Valmieras Ziņas

Kokmuižas svētkos – muižas riktes un etiķete

Lasīšanas laiks: 4 min

9. septembrī Kocēnos norisināsies IX Kokmuižas svētki, aicinot piedalīties senās Kokmuižas riktēs un izbaudīt muižas svētku gaisotni, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Sendienās Kokmuižā saimniekoja ar vērienu. Tur bija savas dzirnavas, pienotava, degvīna dedzinātava un alus brūzis. Uz vietas tika sarūpēts viss nepieciešamais gan ikdienas kungu un saimes galdam, gan smalkām riktēm. Ļaudis brūvēja, medīja, zvejoja un rīkoja varenas dzīres.

Kokmuižas svētku laikā aicinām degustēt, baudīt, cienāties un iepazīt muižas ēdienu un dzērienu, ko iespējams pagatavot dabā, receptes. Tolaik svarīgi bija ievērot labas manieres, tādēļ dalīsimies ar galda etiķetes un noformējuma ieteikumiem un izzināsim etiķetes nozīmi arī citās jomās.

Labos muižas svētkos jābūt ne tikai bagātīgai un daudzveidīgai norišu programmai, bet arī brangam muižas tirgum un andelei, tālab agrāko laiku godību varēs sajust arī muižas tirgū, kurā pulcēsies liels skaists tirgotāju ar dažādiem labumiem.

Programma

Kokmuižas pils teritorijā no plkst. 10.00 norisināsies muižas tirgus un riktes: plkst. 10.00–16.00 – muižas tirgus un andelēšanās, kā arī Mārtiņa Sirmā, restorāna “Vecpuisis” un restorāna “Promenāde – garda vieta” šefpavāru īpašie piedāvājumi, turklāt Mārtiņš Sirmais aicina piedalīties pončiku ātrēšanas sacensībās (pieteikšanās šeit); plkst. 11.00 – receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no “Tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta” kopā ar senu ēdienu recepšu pieradinātājām Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu.

Tāpat arī Kokmuižas teritorijā, plkst. 11.00 tiekoties Kokmuižas pils dārzā pie sfēriskā saules pulksteņa, norisināsies ekskursija kopā ar vēsturnieci Inetu Amoliņu. Galamērķis – Kocēnu zirgaudzētava.

Kokmuižas pils dārzā plkst. 11.00 aicinām uz svētku atklāšanu – muižas dejas ar seno deju kolektīvu “Ballare” (Rīga) un “Magnolia” (Cēsis). Uzstāsies arī VPDK “Savieši”. Savukārt plkst. 14.00–14.15 būs skatāma deju grupas “Baltā” izrāde “Paradīze”. Jāpiemin, ka plkst. 19.40–19.55 izrāde būs skatāma arī Kokmuižas promenādē pie lielā vītola.

Kokmuižas dīķī plkst. 11.00–20.00 būs iespēja izbraukt ar laivu.

Kokmuižas pilī (tā būs atvērta apskatei) plkst. 11.30 būs skatāma Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Divi mazi mežonēni”, rosinot doties dabā, ļauties brīvībai, iztēlei un neapslāpētam bērnības garam. 

Kokmuižas promenādē uz skatuves no plkst. 12.00 norisināsies Mākslas pikniks. Plkst. 12.00–12.40 svētku ieskandināšana ar Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestri “Tālavas taurētājs”, diriģents Gvido Brenčevs. Plkst. 13.00–14.00 – grupas “Sunny Groove Dixie” koncerts. Plkst. 14.30–15.30 aicinām uz grupas “The Coco’nuts” koncertu. Plkst. 16.00–17.00 skanēs dziesmas kopā ar latviešu mūzikas duetu “Čipsis un Dullais”. Plkst. 20.00–21.15 aicinām uz vakara koncertu ar grupu “Tautumeitas”, piedaloties arī deju grupai “Baltā”. Savukārt plkst. 21.30–01.30 būs balle kopā ar grupu  “Ceļojums”.

Kokmuižas klētī (Kocēnu bibliotēkas Velvju zālē) plkst. 12.00–13.00 aicinām uz nopietniem un arī kurioziem medību stāstiem, ar tiem dalīsies Jānis Ence. Jāpiemin, ka no 9. septembra līdz 16. oktobrim klētī būs skatāma Jāņa Ences medību trofeju ekspozīcija un Annijas Ratnieces fotogrāfiju izstāde “Medību mirkļi”.

Kokmuižas senajā saimniecības ēkā “Kokmuiža” (Jāņa Ķenča iela 12) plkst. 13.00 uz lekciju “Galda noformējums svētkiem” un uz svinību galda dekorēšanas demonstrēšanu aicina Baiba Prindule-Rence. Plkst. 14.00 būs skatāma īsfilma ģimenēm ar bērniem “Zelta uzvedība. Galda kultūra”. Plkst. 14.30 aicinām uz sarunu ar Valmiermuižas alus saimnieku Aigaru Ruņģi un Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvi. Uzzināsim vairāk arī par zīmolu “Kokmuižas alus”, jāpiemin, ka pieaugušajiem būs iespēja alu degustēt. Plkst. 17.00–18.00 uzstāsies Katrīna Gupalo ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu “7 skumjas zvaigznes”. Plkst. 18.00 būs skatāma franču komēdijas “Tāda ir dzīve” kino seanss. Režisori: Olivjē Nakače un Eriks Toledano. Lomās: Žans Pjērs Bakri, Žils Lelušs, Žans Pols Rūvs u.c.

Tāpat arī Kokmuižas svētkos plkst. 10.00–16.00 būs ZOO “Mežiņi” dzīvnieku sētiņa. Plkst. 10.00–16.00 interesentus uz mobilo staciju aicinās Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Plkst. 11.00–16.00 norisināsies Kocēnu 38. skautu vienības darbnīcas un aktivitātes. Plkst. 11.00–17.00 ikviens aicināts piedalīties mālu darbnīcā kopā ar “Vaidavas Keramisti” un “Vaidava Ceramics”. Plkst. 13.00–17.00 būs izjādes ar Valmiermuižas zirgu staļļa ponijiem (maksas aktivitāte – 5 EUR/ aplis). Plkst. 11.00–16.00 aicinām Antas Ūsiņas un Lauras Graudiņas vadītā kaligrāfijas darbnīcā izveidot savu ielūgumu uz Kokmuižas svētkiem.

Svētku programmu vadīs Robijs Trankalis.

Kokmuižas svētki norisināsies jau devīto reizi.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri