Latvijas basketbolisti Valmierā pārbaudes spēlē pārspēj Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien, 1.augustā, Valmierā pārbaudes spēlē uzvarēja Slovākiju.

Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā beidzās ar rezultātu 91:84 (21:20, 29:19, 21:27, 20:18).

Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš guva 17 punktus, kā arī Dairis Bertāns, kurš guva 13 punktus, Andrejs Gražulis guva 12 punktus, bet 11 punktus spēlē guva Mārtiņš Meiers.

Slovākijas valstsvienības rindās ar 21 punktu izcēlās Vladimirs Brodzianskis., 19 punkti Šimona Krajčoviča kontā, bet Mihaels Fušeks guva 14 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas.

Spēles sākumā aktīvāki bija Slovākijas basketbolisti, kuri trešajā minūtē bija vadībā ar 5:0. Līdz ceturtdaļas vidum viesi spēja saglabāt vadību līdz pat astoņiem punktiem. Sestajā spēles minūtē precīzs tālmetiens izdevās Artim Atem, bet pēc tam divus soda metienus precīzi izpildīja Artūrs Kurucs un Verners Kohs samazinot rezultāta starpību līz 14:16, bet pēdējā ceturtdaļas minūtē Kurucs ar precīzu tālmetienu panāca izlīdzinājumu 19:19. Šimons Krajčovičs precīzi izpildīja vienu no diviem soda metieniem, bet Kurucs divas sekundes pirms ceturtdaļas beigām guva divus punktus, ceturtdaļai noslēdzoties Latvijas labā 21:20.

Otrā ceturtdaļa veiksmīgāka bija Latvijas izlasei, tostarp viņi realizēja sešus no septiņiem soda metieniem, kamēr pretinieki realizēja trīs no četriem soda metieniem. Otrā ceturtdaļa beidzās ar rezultātu 50:39 Latvijas izlases labā.

Trešajā ceturtdaļā viesu komanda bija aktīvāka un samazināja rezultāta starpību līdz pieciem punktiem.

Spēles pēdējā nogrieznī Latvijas valstsvienība saglabāja vadību.

Abas komandas gatavojas 2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram, ko Latvijas vienība aizvadīs Rīgā no 7. līdz 13.augustam.

Latvijas un Slovākijas basketbolistiem šī bija sestā tikšanās valstsvienību līmenī. Arī visos piecos iepriekšējos mačos bija uzvarējuši latvieši. Pēdējā tikšanās reize bijusi 2014.gada 24.augustā Pečinokā – 89:65.

Nākamnedēļ Latvijas komanda turpinās trenēties Rīgā.

Pirms nedēļas pārbaudes spēlē Saldū Latvija ar rezultātu 85:66 uzvarēja Šveici.

Latvijas vīriešu valstsvienība gatavoties 2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīram sāka jūlija vidū.

Jau ziņots, ka veselības stāvoklis valstsvienības darbā neļāva iesaistīties “Barcelona” spēlētājam Rolandam Šmitam. Savukārt treniņā gūtā pēdas savainojuma dēļ no ierindas izgājis Aigars Šķēle.

2023.gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīrā “Arēnā Rīga” Latvijas valstsvienība sacentīsies ar Rumānijas (7. un 11.augustā) un Baltkrievijas izlasi (8. un 12.). Pēc divu apļu turnīra divas labākās komandas novembrī turpinās cīņu par ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2023.gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās.

Latvijas izlases kandidāti dalībai 2023.gada Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīrā:

Jānis Strēlnieks (Kauņas “Žalgiris”, Lietuva), Kristers Zoriks, Artis Ate, Verners Kohs, Anrijs Miška (visi – “VEF Rīga”), Dairis Bertāns (Seviljas “Real Betis”, Spānija), Rihards Lomažs (Denizli “Yukatel Merkezefendi, Turcija), Artūrs Kurucs (Vitorijas “Baskonia”, Spānija), Artūrs Strautiņš (Redžo di Emīlijas “Unahotels”, Itālija), Dāvis Bertāns (Vašingtonas “Wizards”, NBA), Ojārs Siliņš (bez kluba), Mareks Mejeris (Permas “Parma”, Krievija), Andrejs Gražulis (Triestes “Alma”, Itālija), Rinalds Mālmanis (Mursijas UCAM, Spānija), Klāvs Čavars (Bidgoščas “Astoria”, Polija), Mārtiņš Meiers (Šalonas pie Sonas “Elan”, Francija).

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?