Valmieras Ziņas

Kristaps Miķelsons: “Vēlos peldēt pasaules līmenī”

Lasīšanas laiks: 5 min

Jau vairāk nekā divus mēnešus Valmieras Bērnu sporta skolas peldēšanas nodaļas audzēkņi ilgojas pēc ierastajiem mācību-treniņu apstākļiem Valmieras peldbaseinā. Kopš pērnā gada 19.decembra baseina sociālo platformu profilos vērojams ieraksts “Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, Valmieras peldbaseinu komplekss apmeklētājiem tiek SLĒGTS”. Diemžēl, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju valstī, varam tikai cerēt uz pakāpenisku ierobežojumu mīkstināšanu un vīziju, ka drīz bērni un jaunieši varēs sajust īpašo ūdens smaržu un atgriezties ierastajā treniņu ritmā.

Līdz ar baseina slēgšanu treniņu iespējas citviet meklē arī mūsu labākie sportisti. Iespēja trenēties Latvijas vienīgajā 50m astoņu celiņu peldbaseinā ārkārtējās situācijas laikā ir arī Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportistam KRISTAPAM MIĶELSONAM, Latvijas Peldēšanas federācijas organizētajā izlases treniņnometnē. Tā jau kopš decembra Kristaps ikdienu aizvada Rīgā – treniņos un attālinātajās mācībās. Vēl pirms Valmieras peldbaseina slēgšanas uz ārkārtējās situācijas laiku Kristaps pastāstīja par sevi, kā kļuvis par peldētāju un savu ikdienu Valmieras AKSSC.

Jaunais valmierietis peldēšanu pārņēmis no saviem vecākiem: “Sportā tiku iesaistīts pavisam vienkārši – mamma ir peldēšanas trenere, un man nemaz nebija citas izvēles”. Tomēr vērojot sportista sasniegumus, gribas ticēt, ka peldēšana ir arī Kristapa sirdslieta. Līdz šim Kristaps izcīnījis jau neskaitāmas medaļas Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās. Viņš piedalījies arī Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā Baku, Azerbaidžānā. Protams, Kristapa sasniegumi devuši iespēju gūt atbalstu arī no AKSSC. “Manuprāt, iekļūšanai šajā sporta projektā (AKSSC) man palīdzēja līdz tam izcīnītās medaļas Latvijas un Baltijas čempionātos, tai skaitā arī Latvijas junioru un jauniešu čempiona tituli un sporta meistara kandidāta, vēlāk arī sporta meistara apliecības iegūšana.”

Kas tavā līdzšinējā karjerā un ikdienā ir tas, kas tev palīdz sasniegt savus mērķus? Kas ir tavs dzinulis un motivācija? 

Ikdiena noturēties pie saviem mērķiem un sasniegt tos noteikti visvairāk palīdz vecāki. Mamma baseinā, peldot treniņos, un tēvs ārpus baseina. Noteikti vēl papildus dzinuli iedod komandas biedri, kuri mani notur tonusā un neļauj treniņos atslābt. Manuprāt, mana lielāka motivācija ir vēlme būt labākajam. Man ļoti nepatīk zaudēt, tāpēc daru visu iespējamo treniņos, lai tas nenotiktu.

Sākotnēji varēji iedomāties vai redzēji sevi kā profesionālu sportistu – mērķēji uz augstvērtīgiem vai starptautiskiem rezultātiem?

Jā, kad sāku peldēt jau ar nopietnu domāšanu sapratu, ka es to gribu un varu darīt profesionāli. Noteikti ceļā līdz nopietnai sportista karjerai man palīdzēja atbalsts gan no blakus esošajiem cilvēkiem, gan no AKSSC projekta.

Pastāsti par savu ikdienas treniņu “komandu”. Kāda ir ikdienas darba atmosfēra treniņos un cik daudz sanāk trenēties?

Mana trenere ir Aiva Miķelsone – bijusi Latvijas čempione un rekordiste. Manuprāt, mūsu sadarbība baseinā un ārpus tā ir vienmēr bijusi un būs laba. Es parasti trenējos kopā ar pārējiem komandas biedriem, bet ir arī reizes, kad sanāk peldēt vienam. Esot treniņā, visi ir ļoti nosvērti un centīgi, jo katrs zina, ko viņš vēlas sasniegt un arī tiecas uz to. Šāda domāšana noteikti palīdz treniņos. Katru nedēļu peldu 11 reizes – darba dienās divas reizes dienā un sestdienā vienu reizi. Papildus trenējos arī svaru zālē 2-3 reizes nedēļā.

Pastāsti par saviem treniņu apstākļiem! Kā vari salīdzināt savas iespējas šeit ar to, kā ir citviet Latvijā vai arī starptautiskā mērogā?

Manuprāt, treniņu apstākļi ir labi, bet noteikti vēlētos, lai ir labāk. Ikdienā trenējos Valmieras peldbaseinā, VOC svaru zālē un Valmiera Fitness sporta zālē. Protams, izcilais variants man un vispār peldētājiem būtu pašiem sev pieejama vingrošanas zāle un savs inventārs, kurš ir specifisks tieši peldēšanai. Noteikti lielu paldies saku AKSSC projektam par ēdināšanas nodrošināšanu un dažādu peldēšanas personīgā inventāra iegādi.

Manuprāt, trenējoties peldēšanā Latvijā, šobrīd kā sportistam ir gandrīz neiespējami sasniegt pasaules augstāko līmeni. Noteikti ir daudzas lietas, kuras būtu jāmaina ne tikai Valmierā, bet visā Latvijā. Valmierā trenējoties, es noteikti varu uztrenēt pamata sportista bāzi, bet, tā kā es vēlos peldēt pasaules līmenī, noteikti domāju par trenēšanos arī citur.

Pašlaik vislabākais variants man ir došanās uz ASV, protams, pēc vidusskolas beigšanas. Ja būtu jāsalīdzina Latvijas peldēšanas līmenis un visa sporta uztvere, sportistu trenēšana, tad jāteic, ka ASV mums ir lielu soli priekšā. Noteikti pozitīvs atsperšanās punkts manā karjerā bija un joprojām ir Valmiera un AKSSC projekts. Tas man krasi uzlaboja trenēšanās apstākļus un visu pārējo, kas ir nepieciešams labiem sasniegumiem.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem, kopš esi iekļauts AKSSC sastāvā!

Man īsti nepatīk sevi lielīt, jo uzskatu, ka tas mazliet kavē sportistu tā izaugsmē. Līdz šim mani augstākie sportista sasniegumi noteikti ir vairāku Latvijas junioru rekordu labošana, Latvijas un Baltijas čempiona titula iegūšana un Latvijas čempiona titula iegūšana pieaugušo konkurencē. Manuprāt, manā karjerā svarīga bija iekļūšana kopējā Latvijas jauniešu izlasē un dalība Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā.

Kā izdodas peldēšanu savienot ar izglītības iegūšanu?

Pašlaik esmu 10. klases skolēns un mācos Valmieras Valsts ģimnāzijā. Manuprāt, man diezgan veiksmīgi līdz šim ir izdevies savienot mācības ar sportu. Noteikti liels pluss ir tāds, ka baseins nav tālu no skolas un pēc rīta treniņa ir diezgan viegli nokļūt uz skolu. Dodoties uz treniņnometnēm vai citiem tāliem izbraucieniem, kuri ir saistīti ar peldēšanu, skola un tās personāls ir ļoti pretim nākoši.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu? Vai Tev šī centra esamība un būšana iekļautam tajā ir nesusi kādu papildus pozitīvu vērtību un vai uzskati, ka šādi centri ir nepieciešami?

Kopumā AKSSC projektu es vērtēju kā labāko lietu, kas Valmieras sportā pašlaik ir pieejama. Šī centra esamība noteikti man palīdzēja un deva papildus vēlmi strādāt. Diemžēl, šobrīd peldēšanas sportā esmu vienīgais sportists Valmieras AKSSC un centrā nav iekļauta mana trenere, taču šāds projekts noteikti uzlabo iespējas un palīdz sportistiem attīstīt savas spējas savā konkrētajā sporta veidā. Šādi centri noteikti ir nepieciešami, un es ļoti ceru, ka tas turpinās savu darbību.

Jaunajiem sportistiem, kuri varbūt tikai tagad sāk savas sportista gaitas, novēlu nenolaist acis no sava mērķa un censties tos sasniegt, izbaudīt sportu un saskatīt tajā visu labo!

Šajā nedēļas nogalē, 26.-28.februārī, Kristaps atgriezīsies sacensību apritē un Latvijas izlases sastāvā startēs FINA atzītās Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās “Latvian Open 2021”. Vēlam veiksmi sportistam, izdošanos un panākumus!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā ŠUVĒJUS Tava darba apraksts: izgatavot šūtos izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt iekārtas, kas paredzētas šūšanai; veikt šūto izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze šūšanā; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 1000 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Šuvējs” gaidīsim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-23 Darba sākšanas datums: 2021-12-13 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri