Valmieras Ziņas

Labākie elektriskie bārdas skuvekļi. Kas Jums ir jāzina?

Lasīšanas laiks: 6 min

Akurāti sakopta seja ir vīrieša vizītkarte. Vai audzējat garu bārdu, vai esat gludi noskūtas sejas ādas piekritējs – bez kvalitatīva skuvekļa vīrietim neiztikt! Mehāniskie rīki pamazām aiziet pagātnē. Mūsdienās arvien biežāk tiek izvēlēti elektriskie skuvekļi. Iemesls tam: skūšanās notiek ātrāk, vienkāršāk un patīkamāk, drošāk (minimāls iegriezumu un skrambu risks), kā arī efektīvāk. Lielāko daļu darba iekārta izdara pati, bet tās konstruktīvās īpatnības nodrošina estētisku rezultātu. Turklāt ražotāji nemitīgi rūpējas par aparātu pilnveidošanu – laiž klajā arvien jaunākus modeļus, kuri spēj vēl labāk pielāgoties sejas formas un matu struktūras īpatnībām. Ja meklējat sev šādu ikdienas palīgu rūpēm par sevi, mēs pastāstīsim, kādu parametru un funkciju modeļi ir Jūsu ievērības cienīgi. Iesākumam gan būtu jāizlemj, kurš no diviem piedāvātajiem veidiem – rotējošais vai sietiņveida skuveklis – Jums ir piemērotāks. 

Izvēlēties rotējošo vai sietiņveida iekārtu?

Tas ir atkarīgs no sejas apmatojuma tipa, ādas jūtīguma un Jūsu skūšanās ieradumiem. Ja Jums ir īsa bārda (skujaties regulāri), dodat priekšroku gludi noskūtai ādai un ādas tips neizceļas ar pārmērīgu jūtīgumu, īstā izvēle ir rotējošais skuveklis. Tas aprīkots ar rotējošiem diskiem jeb galviņām (no vienas līdz pat četrām), kuras izvietotas dažādos leņķos attiecībā pret sejas virsmu. Uz tām ir daudzi caurumiņi, zem kuriem arī atrodas rotējošie asmeņi bārdas skūšanai. Starp diskiem ir rievas, kuras palīdz novirzīt tām cauri slīdošos matus tieši uz asmeņiem. Šāda konstrukcija ļauj skuveklim maksimāli cieši piekļūt mata pamatnei un attiecīgi noskūt ādu ļoti gludi. Iekārta labi tiek galā arī ar blīvi augošiem, sarainiem matiem.

Ja vēlaties rotējošo skuvekli, kurš sniegs ideālāko rezultātu, izvēlieties iekārtu ar kustīgām galviņām. Optimāli, ja tās būs 3-4, – lielākai aptverei un attiecīgi skūšanās ātrumam. Atsevišķiem modeļiem kustīgs mēdz būt arī viss skūšanās bloks, uz kura izvietotas galviņas. t.i., bloks griežas dažādos virzienos un leņķos. Šāda „peldošā” kombinācija garantē visciešāko piekļaušanos ādai un ļauj izskūt arī grūti sasniedzamās vietas. Jūs priecēs ne tikai izcils rezultāts, bet arī vienkāršāks, patīkamāks skūšanās process. Punktu uz „i” sevis kopšanas procedūrā pieliks mitrinošā losjona ieziešana pēc procedūras. Tas nav obligāti, bet vēlami gludākai, koptākai sejas ādai.

