Valmieras Ziņas

Latvija Tokijas Olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta BMX vīru un dāmu sacensībās

Lasīšanas laiks: 3 min

Naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika Kolumbijas pilsētā Bogotā aizvadīts UCI Pasaules kausa BMX superkrosā ceturtais posms, kurā visaugstāko rezultātu no Latvijas sportistiem sasniedza Vineta Pētersone, kura aizkļuva līdz pusfinālam. Sacensību laikā pavisam skaidrs kļuva tas, ka Tokijas Olimpiskajām spēlēm sekmīgi kvalificējušies pa vienam Latvijas vīru un dāmu elites sportistiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

Ļoti veiksmīgi Latvijas BMX sportistiem izvērtās Bogotā notiekošais Pasaules kausa trešais posms. Pirmo reizi kopš 2017. gada mūsu sportistiem izdevās sasniegt labāko trijnieku. To paveica Helvijs Babris. Trenera Mika Puķīša audzēknis izcīnīja trešo vietu. Līdz finālam lielisku sniegumu demonstrēja arī Kristens Krīgers. Savā pirmajā PK finālā, pēc laba starta, Krīgers piedzīvoja ļoti smagu kritienu. Lai arī mūsu sportists lūzumus neguva, tomēr spēcīgi sasista galvu un ceturtajā posmā uz starta iziet nevarēja.

Pateicoties ļoti sekmīgajam vīru elites startam trešajā posmā, Latvija olimpiskajā nāciju rangā nostabilizēja savu pozīciju, vēl vairāk attālinot tuvāko sekotāju Vāciju. Tas nozīmē, ka četrgades nozīmīgākajā sporta notikumā starp 24 vīriem redzēsim mūsu valsts sportistu. Ņemot vērā paaudžu maiņu Latvijas BMX pēc Māra Štromberga un Edžus Treimaņa karjeras beigām, šis noteikti ir sekmīgs rezultāts. Lauvas tiesu punktus kvalifikācijai deva – Helvis Babris un Kristens Krīgers.

Pateicoties galvenokārt Vinetas Pētersones sasniegtajiem rezultātiem, Latvija kvalificējusies arī Tokijas Olimpisko spēļu sieviešu BMX sacensībām. Tas izdevies pēc olimpiskā nāciju ranga, kur trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Pētersone regulāri guva vērtīgus punktus. Vienīgā reize, kad Olimpiskajām spēlēm kvalificējās kāda no Latvijas sportistēm, bija 2012. gadā. Toreiz mūsu valsts godu aizstāvēja Sandra Aleksejeva.

Liels ieguldījums sasniegtajam mērķim ir ikviena sportista, viņa treneru, apkalpojošā personāla cilvēku, Valmieras pilsētas, Augstas klases sportistu sagatavošanas centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās vienības, sportistu pārstāvēto klubu, pašvaldību un citu atbalstītāju ieguldījumam.

PK 4. posms, Bogotā

Vīriešu elites grupa:

Ceturtā posma pirmās kārtas braucienu ar pirmo piegājienu pārvarēja Helvijs Babris, kurš izcīnīja otro vietu savā braucienā. Astotdaļfinālam kvalificējās arī Mikus Strazdiņš, kurš to paveica pēc otrās vietas “pēdējās cerības” braucienā. Ceturtdaļfināls šajā reizē gan izpalika bez Latvijas sportistu pārstāvniecības. Savos astotdaļfinālu braucienos abi mūsu vīri ieņēma attiecīgi sesto (Strazdiņš) un septīto (Babris) vietu.

Uzvaru lielajā finālā izcīnīja Žoriss Dodē no Francijas.

Sieviešu elites grupa:

Vineta Pētersone dienu iesāka ar sesto vietu pirmās kārtas braucienā. Pusfinālā “AKSSC Valmiera/ Silvas ziķeri” braucēja kvalificējās pēc gūtās uzvaras “pēdējās cerības” braucienā.

Pusfinālā Vineta pēc starta nonāca septītajā pozīcijā. Lai arī trasē viņa centās pakāpties, tas neizdevās. Septītā vieta braucienā un fināls bez mūsu braucējas. Uzvaru posmā izcīnīja galvenā favorīte Mariana Pahona.

Vīriešu U23 grupa:

Edvards Glāzers pirmajā kārtā izcīnīja trešo vietu savā braucienā, tiekot ceturtdaļfinālā. Tas gan “AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS” braucējam neizdevās kā cerēts. Jau pēc starta Edvards atradās ārpus labāko četrinieka. Lai arī viņš centās meklēt risinājumus, lai uzlabotu pozīciju, tomēr tas līdz galam neizdevās. Braucienā sestā vieta, kas neļāva tikt pusfinālā.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.nr. 90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņu amatu Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem   Ierēdņa dienesta vieta Valmiera, Mūrmuižas iela 18 Mēnešalga 835 līdz 1090 eiro. Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 18, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-25 Kontaktpersona: Personāla Daļa Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: Operatīvi un kvalitatīvi cirst/griezt šķiedru; Sagatavot kvalitatīvu šķiedru nākamajam ražošanas procesam; Kontrolēt saražotās produkcijas kvalitāti; Regulāri pārbaudīt iekārtu darbību un parametrus; Precīzi uzskaitīt un reģistrēt saražoto produkciju; Veikt iekārtu apkopi un remontdarbus (savas kompetences ietvaros); Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; Augsta atbildības sajūta; Labas komunikācijas prasmes; Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; Pozitīva attieksme pret darbu; Prasmes remontdarbu veikšanā; Datorprasmes pamatzināšanu līmenī (datu ievadīšana tabulās); Labu atmiņu un spēju labi iegaumēt detalizētu informāciju un maršrutus. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - 06:00-18:00); Atalgojumu sākot no 1000-1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi ŠĶIEDRAS SAGATAVOTĀJS / -A sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: IZEJVIELU SAGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri