Valmieras Ziņas

Kuņģa-zarnu trakta infekciju sekas kucēniem

“Royal Canin” ir etalons zinātniskajam darbam kucēnu gremošanas sistēmas veselības jomā. “Royal Canin” Pētījumu centrs ne tikai piedāvā kucēniem visvairāk piemēroto barību, bet arī turpina pētījumus saistībā ar kucēnu gremošanas sistēmas veselību, padziļinot vispārējās zināšanas šajā jomā.

Jauni kucēni ir vārīgi un ļoti uzņēmīgi pret gremošanas sistēmas slimībām. Jūs varat iedomāties, cik lielas ir viņu vajadzības, lai saņemtu augšanai nepieciešamās uzturvielas. Šis “būvmateriāls” tiek saņemts ar barību un uzsūcas no gremošanas sistēmas. Tomēr kucēnu organisms ir ļoti neaizsargāts, jo viņu imūnsistēma pilnībā nobriest tikai pēc vairākiem mēnešiem. Ja barība kāda iemesla dēļ netiks pilnībā sagremota, apstāsies kucēna augšana un viņa ķermeņa masa pat sāks samazināties. Ir svarīgi regulāri pārbaudīt augošā suņa ķermeņa masu, jo tas ir viegli pieejams veselības stāvokļa rādītājs. Tikpat svarīga ir gan kucēna termoregulācija (spēja uzturēt ķermeņa temperatūru), gan organisma spēja precīzi regulēt vielmaiņas procesus (piemēram, cukura līmeni asinīs). Tādēļ, ja kucēnam ir hipoglikēmija vai hipotermija, dzīvniekam tas var būt visai bīstami. Kad ķermeņa temperatūra ir pārāk zema (< 34,4 °C), pārstāj darboties zarnas. Stāvoklis sāk strauji pasliktināties, un galu galā var iestāties nāve.

Kas notiek, ja kucēnam ir kuņģa-zarnu trakta slimība

Kuņģa-zarnu trakta slimībām ir daudzi simptomi. Kucēnam var pasliktināties ēstgriba, un suns var pat pilnībā atteikties no ēdiena. Tas nozīmē, ka ir nekavējoties jāvēršas pie veterinārārsta. Kucēnam ir iespējams drudzis vai hipotermija (suņa normālā ķermeņa temperatūra ir 38,5–39,0 °C), vemšana vai caureja. Caureja izraisa ūdens zudumu un organisma atūdeņošanos. Tā kā kucēna organisms par 75–80 % sastāv no ūdens, tas ir neaizstājams dzīvības uzturēšanai. Ūdens palīdz regulēt ķermeņa temperatūru, “piepilda” ķermeņi (ūdeni satur pilnīgi visas ķermeņa šūnas), transportē vielas no orgāna uz orgānu, kā arī pārnēsā uzturvielas un atkritumvielas (arī asiņu un urīna galvenā sastāvdaļa ir ūdens). Tāpat ūdens ir ļoti svarīgs daudzu fizioloģisko funkciju un ķīmisko reakciju nodrošināšanai. Tā kā ūdens ir nepieciešams, lai uzturētu daudzas dzīvības funkcijas, jebkuram tā deficītam var būt nopietnas sekas.

Slimas zarnas var nespēt uzsūkt uzturvielas, un barības uzsūkšanās traucējumi bieži aizkavē augšanu. Daži mikroorganismi, kas izraisa gremošanas sistēmas slimības, var ne tikai inficēt citus kucēnus, bet arī kļūt par slimības iemeslu cilvēkiem. Šīs slimības tiek sauktas par zoonozēm. Starp daudzajām zoonožu izraisītājām ir tādas baktērijas kā Campylobacter, Salmonella un Toxocara canis, un tās var ietekmēt kā suņus, tā arī cilvēkus.

Ieteikums

Kā konstatēt kucēna ķermeņa atūdeņošanos? Kucēna acis izskatās iekritušas, bet galvenā pazīme ir ādas elastības samazināšanās, kad pēc ādas krokas izveidošanas tā tūlīt neizlīdzinās. Sākumā kucēns būs izslāpis, bet ūdens deficīts organismā viņu strauji novājinās tā, ka dzīvniekam pat nebūs spēka padzerties, un kucēns būs jāpieslēdz pie pilienu infūzijas sistēmas.

Kā ir novēršami kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi

Vispirms jau ir jāizvēlas vesels kucēns. Ja vien iespējams, ir jāpārbauda suņu audzētava. Kucēniem jābūt dzīvespriecīgiem, bez organisma atūdeņošanās un, protams, nekādām caurejas pazīmēm. Svarīgākie gremošanas traucējumu profilakses priekšnoteikumi ir pareiza vakcinācija, attārpošana, kvalitatīva barība un tīrs dzeramais ūdens. Turklāt barība ir jādod pareizā daudzumā, jo caureju var izraisīt arī pārāk liels apēstās barības daudzums. Galvenais ir līdzsvars.

* Šīs vadlīnijas ir pieejamas Pasaules Mazo dzīvnieku veterinārārstu asociācijas (WSAVA) tīmekļa vietnē http://www.wsava.org/guidelines/vaccination-guidelines

 

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā interešu izglītības programmas “BASKETBOLS” skolotāju uz noteiktu laiku nepilnai darba likmei (4 stundas nedēļā). Nodarbības notiek Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē (adrese: Meža iela 12A, Valmiera) vakaros. Ja Tev ir vēlme: ar savu profesionālo darbību nodrošināt basketbola interešu izglītības  programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; attīstīt un pilnveidot izglītojamo zināšanas un prasmes basketbolā, atbilstoši viņu spējām un interesēm. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 105,33 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 2.augustam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-08-02

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā SPORTA UN VESELĪBAS skolotāju uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (13 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Sporta un Veselības programmas apguvi skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 393 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-07-09

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā MĀJTURĪBAS UN TEHNOLOĢIJU skolotāju (ar ievirzi kokapstrādē un/vai metālapstrādē) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (18 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Mājturības un tehnoloģiju programmas apguvi 5. - 9. klašu skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 545 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-09

Mūsu partneri