Shutterstock

Ja esat no bārdas un ūsu piekritēju pulka, Jums būs piemērots sietiņveida skuveklis. Tieši tas efektīvāk tiek galā ar bārdas, ūsu, deniņu līnijas apmatojuma, uzacu pielīdzināšanu, kā arī garāku matu pilnīgu noskūšanu, ja gadījies „ielaist” sejas kopšanu. Sietiņveida modelim, kā noprotams, asmeņi atrodas aiz sietiņa, griežoties tur no malas uz malu. Šāda pieeja nodrošina mazāku kairinājumu, tāpēc tā ir piemērotākā izvēle jūtīgas ādas īpašniekiem, kā arī tiem, kam uz sejas ir rētas vai dzimumzīmes. Arī ekspluatācijā sietiņveida rīks ir ērtāks, jo ir kompaktāks un kustības skūšanās laikā ir gluži kā lietojot tradicionālo mehānisko skuvekli.

Shutterstock

Papildinājumi vēl estētiskākam rezultātam

Abus minētos skuvekļa modeļus ražotāji nepārtraukti papildina ar funkcijām, lai paplašinātu to pielietojuma lauku, dāvātu komfortablāku ikdienas kopšanas procedūru veikšanu un, protams, teicamāku rezultātu. Ļoti populāri ir arī bārdas trimmeri, kas ļauj kontrolēt vēlamo garumu un formu.

Viena no noderīgākajām papildfunkcijām, kuru noteikt vērts apsvērt, izvēloties sev pirmo vai jauno elektrisko skuvekli, ir mitrā skūšanās. Tas nozīmē, ka varēsiet skūt ne tikai sausu ādu, bet arī lietot skūšanās putas un želejas. Daudziem vīriešiem šādi papildlīdzekļi ir absolūta nepieciešamība, lai izvairītos no kairinājuma, velkošām sajūtām pēc skūšanās, ādas sausuma. Citi izvēlas mitro skūšano tādēļ, ka tā ir ierastāk un patīkamāk. Iemesli katram ir savi, taču viennozīmīgi var teikt, ka mitrās skūšanās laikā āda tiek papildus sakopta – „savannota”, attīrīta un samitrināta. Vismodernākajiem skuvekļu modeļiem ir pat integrēti rezervuāri, kuros var ieliet ādas mitrinošos līdzekļus un iekārta automātiski izsmidzinās tos uz ādas skūšanās laikā.

Mitrās skūšanās funkcijas papildus priekšrocība ir vieglāka skuvekļa kopšana. Mitrumizturīgs korpuss ļauj palikt iekārtu zem tekošā ūdens un izskalot no tās visus matiņus (iepriekš noņemot skūšanās galviņu). Pēcāk gan skuveklis kārtīgi jāizžāvē.

Praksē ļoti noderīga izrādās matu griešanas garuma regulēšanas opcija. Tas ļauj periodiski pamainīt savu vizuālo tēlu, eksperimentējot ar vaigu matiņu garumu, bārdas un ūsu griezumu. Savukārt izcilāko skūšanās kvalitāti nodrošinās automātiskā darba režīma noteikšana. Speciāls sensors novērtēs matiņu augšanas blīvumu un pielāgos asmeņu darbības ātrumu, automātiski izvēloties konkrētu darba režīmu. Virzoties citā sejas zonā, iekārta turpinās izvērtēt vajadzīgo skūšanās ātrumu un pēc nepieciešamības pamainīs to. Lietotāja iesaiste šajā gadījumā ir minimāla, taču rezultāts – kvalitatīvākais. Tiesa, par šādu papildinājumu vajadzēs piemaksāt vairāk nekā par augstākminēto mitrās skūšanās funkciju.

Komfortablākai lietošanai

Mūsdienīgs vīrietis no jauniegādātā skuvekļa sagaida ne tikai kvalitatīvu funkciju veikšanu, bet arī ērtu lietošanu. Ja arī Jums komforts nebūt nav pēdējā vietā, dodiet priekšroku iekārtām:

  • bez vada. Vislabāk, ja skuveklis darbosies no litija-jona akumulatora. Atšķirībā no citiem akumulatoru veidiem tas ātri uzlādējas – vidēji stundas laikā (citiem uzlādes laiks ir 4-8 stundas). Pievērsiet uzmanību, lai akumulatora skuveklis pieļautu arī darbošanos no elektrotīkla. Situācija, kad laika līdz iziešanai palika maz, bet skuveklis ir izlādējies, rodas itin bieži. Kvalitatīva iekārta ļaus noskūties jau 5 minūtes pēc akumulatora uzlādes sākuma.
  • ar automātisku apkopi. Ja šādas funkcijas nav, tad Jums vajadzēs diezgan regulāri tīrīt aparātu no matu paliekām un netīrumiem ar speciālu birstīti vai arī zem ūdens strūklas (ja skuveklim ir mitrās skūšanās funkcija). Automātiskā apkope paredz rezervuāru, kuru Jūs piepildāt ar skuvekļu apkopei piemēroto dezinficējošo šķīdumu. Pēc skūšanās iekārta automātiski attīrās un nosusinās. Papildus arī dezinficējas, kas ir draudzīgi Jūsu ādai. Praksē noderīgs izrādās arī trauciņš matu savākšanai. Tas aiztaupīs Jums problēmas ar matu aizdambētām izlietnēm.
  • integrētiem indikatoriem. Zema baterijas lādiņa signāllampiņa laicīgi atgādinās par nepieciešamo uzlādi, novēršot nepatīkamus pārsteigumus rīta skrējienā. Apkopes vajadzības indikators paildzinās skuvekļa „mūžu”. Savukārt asmeņu nomaiņas lampiņa savlaicīgi (pirms skuveklis sāks nepatīkami plēst matus) pavēstīs, ka laiks nomainīt uzgali.

Ja meklējat, kur iegādāties elektrisko bārdas skuvekli par saprātīgu cenu, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv (https://220.lv/lv/sadzives-tehnika/skaistumam/bardas-skuvekli)  Tieši te ikviens vīrietis no plašā piedāvājuma var izvēlēties savam budžetam un arī vajadzībām atbilstošāko modeli – ar mitrās skūšanās funkciju, kustīgiem uzgaļiem precīzākam rezultātam, griešanas garuma regulēšanas iespēju, automātisko apkopi, vairāku uzgaļu komplektāciju utt. Piedāvājumā atradīsiet arī ražojumus no pasaulē augsti novērtētiem zīmoliem, tādiem kā Philips, Braun, Babyliss, Remington, Xiaomi u.c. Ienāciet, novērtējiet un izvēlieties progresīvu iekārtu, kas palīdzēs bez liekām raizēm iegūt sakoptu, vīrišķīgu tēlu!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā uz nenoteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) APKOPĒJU DIENESTA VIESNĪCĀ (turpmāk – Iestāde) (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai dienesta viesnīcā; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: • atalgojumu 500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā un pozitīvi noskaņotā kolektīvā; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7. jūlijam plkst.12.00 personīgi (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-07 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv, 64207148, 64207156 Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola ar 1. septembri aicina darbā latviešu valodas un literatūras skolotāju Ja Jūs vēlaties: • pildīt skolotāja pienākumus, atbilstoši mācību priekšmeta Valsts izglītības standarta prasībām; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši skolas mērķiem un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar skolas darbiniekiem, izglītojamajiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, psiholoģiskā noturība; • precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: • darba līgums uz nenoteiktu laiku pilnas slodzes darbam (30 stundas); • darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; • stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē; • atalgojumu 919 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā (adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras novads) ar norādi „Latviešu valodas skolotāja vakancei” līdz 2022.gada 15. jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 29286619 Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt pers., t.29286619

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Kocēnu apvienībā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu pirms nodokļu nomaksas (atbilstoši 7.mēnešalgas grupai no 690 līdz 865 EUR); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos neteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2022.gada 8.jūlijam plkst. 13.00. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Piet.vēstuli, CV, izgl.dok.kopiju ar amata norādi sūtīt uz vinda@valmiera.edu.lv, t.28304268.

Mūsu partneri