Valmieras Ziņas

Latvija Tokijas Olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta BMX vīru un dāmu sacensībās

Lasīšanas laiks: 3 min

Naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika Kolumbijas pilsētā Bogotā aizvadīts UCI Pasaules kausa BMX superkrosā ceturtais posms, kurā visaugstāko rezultātu no Latvijas sportistiem sasniedza Vineta Pētersone, kura aizkļuva līdz pusfinālam. Sacensību laikā pavisam skaidrs kļuva tas, ka Tokijas Olimpiskajām spēlēm sekmīgi kvalificējušies pa vienam Latvijas vīru un dāmu elites sportistiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Ļoti veiksmīgi Latvijas BMX sportistiem izvērtās Bogotā notiekošais Pasaules kausa trešais posms. Pirmo reizi kopš 2017. gada mūsu sportistiem izdevās sasniegt labāko trijnieku. To paveica Helvijs Babris. Trenera Mika Puķīša audzēknis izcīnīja trešo vietu. Līdz finālam lielisku sniegumu demonstrēja arī Kristens Krīgers. Savā pirmajā PK finālā, pēc laba starta, Krīgers piedzīvoja ļoti smagu kritienu. Lai arī mūsu sportists lūzumus neguva, tomēr spēcīgi sasista galvu un ceturtajā posmā uz starta iziet nevarēja.

Pateicoties ļoti sekmīgajam vīru elites startam trešajā posmā, Latvija olimpiskajā nāciju rangā nostabilizēja savu pozīciju, vēl vairāk attālinot tuvāko sekotāju Vāciju. Tas nozīmē, ka četrgades nozīmīgākajā sporta notikumā starp 24 vīriem redzēsim mūsu valsts sportistu. Ņemot vērā paaudžu maiņu Latvijas BMX pēc Māra Štromberga un Edžus Treimaņa karjeras beigām, šis noteikti ir sekmīgs rezultāts. Lauvas tiesu punktus kvalifikācijai deva – Helvis Babris un Kristens Krīgers.

Pateicoties galvenokārt Vinetas Pētersones sasniegtajiem rezultātiem, Latvija kvalificējusies arī Tokijas Olimpisko spēļu sieviešu BMX sacensībām. Tas izdevies pēc olimpiskā nāciju ranga, kur trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Pētersone regulāri guva vērtīgus punktus. Vienīgā reize, kad Olimpiskajām spēlēm kvalificējās kāda no Latvijas sportistēm, bija 2012. gadā. Toreiz mūsu valsts godu aizstāvēja Sandra Aleksejeva.

Liels ieguldījums sasniegtajam mērķim ir ikviena sportista, viņa treneru, apkalpojošā personāla cilvēku, Valmieras pilsētas, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās vienības, sportistu pārstāvēto klubu, pašvaldību un citu atbalstītāju ieguldījumam.

PK 4. posms, Bogotā

Vīriešu elites grupa:

Ceturtā posma pirmās kārtas braucienu ar pirmo piegājienu pārvarēja Helvijs Babris, kurš izcīnīja otro vietu savā braucienā. Astotdaļfinālam kvalificējās arī Mikus Strazdiņš, kurš to paveica pēc otrās vietas “pēdējās cerības” braucienā. Ceturtdaļfināls šajā reizē gan izpalika bez Latvijas sportistu pārstāvniecības. Savos astotdaļfinālu braucienos abi mūsu vīri ieņēma attiecīgi sesto (Strazdiņš) un septīto (Babris) vietu.

Uzvaru lielajā finālā izcīnīja Žoriss Dodē no Francijas.

Sieviešu elites grupa:

Vineta Pētersone dienu iesāka ar sesto vietu pirmās kārtas braucienā. Pusfinālā “AKSSC Valmiera/ Silvas ziķeri” braucēja kvalificējās pēc gūtās uzvaras “pēdējās cerības” braucienā.

Pusfinālā Vineta pēc starta nonāca septītajā pozīcijā. Lai arī trasē viņa centās pakāpties, tas neizdevās. Septītā vieta braucienā un fināls bez mūsu braucējas. Uzvaru posmā izcīnīja galvenā favorīte Mariana Pahona.

Vīriešu U23 grupa:

Edvards Glāzers pirmajā kārtā izcīnīja trešo vietu savā braucienā, tiekot ceturtdaļfinālā. Tas gan “AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS” braucējam neizdevās kā cerēts. Jau pēc starta Edvards atradās ārpus labāko četrinieka. Lai arī viņš centās meklēt risinājumus, lai uzlabotu pozīciju, tomēr tas līdz galam neizdevās. Braucienā sestā vieta, kas neļāva tikt pusfinālā.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri