Valmieras Ziņas

Kokmuižas svētkos – muižas riktes un etiķete

Lasīšanas laiks: 4 min

9. septembrī Kocēnos norisināsies IX Kokmuižas svētki, aicinot piedalīties senās Kokmuižas riktēs un izbaudīt muižas svētku gaisotni, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Sendienās Kokmuižā saimniekoja ar vērienu. Tur bija savas dzirnavas, pienotava, degvīna dedzinātava un alus brūzis. Uz vietas tika sarūpēts viss nepieciešamais gan ikdienas kungu un saimes galdam, gan smalkām riktēm. Ļaudis brūvēja, medīja, zvejoja un rīkoja varenas dzīres.

Kokmuižas svētku laikā aicinām degustēt, baudīt, cienāties un iepazīt muižas ēdienu un dzērienu, ko iespējams pagatavot dabā, receptes. Tolaik svarīgi bija ievērot labas manieres, tādēļ dalīsimies ar galda etiķetes un noformējuma ieteikumiem un izzināsim etiķetes nozīmi arī citās jomās.

Labos muižas svētkos jābūt ne tikai bagātīgai un daudzveidīgai norišu programmai, bet arī brangam muižas tirgum un andelei, tālab agrāko laiku godību varēs sajust arī muižas tirgū, kurā pulcēsies liels skaists tirgotāju ar dažādiem labumiem.

Programma

Kokmuižas pils teritorijā no plkst. 10.00 norisināsies muižas tirgus un riktes: plkst. 10.00–16.00 – muižas tirgus un andelēšanās, kā arī Mārtiņa Sirmā, restorāna “Vecpuisis” un restorāna “Promenāde – garda vieta” šefpavāru īpašie piedāvājumi, turklāt Mārtiņš Sirmais aicina piedalīties pončiku ātrēšanas sacensībās (pieteikšanās šeit); plkst. 11.00 – receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no “Tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta” kopā ar senu ēdienu recepšu pieradinātājām Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu.

Tāpat arī Kokmuižas teritorijā, plkst. 11.00 tiekoties Kokmuižas pils dārzā pie sfēriskā saules pulksteņa, norisināsies ekskursija kopā ar vēsturnieci Inetu Amoliņu. Galamērķis – Kocēnu zirgaudzētava.

Kokmuižas pils dārzā plkst. 11.00 aicinām uz svētku atklāšanu – muižas dejas ar seno deju kolektīvu “Ballare” (Rīga) un “Magnolia” (Cēsis). Uzstāsies arī VPDK “Savieši”. Savukārt plkst. 14.00–14.15 būs skatāma deju grupas “Baltā” izrāde “Paradīze”. Jāpiemin, ka plkst. 19.40–19.55 izrāde būs skatāma arī Kokmuižas promenādē pie lielā vītola.

Kokmuižas dīķī plkst. 11.00–20.00 būs iespēja izbraukt ar laivu.

Kokmuižas pilī (tā būs atvērta apskatei) plkst. 11.30 būs skatāma Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Divi mazi mežonēni”, rosinot doties dabā, ļauties brīvībai, iztēlei un neapslāpētam bērnības garam. 

Kokmuižas promenādē uz skatuves no plkst. 12.00 norisināsies Mākslas pikniks. Plkst. 12.00–12.40 svētku ieskandināšana ar Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestri “Tālavas taurētājs”, diriģents Gvido Brenčevs. Plkst. 13.00–14.00 – grupas “Sunny Groove Dixie” koncerts. Plkst. 14.30–15.30 aicinām uz grupas “The Coco’nuts” koncertu. Plkst. 16.00–17.00 skanēs dziesmas kopā ar latviešu mūzikas duetu “Čipsis un Dullais”. Plkst. 20.00–21.15 aicinām uz vakara koncertu ar grupu “Tautumeitas”, piedaloties arī deju grupai “Baltā”. Savukārt plkst. 21.30–01.30 būs balle kopā ar grupu  “Ceļojums”.

Kokmuižas klētī (Kocēnu bibliotēkas Velvju zālē) plkst. 12.00–13.00 aicinām uz nopietniem un arī kurioziem medību stāstiem, ar tiem dalīsies Jānis Ence. Jāpiemin, ka no 9. septembra līdz 16. oktobrim klētī būs skatāma Jāņa Ences medību trofeju ekspozīcija un Annijas Ratnieces fotogrāfiju izstāde “Medību mirkļi”.

Kokmuižas senajā saimniecības ēkā “Kokmuiža” (Jāņa Ķenča iela 12) plkst. 13.00 uz lekciju “Galda noformējums svētkiem” un uz svinību galda dekorēšanas demonstrēšanu aicina Baiba Prindule-Rence. Plkst. 14.00 būs skatāma īsfilma ģimenēm ar bērniem “Zelta uzvedība. Galda kultūra”. Plkst. 14.30 aicinām uz sarunu ar Valmiermuižas alus saimnieku Aigaru Ruņģi un Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvi. Uzzināsim vairāk arī par zīmolu “Kokmuižas alus”, jāpiemin, ka pieaugušajiem būs iespēja alu degustēt. Plkst. 17.00–18.00 uzstāsies Katrīna Gupalo ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu “7 skumjas zvaigznes”. Plkst. 18.00 būs skatāma franču komēdijas “Tāda ir dzīve” kino seanss. Režisori: Olivjē Nakače un Eriks Toledano. Lomās: Žans Pjērs Bakri, Žils Lelušs, Žans Pols Rūvs u.c.

Tāpat arī Kokmuižas svētkos plkst. 10.00–16.00 būs ZOO “Mežiņi” dzīvnieku sētiņa. Plkst. 10.00–16.00 interesentus uz mobilo staciju aicinās Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Plkst. 11.00–16.00 norisināsies Kocēnu 38. skautu vienības darbnīcas un aktivitātes. Plkst. 11.00–17.00 ikviens aicināts piedalīties mālu darbnīcā kopā ar “Vaidavas Keramisti” un “Vaidava Ceramics”. Plkst. 13.00–17.00 būs izjādes ar Valmiermuižas zirgu staļļa ponijiem (maksas aktivitāte – 5 EUR/ aplis). Plkst. 11.00–16.00 aicinām Antas Ūsiņas un Lauras Graudiņas vadītā kaligrāfijas darbnīcā izveidot savu ielūgumu uz Kokmuižas svētkiem.

Svētku programmu vadīs Robijs Trankalis.

Kokmuižas svētki norisināsies jau devīto reizi.

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri