Valmieras Ziņas

Kristaps Miķelsons: “Vēlos peldēt pasaules līmenī”

Jau vairāk nekā divus mēnešus Valmieras Bērnu sporta skolas peldēšanas nodaļas audzēkņi ilgojas pēc ierastajiem mācību-treniņu apstākļiem Valmieras peldbaseinā. Kopš pērnā gada 19.decembra baseina sociālo platformu profilos vērojams ieraksts “Ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī, Valmieras peldbaseinu komplekss apmeklētājiem tiek SLĒGTS”. Diemžēl, ņemot vērā šī brīža epidemioloģisko situāciju valstī, varam tikai cerēt uz pakāpenisku ierobežojumu mīkstināšanu un vīziju, ka drīz bērni un jaunieši varēs sajust īpašo ūdens smaržu un atgriezties ierastajā treniņu ritmā.

Līdz ar baseina slēgšanu treniņu iespējas citviet meklē arī mūsu labākie sportisti. Iespēja trenēties Latvijas vienīgajā 50m astoņu celiņu peldbaseinā ārkārtējās situācijas laikā ir arī Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centra (AKSSC) sportistam KRISTAPAM MIĶELSONAM, Latvijas Peldēšanas federācijas organizētajā izlases treniņnometnē. Tā jau kopš decembra Kristaps ikdienu aizvada Rīgā – treniņos un attālinātajās mācībās. Vēl pirms Valmieras peldbaseina slēgšanas uz ārkārtējās situācijas laiku Kristaps pastāstīja par sevi, kā kļuvis par peldētāju un savu ikdienu Valmieras AKSSC.

Jaunais valmierietis peldēšanu pārņēmis no saviem vecākiem: “Sportā tiku iesaistīts pavisam vienkārši – mamma ir peldēšanas trenere, un man nemaz nebija citas izvēles”. Tomēr vērojot sportista sasniegumus, gribas ticēt, ka peldēšana ir arī Kristapa sirdslieta. Līdz šim Kristaps izcīnījis jau neskaitāmas medaļas Latvijas čempionātos dažādās vecuma grupās. Viņš piedalījies arī Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā Baku, Azerbaidžānā. Protams, Kristapa sasniegumi devuši iespēju gūt atbalstu arī no AKSSC. “Manuprāt, iekļūšanai šajā sporta projektā (AKSSC) man palīdzēja līdz tam izcīnītās medaļas Latvijas un Baltijas čempionātos, tai skaitā arī Latvijas junioru un jauniešu čempiona tituli un sporta meistara kandidāta, vēlāk arī sporta meistara apliecības iegūšana.”

Kas tavā līdzšinējā karjerā un ikdienā ir tas, kas tev palīdz sasniegt savus mērķus? Kas ir tavs dzinulis un motivācija? 

Ikdiena noturēties pie saviem mērķiem un sasniegt tos noteikti visvairāk palīdz vecāki. Mamma baseinā, peldot treniņos, un tēvs ārpus baseina. Noteikti vēl papildus dzinuli iedod komandas biedri, kuri mani notur tonusā un neļauj treniņos atslābt. Manuprāt, mana lielāka motivācija ir vēlme būt labākajam. Man ļoti nepatīk zaudēt, tāpēc daru visu iespējamo treniņos, lai tas nenotiktu.

Sākotnēji varēji iedomāties vai redzēji sevi kā profesionālu sportistu – mērķēji uz augstvērtīgiem vai starptautiskiem rezultātiem?

Jā, kad sāku peldēt jau ar nopietnu domāšanu sapratu, ka es to gribu un varu darīt profesionāli. Noteikti ceļā līdz nopietnai sportista karjerai man palīdzēja atbalsts gan no blakus esošajiem cilvēkiem, gan no AKSSC projekta.

Pastāsti par savu ikdienas treniņu “komandu”. Kāda ir ikdienas darba atmosfēra treniņos un cik daudz sanāk trenēties?

Mana trenere ir Aiva Miķelsone – bijusi Latvijas čempione un rekordiste. Manuprāt, mūsu sadarbība baseinā un ārpus tā ir vienmēr bijusi un būs laba. Es parasti trenējos kopā ar pārējiem komandas biedriem, bet ir arī reizes, kad sanāk peldēt vienam. Esot treniņā, visi ir ļoti nosvērti un centīgi, jo katrs zina, ko viņš vēlas sasniegt un arī tiecas uz to. Šāda domāšana noteikti palīdz treniņos. Katru nedēļu peldu 11 reizes – darba dienās divas reizes dienā un sestdienā vienu reizi. Papildus trenējos arī svaru zālē 2-3 reizes nedēļā.

Pastāsti par saviem treniņu apstākļiem! Kā vari salīdzināt savas iespējas šeit ar to, kā ir citviet Latvijā vai arī starptautiskā mērogā?

Manuprāt, treniņu apstākļi ir labi, bet noteikti vēlētos, lai ir labāk. Ikdienā trenējos Valmieras peldbaseinā, VOC svaru zālē un Valmiera Fitness sporta zālē. Protams, izcilais variants man un vispār peldētājiem būtu pašiem sev pieejama vingrošanas zāle un savs inventārs, kurš ir specifisks tieši peldēšanai. Noteikti lielu paldies saku AKSSC projektam par ēdināšanas nodrošināšanu un dažādu peldēšanas personīgā inventāra iegādi.

Manuprāt, trenējoties peldēšanā Latvijā, šobrīd kā sportistam ir gandrīz neiespējami sasniegt pasaules augstāko līmeni. Noteikti ir daudzas lietas, kuras būtu jāmaina ne tikai Valmierā, bet visā Latvijā. Valmierā trenējoties, es noteikti varu uztrenēt pamata sportista bāzi, bet, tā kā es vēlos peldēt pasaules līmenī, noteikti domāju par trenēšanos arī citur.

Pašlaik vislabākais variants man ir došanās uz ASV, protams, pēc vidusskolas beigšanas. Ja būtu jāsalīdzina Latvijas peldēšanas līmenis un visa sporta uztvere, sportistu trenēšana, tad jāteic, ka ASV mums ir lielu soli priekšā. Noteikti pozitīvs atsperšanās punkts manā karjerā bija un joprojām ir Valmiera un AKSSC projekts. Tas man krasi uzlaboja trenēšanās apstākļus un visu pārējo, kas ir nepieciešams labiem sasniegumiem.

Pastāsti par saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem, kopš esi iekļauts AKSSC sastāvā!

Man īsti nepatīk sevi lielīt, jo uzskatu, ka tas mazliet kavē sportistu tā izaugsmē. Līdz šim mani augstākie sportista sasniegumi noteikti ir vairāku Latvijas junioru rekordu labošana, Latvijas un Baltijas čempiona titula iegūšana un Latvijas čempiona titula iegūšana pieaugušo konkurencē. Manuprāt, manā karjerā svarīga bija iekļūšana kopējā Latvijas jauniešu izlasē un dalība Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā.

Kā izdodas peldēšanu savienot ar izglītības iegūšanu?

Pašlaik esmu 10. klases skolēns un mācos Valmieras Valsts ģimnāzijā. Manuprāt, man diezgan veiksmīgi līdz šim ir izdevies savienot mācības ar sportu. Noteikti liels pluss ir tāds, ka baseins nav tālu no skolas un pēc rīta treniņa ir diezgan viegli nokļūt uz skolu. Dodoties uz treniņnometnēm vai citiem tāliem izbraucieniem, kuri ir saistīti ar peldēšanu, skola un tās personāls ir ļoti pretim nākoši.

Kā kopumā vērtē AKSSC projektu? Vai Tev šī centra esamība un būšana iekļautam tajā ir nesusi kādu papildus pozitīvu vērtību un vai uzskati, ka šādi centri ir nepieciešami?

Kopumā AKSSC projektu es vērtēju kā labāko lietu, kas Valmieras sportā pašlaik ir pieejama. Šī centra esamība noteikti man palīdzēja un deva papildus vēlmi strādāt. Diemžēl, šobrīd peldēšanas sportā esmu vienīgais sportists Valmieras AKSSC un centrā nav iekļauta mana trenere, taču šāds projekts noteikti uzlabo iespējas un palīdz sportistiem attīstīt savas spējas savā konkrētajā sporta veidā. Šādi centri noteikti ir nepieciešami, un es ļoti ceru, ka tas turpinās savu darbību.

Jaunajiem sportistiem, kuri varbūt tikai tagad sāk savas sportista gaitas, novēlu nenolaist acis no sava mērķa un censties tos sasniegt, izbaudīt sportu un saskatīt tajā visu labo!

Šajā nedēļas nogalē, 26.-28.februārī, Kristaps atgriezīsies sacensību apritē un Latvijas izlases sastāvā startēs FINA atzītās Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās “Latvian Open 2021”. Vēlam veiksmi sportistam, izdošanos un panākumus!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri