Valmieras Ziņas

Kristaps Miķelsons: “Vēlos peldēt pasaules līmenī”

Lasīšanas laiks: 5 min

Jau vairāk nekā divus mēnešus Valmieras Bērnu sporta skolas peldēšanas nodaļas audzēkņi ilgojas pēc ierastajiem mācību-treniņu apstākļiem Valmieras peldbaseinā. Kopš pērnā gada 19.decembra baseina sociālo platformu profilos vērojams ieraksts “Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, Valmieras peldbaseinu komplekss apmeklētājiem tiek SLĒGTS”. Diemžēl, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju valstī, varam tikai cerēt uz pakāpenisku ierobežojumu mīkstināšanu un vīziju, ka drīz bērni un jaunieši varēs sajust īpašo ūdens smaržu un atgriezties ierastajā treniņu ritmā.

Līdz ar baseina slēgšanu treniņu iespējas citviet meklē arī mūsu labākie sportisti. Iespēja trenēties Latvijas vienīgajā 50m astoņu celiņu peldbaseinā ārkārtējās situācijas laikā ir arī Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportistam KRISTAPAM MIĶELSONAM, Latvijas Peldēšanas federācijas organizētajā izlases treniņnometnē. Tā jau kopš decembra Kristaps ikdienu aizvada Rīgā – treniņos un attālinātajās mācībās. Vēl pirms Valmieras peldbaseina slēgšanas uz ārkārtējās situācijas laiku Kristaps pastāstīja par sevi, kā kļuvis par peldētāju un savu ikdienu Valmieras AKSSC.

Jaunais valmierietis peldēšanu pārņēmis no saviem vecākiem: “Sportā tiku iesaistīts pavisam vienkārši – mamma ir peldēšanas trenere, un man nemaz nebija citas izvēles”. Tomēr vērojot sportista sasniegumus, gribas ticēt, ka peldēšana ir arī Kristapa sirdslieta. Līdz šim Kristaps izcīnījis jau neskaitāmas medaļas Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās. Viņš piedalījies arī Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā Baku, Azerbaidžānā. Protams, Kristapa sasniegumi devuši iespēju gūt atbalstu arī no AKSSC. “Manuprāt, iekļūšanai šajā sporta projektā (AKSSC) man palīdzēja līdz tam izcīnītās medaļas Latvijas un Baltijas čempionātos, tai skaitā arī Latvijas junioru un jauniešu čempiona tituli un sporta meistara kandidāta, vēlāk arī sporta meistara apliecības iegūšana.”

Kas tavā līdzšinējā karjerā un ikdienā ir tas, kas tev palīdz sasniegt savus mērķus? Kas ir tavs dzinulis un motivācija? 

Ikdiena noturēties pie saviem mērķiem un sasniegt tos noteikti visvairāk palīdz vecāki. Mamma baseinā, peldot treniņos, un tēvs ārpus baseina. Noteikti vēl papildus dzinuli iedod komandas biedri, kuri mani notur tonusā un neļauj treniņos atslābt. Manuprāt, mana lielāka motivācija ir vēlme būt labākajam. Man ļoti nepatīk zaudēt, tāpēc daru visu iespējamo treniņos, lai tas nenotiktu.

Sākotnēji varēji iedomāties vai redzēji sevi kā profesionālu sportistu – mērķēji uz augstvērtīgiem vai starptautiskiem rezultātiem?

Jā, kad sāku peldēt jau ar nopietnu domāšanu sapratu, ka es to gribu un varu darīt profesionāli. Noteikti ceļā līdz nopietnai sportista karjerai man palīdzēja atbalsts gan no blakus esošajiem cilvēkiem, gan no AKSSC projekta.

Pastāsti par savu ikdienas treniņu “komandu”. Kāda ir ikdienas darba atmosfēra treniņos un cik daudz sanāk trenēties?

Mana trenere ir Aiva Miķelsone – bijusi Latvijas čempione un rekordiste. Manuprāt, mūsu sadarbība baseinā un ārpus tā ir vienmēr bijusi un būs laba. Es parasti trenējos kopā ar pārējiem komandas biedriem, bet ir arī reizes, kad sanāk peldēt vienam. Esot treniņā, visi ir ļoti nosvērti un centīgi, jo katrs zina, ko viņš vēlas sasniegt un arī tiecas uz to. Šāda domāšana noteikti palīdz treniņos. Katru nedēļu peldu 11 reizes – darba dienās divas reizes dienā un sestdienā vienu reizi. Papildus trenējos arī svaru zālē 2-3 reizes nedēļā.

Pastāsti par saviem treniņu apstākļiem! Kā vari salīdzināt savas iespējas šeit ar to, kā ir citviet Latvijā vai arī starptautiskā mērogā?

Manuprāt, treniņu apstākļi ir labi, bet noteikti vēlētos, lai ir labāk. Ikdienā trenējos Valmieras peldbaseinā, VOC svaru zālē un Valmiera Fitness sporta zālē. Protams, izcilais variants man un vispār peldētājiem būtu pašiem sev pieejama vingrošanas zāle un savs inventārs, kurš ir specifisks tieši peldēšanai. Noteikti lielu paldies saku AKSSC projektam par ēdināšanas nodrošināšanu un dažādu peldēšanas personīgā inventāra iegādi.

Manuprāt, trenējoties peldēšanā Latvijā, šobrīd kā sportistam ir gandrīz neiespējami sasniegt pasaules augstāko līmeni. Noteikti ir daudzas lietas, kuras būtu jāmaina ne tikai Valmierā, bet visā Latvijā. Valmierā trenējoties, es noteikti varu uztrenēt pamata sportista bāzi, bet, tā kā es vēlos peldēt pasaules līmenī, noteikti domāju par trenēšanos arī citur.

Pašlaik vislabākais variants man ir došanās uz ASV, protams, pēc vidusskolas beigšanas. Ja būtu jāsalīdzina Latvijas peldēšanas līmenis un visa sporta uztvere, sportistu trenēšana, tad jāteic, ka ASV mums ir lielu soli priekšā. Noteikti pozitīvs atsperšanās punkts manā karjerā bija un joprojām ir Valmiera un AKSSC projekts. Tas man krasi uzlaboja trenēšanās apstākļus un visu pārējo, kas ir nepieciešams labiem sasniegumiem.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem, kopš esi iekļauts AKSSC sastāvā!

Man īsti nepatīk sevi lielīt, jo uzskatu, ka tas mazliet kavē sportistu tā izaugsmē. Līdz šim mani augstākie sportista sasniegumi noteikti ir vairāku Latvijas junioru rekordu labošana, Latvijas un Baltijas čempiona titula iegūšana un Latvijas čempiona titula iegūšana pieaugušo konkurencē. Manuprāt, manā karjerā svarīga bija iekļūšana kopējā Latvijas jauniešu izlasē un dalība Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā.

Kā izdodas peldēšanu savienot ar izglītības iegūšanu?

Pašlaik esmu 10. klases skolēns un mācos Valmieras Valsts ģimnāzijā. Manuprāt, man diezgan veiksmīgi līdz šim ir izdevies savienot mācības ar sportu. Noteikti liels pluss ir tāds, ka baseins nav tālu no skolas un pēc rīta treniņa ir diezgan viegli nokļūt uz skolu. Dodoties uz treniņnometnēm vai citiem tāliem izbraucieniem, kuri ir saistīti ar peldēšanu, skola un tās personāls ir ļoti pretim nākoši.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu? Vai Tev šī centra esamība un būšana iekļautam tajā ir nesusi kādu papildus pozitīvu vērtību un vai uzskati, ka šādi centri ir nepieciešami?

Kopumā AKSSC projektu es vērtēju kā labāko lietu, kas Valmieras sportā pašlaik ir pieejama. Šī centra esamība noteikti man palīdzēja un deva papildus vēlmi strādāt. Diemžēl, šobrīd peldēšanas sportā esmu vienīgais sportists Valmieras AKSSC un centrā nav iekļauta mana trenere, taču šāds projekts noteikti uzlabo iespējas un palīdz sportistiem attīstīt savas spējas savā konkrētajā sporta veidā. Šādi centri noteikti ir nepieciešami, un es ļoti ceru, ka tas turpinās savu darbību.

Jaunajiem sportistiem, kuri varbūt tikai tagad sāk savas sportista gaitas, novēlu nenolaist acis no sava mērķa un censties tos sasniegt, izbaudīt sportu un saskatīt tajā visu labo!

Šajā nedēļas nogalē, 26.-28.februārī, Kristaps atgriezīsies sacensību apritē un Latvijas izlases sastāvā startēs FINA atzītās Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās “Latvian Open 2021”. Vēlam veiksmi sportistam, izdošanos un panākumus!

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas Ainavu arhitektu/-i uz nenoteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt ainavu, publisko un privāto ārtelpu labiekārtojuma un apstādījumu izpēti, analīzi, attīstību, saglabāšanu, atjaunošanu un pārvaldīšanu; - piedalīties publiskās ārtelpas labiekārtojumu un apstādījumu attīstības koncepcijas izstrādē un uzraudzīt tās īstenošanu; - piedalīties Pašvaldības būvprojektu, labiekārtojumu un apzaļumošanas projektu izstrādes darba uzdevumu sagatavošanā un īstenošanas uzraudzībā; - Izstrādāt un nodrošināt ainaviskās kvalitātes principu īstenošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - izstrādāt kultūrvēsturisko un degradēto ainavu un teritoriju atjaunošanas vai rekonstrukcijas projektus, izstrādāt ainavu un publiskās ārtelpas kompozicionālo plānojumu un telpisko struktūru, teritoriju labiekārtojuma un apstādījumu funkcionālos un kompozicionālos risinājumus, tehniskos risinājumus, darba zīmējumus un specifikācijas; - konsultēt izskatīt un sniegt vērtējumus projektētājiem, būvniecības procesa dalībniekiem un iedzīvotājiem ainavu, teritorijas labiekārtojuma un apstādījumu veidošanas un saglabāšanas jautājumos; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība ainavu arhitektūrā, teritorijas plānošanas jomā; - pieredze pilsētvides un teritorijas plānošanā ne mazāka kā trīs gadi; - valsts valodas prasme augstākā līmenī; - labas angļu valodas prasmes; - kompetences: prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus, analītiskās spējas, labas komunikācijas un saskarsmes spējas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, iniciatīva, radošums; spēja strādāt komandā, korektums attiecībās ar cilvēkiem; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; - vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība. mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 11.mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas; - drošu un sakārtotu darba vidi. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Ainavu arhitekta/-es amatam”, līdz 2022.gada 31.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: AINAVU ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Mot.vēst., CV un augst.izgl.dok.kopiju ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Attīstības pārvaldes Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas arhitekta palīgu uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • būt daļai no Teritorijas un pilsētplānošanas nodaļas komandas un līdzdarboties Valmieras novada līdzsvarotas pilsētvides un teritorijas veidošanā; • identificēt problēmjautājumus novada telpiskajā attīstībā un sniegt priekšlikumus to risināšanā; • sagatavot projektēšanas uzdevumus Pašvaldības ēku un labiekārtojuma projektēšanai; • izskatīt un sniegt vērtējumus Pašvaldības būvprojektiem; • organizēt plenērus, metu un citus ar telpisko attīstību saistītus konkursus; un ja Tev ir: • pirmā līmeņa augstākā izglītība arhitektūrā (otrā līmeņa profesionālā vai augstākā izglītība arhitektūrā, vai pietuvinātā specialitātē, arhitekta prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību); • darba pieredze ar iegūto izglītību saistītā jomā vismaz divus gadus (zināšanas un pieredze pilsētplānošanā un būvniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), kā arī jaunāko šo jomu tendenču pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākā līmenī un labas svešvalodu zināšanas; • kompetences: radošums, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; labas saskarsmes prasmes, precizitāte un spēja strādāt komandā, korektums attiecībās ar cilvēkiem; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office), biroja tehniku un CAD programmatūru (ZwCAD, AutoCAD vai citas). Prasmes darbā ar grafiskajām programmām (Adobe), 3d modelēšanas programmām un GIS programmatūru tiks uzskatītas par priekšrocību; • vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 11. mēnešalgu grupai no 1065 EUR līdz 1230 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Arhitekta palīga amatam”, līdz 2022.gada 31.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-31 Kontaktpersona: Mot.vēst., CV un augst.izgl.dok.kopiju ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv

Mūsu partneri