gov.lv. Vairāk informācijas skatīt: https://www.nmpd.gov.lv/lv/privatuma-politika#personala-atlase Profesija: ĀRSTA PALĪGS/ FELDŠERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 47, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-21 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas ielā 1,Valmierā . Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 900-950 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ,Valkas ielā vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas,vai WhatsApp tel.nr. +371 27 290 347. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp +371 27290347 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri