Valmieras Ziņas

Labākie elektriskie bārdas skuvekļi. Kas Jums ir jāzina?

Lasīšanas laiks: 6 min

Akurāti sakopta seja ir vīrieša vizītkarte. Vai audzējat garu bārdu, vai esat gludi noskūtas sejas ādas piekritējs – bez kvalitatīva skuvekļa vīrietim neiztikt! Mehāniskie rīki pamazām aiziet pagātnē. Mūsdienās arvien biežāk tiek izvēlēti elektriskie skuvekļi. Iemesls tam: skūšanās notiek ātrāk, vienkāršāk un patīkamāk, drošāk (minimāls iegriezumu un skrambu risks), kā arī efektīvāk. Lielāko daļu darba iekārta izdara pati, bet tās konstruktīvās īpatnības nodrošina estētisku rezultātu. Turklāt ražotāji nemitīgi rūpējas par aparātu pilnveidošanu – laiž klajā arvien jaunākus modeļus, kuri spēj vēl labāk pielāgoties sejas formas un matu struktūras īpatnībām. Ja meklējat sev šādu ikdienas palīgu rūpēm par sevi, mēs pastāstīsim, kādu parametru un funkciju modeļi ir Jūsu ievērības cienīgi. Iesākumam gan būtu jāizlemj, kurš no diviem piedāvātajiem veidiem – rotējošais vai sietiņveida skuveklis – Jums ir piemērotāks. 

Izvēlēties rotējošo vai sietiņveida iekārtu?

Tas ir atkarīgs no sejas apmatojuma tipa, ādas jūtīguma un Jūsu skūšanās ieradumiem. Ja Jums ir īsa bārda (skujaties regulāri), dodat priekšroku gludi noskūtai ādai un ādas tips neizceļas ar pārmērīgu jūtīgumu, īstā izvēle ir rotējošais skuveklis. Tas aprīkots ar rotējošiem diskiem jeb galviņām (no vienas līdz pat četrām), kuras izvietotas dažādos leņķos attiecībā pret sejas virsmu. Uz tām ir daudzi caurumiņi, zem kuriem arī atrodas rotējošie asmeņi bārdas skūšanai. Starp diskiem ir rievas, kuras palīdz novirzīt tām cauri slīdošos matus tieši uz asmeņiem. Šāda konstrukcija ļauj skuveklim maksimāli cieši piekļūt mata pamatnei un attiecīgi noskūt ādu ļoti gludi. Iekārta labi tiek galā arī ar blīvi augošiem, sarainiem matiem.

Ja vēlaties rotējošo skuvekli, kurš sniegs ideālāko rezultātu, izvēlieties iekārtu ar kustīgām galviņām. Optimāli, ja tās būs 3-4, – lielākai aptverei un attiecīgi skūšanās ātrumam. Atsevišķiem modeļiem kustīgs mēdz būt arī viss skūšanās bloks, uz kura izvietotas galviņas. t.i., bloks griežas dažādos virzienos un leņķos. Šāda „peldošā” kombinācija garantē visciešāko piekļaušanos ādai un ļauj izskūt arī grūti sasniedzamās vietas. Jūs priecēs ne tikai izcils rezultāts, bet arī vienkāršāks, patīkamāks skūšanās process. Punktu uz „i” sevis kopšanas procedūrā pieliks mitrinošā losjona ieziešana pēc procedūras. Tas nav obligāti, bet vēlami gludākai, koptākai sejas ādai.

Shutterstock

Ja esat no bārdas un ūsu piekritēju pulka, Jums būs piemērots sietiņveida skuveklis. Tieši tas efektīvāk tiek galā ar bārdas, ūsu, deniņu līnijas apmatojuma, uzacu pielīdzināšanu, kā arī garāku matu pilnīgu noskūšanu, ja gadījies „ielaist” sejas kopšanu. Sietiņveida modelim, kā noprotams, asmeņi atrodas aiz sietiņa, griežoties tur no malas uz malu. Šāda pieeja nodrošina mazāku kairinājumu, tāpēc tā ir piemērotākā izvēle jūtīgas ādas īpašniekiem, kā arī tiem, kam uz sejas ir rētas vai dzimumzīmes. Arī ekspluatācijā sietiņveida rīks ir ērtāks, jo ir kompaktāks un kustības skūšanās laikā ir gluži kā lietojot tradicionālo mehānisko skuvekli.

Shutterstock

Papildinājumi vēl estētiskākam rezultātam

Abus minētos skuvekļa modeļus ražotāji nepārtraukti papildina ar funkcijām, lai paplašinātu to pielietojuma lauku, dāvātu komfortablāku ikdienas kopšanas procedūru veikšanu un, protams, teicamāku rezultātu. Ļoti populāri ir arī bārdas trimmeri, kas ļauj kontrolēt vēlamo garumu un formu.

Viena no noderīgākajām papildfunkcijām, kuru noteikt vērts apsvērt, izvēloties sev pirmo vai jauno elektrisko skuvekli, ir mitrā skūšanās. Tas nozīmē, ka varēsiet skūt ne tikai sausu ādu, bet arī lietot skūšanās putas un želejas. Daudziem vīriešiem šādi papildlīdzekļi ir absolūta nepieciešamība, lai izvairītos no kairinājuma, velkošām sajūtām pēc skūšanās, ādas sausuma. Citi izvēlas mitro skūšano tādēļ, ka tā ir ierastāk un patīkamāk. Iemesli katram ir savi, taču viennozīmīgi var teikt, ka mitrās skūšanās laikā āda tiek papildus sakopta – „savannota”, attīrīta un samitrināta. Vismodernākajiem skuvekļu modeļiem ir pat integrēti rezervuāri, kuros var ieliet ādas mitrinošos līdzekļus un iekārta automātiski izsmidzinās tos uz ādas skūšanās laikā.

Mitrās skūšanās funkcijas papildus priekšrocība ir vieglāka skuvekļa kopšana. Mitrumizturīgs korpuss ļauj palikt iekārtu zem tekošā ūdens un izskalot no tās visus matiņus (iepriekš noņemot skūšanās galviņu). Pēcāk gan skuveklis kārtīgi jāizžāvē.

Praksē ļoti noderīga izrādās matu griešanas garuma regulēšanas opcija. Tas ļauj periodiski pamainīt savu vizuālo tēlu, eksperimentējot ar vaigu matiņu garumu, bārdas un ūsu griezumu. Savukārt izcilāko skūšanās kvalitāti nodrošinās automātiskā darba režīma noteikšana. Speciāls sensors novērtēs matiņu augšanas blīvumu un pielāgos asmeņu darbības ātrumu, automātiski izvēloties konkrētu darba režīmu. Virzoties citā sejas zonā, iekārta turpinās izvērtēt vajadzīgo skūšanās ātrumu un pēc nepieciešamības pamainīs to. Lietotāja iesaiste šajā gadījumā ir minimāla, taču rezultāts – kvalitatīvākais. Tiesa, par šādu papildinājumu vajadzēs piemaksāt vairāk nekā par augstākminēto mitrās skūšanās funkciju.

Komfortablākai lietošanai

Mūsdienīgs vīrietis no jauniegādātā skuvekļa sagaida ne tikai kvalitatīvu funkciju veikšanu, bet arī ērtu lietošanu. Ja arī Jums komforts nebūt nav pēdējā vietā, dodiet priekšroku iekārtām:

  • bez vada. Vislabāk, ja skuveklis darbosies no litija-jona akumulatora. Atšķirībā no citiem akumulatoru veidiem tas ātri uzlādējas – vidēji stundas laikā (citiem uzlādes laiks ir 4-8 stundas). Pievērsiet uzmanību, lai akumulatora skuveklis pieļautu arī darbošanos no elektrotīkla. Situācija, kad laika līdz iziešanai palika maz, bet skuveklis ir izlādējies, rodas itin bieži. Kvalitatīva iekārta ļaus noskūties jau 5 minūtes pēc akumulatora uzlādes sākuma.
  • ar automātisku apkopi. Ja šādas funkcijas nav, tad Jums vajadzēs diezgan regulāri tīrīt aparātu no matu paliekām un netīrumiem ar speciālu birstīti vai arī zem ūdens strūklas (ja skuveklim ir mitrās skūšanās funkcija). Automātiskā apkope paredz rezervuāru, kuru Jūs piepildāt ar skuvekļu apkopei piemēroto dezinficējošo šķīdumu. Pēc skūšanās iekārta automātiski attīrās un nosusinās. Papildus arī dezinficējas, kas ir draudzīgi Jūsu ādai. Praksē noderīgs izrādās arī trauciņš matu savākšanai. Tas aiztaupīs Jums problēmas ar matu aizdambētām izlietnēm.
  • integrētiem indikatoriem. Zema baterijas lādiņa signāllampiņa laicīgi atgādinās par nepieciešamo uzlādi, novēršot nepatīkamus pārsteigumus rīta skrējienā. Apkopes vajadzības indikators paildzinās skuvekļa „mūžu”. Savukārt asmeņu nomaiņas lampiņa savlaicīgi (pirms skuveklis sāks nepatīkami plēst matus) pavēstīs, ka laiks nomainīt uzgali.

Ja meklējat, kur iegādāties elektrisko bārdas skuvekli par saprātīgu cenu, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv (https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/skaistumam/bardas-skuvekli)  Tieši te ikviens vīrietis no plašā piedāvājuma var izvēlēties savam budžetam un arī vajadzībām atbilstošāko modeli – ar mitrās skūšanās funkciju, kustīgiem uzgaļiem precīzākam rezultātam, griešanas garuma regulēšanas iespēju, automātisko apkopi, vairāku uzgaļu komplektāciju utt. Piedāvājumā atradīsiet arī ražojumus no pasaulē augsti novērtētiem zīmoliem, tādiem kā Philips, Braun, Babyliss, Remington, Xiaomi u.c. Ienāciet, novērtējiet un izvēlieties progresīvu iekārtu, kas palīdzēs bez liekām raizēm iegūt sakoptu, vīrišķīgu tēlu!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina pieteikties uzStrenču pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” vadītāja/-as amatu(uz nenoteiktu laiku)Cilvēks, dzīvesprieks un izaugsme ir pamats, palīdzot bērna personības veidošanās laikā, vērtību izprašanā un attīstībā. Tas ir process, kas prasa lielu darbu, bet arī daudz dod pretī. “Minkānā” mājo dzīvesprieks un zinātkāre, kas ikdienu sastopas ar jauniem atklājumiem, šeit pasauli redz visīstāk, šeit rodams sākums kam lielam. Aicinām pievienoties pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” kolektīvam – 110 bērniem un 25 darbiniekiem, kļūstot par atbalstu mazo cilvēku lielajam sākumam! Ja Tev ir vēlme: • plānot un vadīt Strenču pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” (turpmāk – Iestāde) darbu; • nodrošināt teicamas kvalitātes izglītības pakalpojumu pirmsskolas izglītības programmās; • veidot, vadīt un kopējam mērķim motivēt Iestādes pedagogu/darbinieku komandu, veicināt profesionālo izaugsmi; • veidot pozitīvu, drošu un labvēlīgu vidi audzēkņiem un darbiniekiem; • nodrošināt Iestādes attīstības plāna un izglītības programmu, pašvērtējuma ziņojuma izstrādi, kā arī iekšējo normatīvo aktu izstrādi un to ievērošanu; • nodrošināt Iestādes intelektuālo, finanšu un materiālo resursu efektīvu izmantošanu u.c.; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktām prasībām; • vismaz triju gadu pedagoģiskā darba pieredze izglītības jomā vai izglītības vadības darbā; • pieredze normatīvo aktu sagatavošanā; • izpratne par pirmsskolas izglītības iestādes vadību un tās lomu; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī, vismaz viena Eiropas Savienības oficiālā valoda profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; • kompetences: līdera dotības, prasme organizēt un vadīt komandas darbu; teicamas komunikācijas, publiskās uzstāšanās un sadarbības prasmes; augsta atbildības sajūta, motivācija sasniegt rezultātu un spēja risināt problēmsituācijas; • teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (no 1203 līdz 1400 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas; • īstenot radošas idejas. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī Iestādes attīstības prioritāros virzienus (redzējumu) līdz divām A4 lapām datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Strenču pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” vadītāja/-as amatam”, līdz 2022.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Ar nolikumu "Amata pretendentu atlases NOLIKUMS Strenču pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” vadītāja amatam" varat iepazīties šeit. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 8B, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-19 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148.

SIA SAPATA ir kūdras ražošanas uzņēmums, kas darbojas nozarē jau vairāk kā 25 gadus, aicina pievienoties kolektīvam : Bilancspējīgs grāmatvedis(-e). · Darba pienākumi: Grāmatvedības dokumentu apstrāde, uzskaite un kontrole; Pārskata perioda apkopojums un atskaišu sagatavošana uzņēmuma vadībai; Bankas operāciju uzskaite; Debitoru/kreditoru kontrole, rēķinu izrakstīšana; Avansa norēķinu dokumentu apstrāde; Darba laika uzskaite, darba samaksas un nodokļu aprēķini; Izejošo un ienākošo rēķinu apstrāde; Inventāra, materiālu un gatavās produkcijas ražošanas un realizācijas uzskaite; Pamatlīdzekļu un mazvērtīga inventāra uzskaite; Dažādu grāmatvedības aktu sagatavošana; Darba līgumu, rīkojumu un iesniegumu sagatavošana; VID un statistikas atskaišu sagatavošana un iesniegšana. Prasības: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Ne mazāk kā 3 gadu pieredze grāmatveža amatā; Labas zināšanas grāmatvedības un nodokļu likumdošanā; Analītiskā domāšana un spēja strādāt patstāvīgi; Precizitāte un atbildības sajūta; Lietvedības un dokumentu aprites principu zināšanas; Teicamas latviešu valodas prasmes, krievu – sarunvalodas līmenī; “B” kategorijas autovadītāja apliecība; Labas MS Office zināšanas. Grāmatvedības programmas Kentaurs Pro pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību. Piedāvājam: Atbildīgu, interesantu un dinamisku darbu stabilā ražošanas uzņēmumā; Labus darba apstākļus mūsdienīgā birojā Valmierā; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana (pēc noteikta nostrādātā laika); Darba laiku no 8.00 līdz 17.00; Profesionālas attīstības un izaugsmes iespējas; Darba algu no 1280 līdz 2000 EUR pirms nodokļu nomaksas. Atalgojuma apmērs ir atkarīgs no pretendenta darba pieredzes un atbilstības izvirzītajām amata prasībām. Lūdzam sūtīt Jūsu CV un motivācijas vēstuli uz norādīto e- pasta adresi: naro@naro.lv līdz 20.12.2022. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz intervijām. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-20 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri