Valmieras Ziņas

Latvija Tokijas Olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta BMX vīru un dāmu sacensībās

Lasīšanas laiks: 3 min

Naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika Kolumbijas pilsētā Bogotā aizvadīts UCI Pasaules kausa BMX superkrosā ceturtais posms, kurā visaugstāko rezultātu no Latvijas sportistiem sasniedza Vineta Pētersone, kura aizkļuva līdz pusfinālam. Sacensību laikā pavisam skaidrs kļuva tas, ka Tokijas Olimpiskajām spēlēm sekmīgi kvalificējušies pa vienam Latvijas vīru un dāmu elites sportistiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Ļoti veiksmīgi Latvijas BMX sportistiem izvērtās Bogotā notiekošais Pasaules kausa trešais posms. Pirmo reizi kopš 2017. gada mūsu sportistiem izdevās sasniegt labāko trijnieku. To paveica Helvijs Babris. Trenera Mika Puķīša audzēknis izcīnīja trešo vietu. Līdz finālam lielisku sniegumu demonstrēja arī Kristens Krīgers. Savā pirmajā PK finālā, pēc laba starta, Krīgers piedzīvoja ļoti smagu kritienu. Lai arī mūsu sportists lūzumus neguva, tomēr spēcīgi sasista galvu un ceturtajā posmā uz starta iziet nevarēja.

Pateicoties ļoti sekmīgajam vīru elites startam trešajā posmā, Latvija olimpiskajā nāciju rangā nostabilizēja savu pozīciju, vēl vairāk attālinot tuvāko sekotāju Vāciju. Tas nozīmē, ka četrgades nozīmīgākajā sporta notikumā starp 24 vīriem redzēsim mūsu valsts sportistu. Ņemot vērā paaudžu maiņu Latvijas BMX pēc Māra Štromberga un Edžus Treimaņa karjeras beigām, šis noteikti ir sekmīgs rezultāts. Lauvas tiesu punktus kvalifikācijai deva – Helvis Babris un Kristens Krīgers.

Pateicoties galvenokārt Vinetas Pētersones sasniegtajiem rezultātiem, Latvija kvalificējusies arī Tokijas Olimpisko spēļu sieviešu BMX sacensībām. Tas izdevies pēc olimpiskā nāciju ranga, kur trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Pētersone regulāri guva vērtīgus punktus. Vienīgā reize, kad Olimpiskajām spēlēm kvalificējās kāda no Latvijas sportistēm, bija 2012. gadā. Toreiz mūsu valsts godu aizstāvēja Sandra Aleksejeva.

Liels ieguldījums sasniegtajam mērķim ir ikviena sportista, viņa treneru, apkalpojošā personāla cilvēku, Valmieras pilsētas, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās vienības, sportistu pārstāvēto klubu, pašvaldību un citu atbalstītāju ieguldījumam.

PK 4. posms, Bogotā

Vīriešu elites grupa:

Ceturtā posma pirmās kārtas braucienu ar pirmo piegājienu pārvarēja Helvijs Babris, kurš izcīnīja otro vietu savā braucienā. Astotdaļfinālam kvalificējās arī Mikus Strazdiņš, kurš to paveica pēc otrās vietas “pēdējās cerības” braucienā. Ceturtdaļfināls šajā reizē gan izpalika bez Latvijas sportistu pārstāvniecības. Savos astotdaļfinālu braucienos abi mūsu vīri ieņēma attiecīgi sesto (Strazdiņš) un septīto (Babris) vietu.

Uzvaru lielajā finālā izcīnīja Žoriss Dodē no Francijas.

Sieviešu elites grupa:

Vineta Pētersone dienu iesāka ar sesto vietu pirmās kārtas braucienā. Pusfinālā “AKSSC Valmiera/ Silvas ziķeri” braucēja kvalificējās pēc gūtās uzvaras “pēdējās cerības” braucienā.

Pusfinālā Vineta pēc starta nonāca septītajā pozīcijā. Lai arī trasē viņa centās pakāpties, tas neizdevās. Septītā vieta braucienā un fināls bez mūsu braucējas. Uzvaru posmā izcīnīja galvenā favorīte Mariana Pahona.

Vīriešu U23 grupa:

Edvards Glāzers pirmajā kārtā izcīnīja trešo vietu savā braucienā, tiekot ceturtdaļfinālā. Tas gan “AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS” braucējam neizdevās kā cerēts. Jau pēc starta Edvards atradās ārpus labāko četrinieka. Lai arī viņš centās meklēt risinājumus, lai uzlabotu pozīciju, tomēr tas līdz galam neizdevās. Braucienā sestā vieta, kas neļāva tikt pusfinālā.

SIA „Firma Madara’89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu konditoram (-ei) maiznīcā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Konditorejas izstrādājumu ražošana, ievērojot receptūras un tehnoloģiskās instrukcijas; Gatavās produkcijas kontrole un pēcapstrāde. Prasības kandidātiem: Obligāta darba pieredze konditorejā nav nepieciešama; Godīgums un atbildības sajūta; Pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; Darbs maiņās no plkst. 4.00 līdz 15.00; Darba alga no EUR 900 (bruto); Piedāvājam apmācības uz vietas maiznīcā. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - konditors VALMIERĀ,Rīgas ielā vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 29 174 701. Profesija: KONDITORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai zvanīt uz WhatsApp mob.t. +37129174701

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri