Valmieras Ziņas

Kokmuižas svētkos – muižas riktes un etiķete

Lasīšanas laiks: 4 min

9. septembrī Kocēnos norisināsies IX Kokmuižas svētki, aicinot piedalīties senās Kokmuižas riktēs un izbaudīt muižas svētku gaisotni, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Sendienās Kokmuižā saimniekoja ar vērienu. Tur bija savas dzirnavas, pienotava, degvīna dedzinātava un alus brūzis. Uz vietas tika sarūpēts viss nepieciešamais gan ikdienas kungu un saimes galdam, gan smalkām riktēm. Ļaudis brūvēja, medīja, zvejoja un rīkoja varenas dzīres.

Kokmuižas svētku laikā aicinām degustēt, baudīt, cienāties un iepazīt muižas ēdienu un dzērienu, ko iespējams pagatavot dabā, receptes. Tolaik svarīgi bija ievērot labas manieres, tādēļ dalīsimies ar galda etiķetes un noformējuma ieteikumiem un izzināsim etiķetes nozīmi arī citās jomās.

Labos muižas svētkos jābūt ne tikai bagātīgai un daudzveidīgai norišu programmai, bet arī brangam muižas tirgum un andelei, tālab agrāko laiku godību varēs sajust arī muižas tirgū, kurā pulcēsies liels skaists tirgotāju ar dažādiem labumiem.

Programma

Kokmuižas pils teritorijā no plkst. 10.00 norisināsies muižas tirgus un riktes: plkst. 10.00–16.00 – muižas tirgus un andelēšanās, kā arī Mārtiņa Sirmā, restorāna “Vecpuisis” un restorāna “Promenāde – garda vieta” šefpavāru īpašie piedāvājumi, turklāt Mārtiņš Sirmais aicina piedalīties pončiku ātrēšanas sacensībās (pieteikšanās šeit); plkst. 11.00 – receptes noslēpuma atklāšana un izgaršošana no “Tā pirmā pavāru grāmata 414 senas receptes no 18. gadsimta” kopā ar senu ēdienu recepšu pieradinātājām Indru Vīlisteri un Indru Bērziņu.

Tāpat arī Kokmuižas teritorijā, plkst. 11.00 tiekoties Kokmuižas pils dārzā pie sfēriskā saules pulksteņa, norisināsies ekskursija kopā ar vēsturnieci Inetu Amoliņu. Galamērķis – Kocēnu zirgaudzētava.

Kokmuižas pils dārzā plkst. 11.00 aicinām uz svētku atklāšanu – muižas dejas ar seno deju kolektīvu “Ballare” (Rīga) un “Magnolia” (Cēsis). Uzstāsies arī VPDK “Savieši”. Savukārt plkst. 14.00–14.15 būs skatāma deju grupas “Baltā” izrāde “Paradīze”. Jāpiemin, ka plkst. 19.40–19.55 izrāde būs skatāma arī Kokmuižas promenādē pie lielā vītola.

Kokmuižas dīķī plkst. 11.00–20.00 būs iespēja izbraukt ar laivu.

Kokmuižas pilī (tā būs atvērta apskatei) plkst. 11.30 būs skatāma Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Divi mazi mežonēni”, rosinot doties dabā, ļauties brīvībai, iztēlei un neapslāpētam bērnības garam. 

Kokmuižas promenādē uz skatuves no plkst. 12.00 norisināsies Mākslas pikniks. Plkst. 12.00–12.40 svētku ieskandināšana ar Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestri “Tālavas taurētājs”, diriģents Gvido Brenčevs. Plkst. 13.00–14.00 – grupas “Sunny Groove Dixie” koncerts. Plkst. 14.30–15.30 aicinām uz grupas “The Coco’nuts” koncertu. Plkst. 16.00–17.00 skanēs dziesmas kopā ar latviešu mūzikas duetu “Čipsis un Dullais”. Plkst. 20.00–21.15 aicinām uz vakara koncertu ar grupu “Tautumeitas”, piedaloties arī deju grupai “Baltā”. Savukārt plkst. 21.30–01.30 būs balle kopā ar grupu  “Ceļojums”.

Kokmuižas klētī (Kocēnu bibliotēkas Velvju zālē) plkst. 12.00–13.00 aicinām uz nopietniem un arī kurioziem medību stāstiem, ar tiem dalīsies Jānis Ence. Jāpiemin, ka no 9. septembra līdz 16. oktobrim klētī būs skatāma Jāņa Ences medību trofeju ekspozīcija un Annijas Ratnieces fotogrāfiju izstāde “Medību mirkļi”.

Kokmuižas senajā saimniecības ēkā “Kokmuiža” (Jāņa Ķenča iela 12) plkst. 13.00 uz lekciju “Galda noformējums svētkiem” un uz svinību galda dekorēšanas demonstrēšanu aicina Baiba Prindule-Rence. Plkst. 14.00 būs skatāma īsfilma ģimenēm ar bērniem “Zelta uzvedība. Galda kultūra”. Plkst. 14.30 aicinām uz sarunu ar Valmiermuižas alus saimnieku Aigaru Ruņģi un Valmiermuižas kultūras biedrības pārstāvi. Uzzināsim vairāk arī par zīmolu “Kokmuižas alus”, jāpiemin, ka pieaugušajiem būs iespēja alu degustēt. Plkst. 17.00–18.00 uzstāsies Katrīna Gupalo ar Imanta Kalniņa dziesmu programmu “7 skumjas zvaigznes”. Plkst. 18.00 būs skatāma franču komēdijas “Tāda ir dzīve” kino seanss. Režisori: Olivjē Nakače un Eriks Toledano. Lomās: Žans Pjērs Bakri, Žils Lelušs, Žans Pols Rūvs u.c.

Tāpat arī Kokmuižas svētkos plkst. 10.00–16.00 būs ZOO “Mežiņi” dzīvnieku sētiņa. Plkst. 10.00–16.00 interesentus uz mobilo staciju aicinās Valmieras Tūrisma informācijas centrs. Plkst. 11.00–16.00 norisināsies Kocēnu 38. skautu vienības darbnīcas un aktivitātes. Plkst. 11.00–17.00 ikviens aicināts piedalīties mālu darbnīcā kopā ar “Vaidavas Keramisti” un “Vaidava Ceramics”. Plkst. 13.00–17.00 būs izjādes ar Valmiermuižas zirgu staļļa ponijiem (maksas aktivitāte – 5 EUR/ aplis). Plkst. 11.00–16.00 aicinām Antas Ūsiņas un Lauras Graudiņas vadītā kaligrāfijas darbnīcā izveidot savu ielūgumu uz Kokmuižas svētkiem.

Svētku programmu vadīs Robijs Trankalis.

Kokmuižas svētki norisināsies jau devīto reizi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINI (profesiju klasifikatora koda Nr. 5153 02) uz noteiktu laiku (~1 mēnesi) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (1010,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi Galvenie darba pienākumi: Izglītības iestādes ēku un apsaimniekojamās teritorijas pārraudzīšana, iesaistīšanās tās labiekārtošanā Ēku un apsaimniekojamās teritorijas uzturēšana tehniskā kārtībā Teritorijā esošo kanalizācijas, siltā un aukstā ūdensvada, apkures sistēmas iekšējo tīklu, ventilācijas sistēmu un iekšējo elektrotīklu uzraudzība, savas kompetences ietvaros veikt remontu Veikt dažādus remonta un uzturēšanas darbus izglītības iestādē (durvju, slēdzeņu, logu, mēbeļu, sadzīves priekšmetu u.c.) Izglītības iestādes rīcībā esošo mazo mehānismu apkope un remonts Strādāt ar kravas pacelšanas un pārvietošanas mehānismiem un ierīcēm Prasības pretendentam: Vidējā vai profesionālā izglītība Vēlama pieredze līdzīgu pienākumu veikšanā Prasme veikt galdniecības, kokapstrādes, celtniecības, santehnikas darbus Spēja operatīvi reaģēt un prioritēt darbus Labas komunikācijas un sadarbības prasmes CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Pārziņa vakancei” līdz 2026.gada 28.februārim. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: ĒKU UN APSAIMNIEKOJAMĀS TERITORIJAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-02-28 Kontaktpersona: Skaidrīte Čukule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJUS VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku; pasažieru kvalitatīva apkalpošana; biļešu pārdošana; darbs ar elektronisko kases aparātu. PRASĪBAS PRETENDENTIEM: Vidējā vai profesionālā izglītība; D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods; vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; latviešu valodas zināšanas. UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā; darbavietu Valmierā, Rūjienā, Valkā vai Smiltenē; darba samaksu līdz 1900 EUR (pirms nodokļu nomaksas); pilnas sociālās garantijas; daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu; 95. koda apmācības; apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas; veselības apdrošināšanas iespējas; iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā; ikgadējās un 95. koda apmācības. CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv  personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 09.00 līdz 16.00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV ar norādi vakancei lūdzu sūtīt uz e-pastu info@vtu-valmiera.lv vai iesniegt personīgi

Mūsu partneri