Valmieras Ziņas

Krīgers krīt finālā, paliekot astotais Eiropas čempionātā BMX

Lasīšanas laiks: 2 min

Sestdien, 10.jūlijā, Beļģijas pilsētā Zolderā notiekošajā Eiropas čempionātā BMX riteņbraukšanā vīru elites grupā astoto vietu izcīnīja “Mītavas kumeļi/ AKSSC Valmiera” sportists Kristens Krīgers, kurš piedzīvoja kritienu lielajā finālā. Dāmu U23 vecuma grupā Vineta Pētersone ierindojās septītajā vietā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas ģenerālsekretārs Toms Markss.

UEC Eiropas čempionāta BMX riteņbraukšanā pirmajā sacensību dienā par godalgām sacentās elites, U23 un junioru grupu sportisti. Jāizceļ, ka U23 grupas sacensības vīriem un dāmām Eiropas čempionātā iekļautas pirmo reizi.  Kuplā skaitā pārstāvēti šajās konkurencēs bija Latvijas sportisti. Sacensības pusfinālu laikā tika uz laiku apturētas spēcīga lietus un vētras dēļ, tomēr vēlāk, laikam uzlabojoties, varēja atsākties.

Vīru elite:

Mūsu vienīgais pārstāvis šajās sacensībās bija Kristens Krīgers. Trenera Ivo Lakuča audzēknis dienu iesāka ar uzvaru pirmās kārtas braucienā. Arī ceturtdaļfinālā “Mītavas kumeļi/ AKSSC” braucējs savā braucienā bija ātrākais, demonstrējot ļoti pārliecinošu sniegumu. Pusfinālā Kristens atzina divu franču – Artura Pilarda un Matisa Ričarda pārākumu, ierindojoties trešajā vietā un sasniedzot kāroto finālu. Dienas izšķirošajā braucienā par godalgām Kristens pirmajā taisnē sīvi cīnījās par vietu labāko trijniekā. Pirmajā virāžā, cīnoties par pozīciju, Krīgers piedzīvoja kritienu. Viņš sacensības noslēdza astotajā vietā.

U23 dāmas:

Latviju šajā grupā pārstāvēja olimpiete Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska. Vineta dienu iesāka ar uzvaru, kamēr Vanesa pirmās kārtas braucienā nefinišēja. Arī pusfinālā “Silvas ziķeri/ AKSSC Valmiera” braucēja Pētersone demonstrēja pārliecinošu sniegumu, iekļūstot dienas lielajā finālā. Tajā trenera Ģirta Kātiņa audzēknei gan iesākto turpināt neizdevās. Vineta finišēja septītajā pozīcijā.  

U23 vīri:

No četriem latviešiem šajā grupā astotdaļfinālu ar pirmo piegājienu sasniedza Niks Rožukalns. Tajā trenera Mika Puķīša audzēknis finišēja trešajā vietā. Pusfinālistu pulkā gan pirmo gadu U23 konkurencē aizvadošais sportists neiekļuva, tomēr kopumā sacensības aizvadītas gana sekmīgi.

Juniori:

Līdz astotdaļfinālam no mūsu junioru puišiem tika – Ivars Svarinskis, Emīls Mārtiņš Treimanis un  Edvards Emīls Liberts. Šo barjeru kā vienīgais pārvarēja tikai Svarinskis. Spēcīgajā konkurencē “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis gan neiekļuva pusfinālistu pulkā.

Juniores:

Vienīgā Latvijas junioru sportiste Eiropas čempionātā Līva Lizete Glāzere sacensības iesāka ar ceturto vietu pirmajā kārtā. Pusfinālā trenera Olafa Lakuča audzēkne savā braucienā piedzīvoja sāpīgu neveiksmi, krītot un paliekot ārpus finālistu pulka.

Svētdien visas dienas garumā norisināsies jaunatnes un amatieru grupu sacensības. Kupli tajās būs pārstāvēti arī Latvijas braucēji. Sacensību sākums no pulksten 10:00, bet video tiešraide uec.ch mājaslapā.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri