Kocēnu “Rubene” izmanto iespēju kļūt par turnīra tabulas līderi

Par ELVI florbola līgas vīriešiem līderi kļuvusi pašreizējā čempione “Rubene”, kas svētdien, 6.februārī, Liepājā ar 5:4 pārspēja vietējo komandu FK “Kurši”. Kocēnu komandai pēc šī panākuma turnīra tabulā ir 42 punkti – par vienu vairāk, nekā līdzšinējai līderei “Lekrings” (Cēsis). Cēsnieki gan aizvadījuši par divām spēlēm mazāk.

Kocēnu “Rubene” un Liepājas “Kurši” šajā sezonā nūjas vēl nebija krustojušas. Pirmā apļa spēle notika šodien Kocēnos, bet atbildes mačs paredzēts 12. februārī Liepājā. Šīsdienas spēles rezultātu 9. minūtē atklāja kocēnietis Toms Pētersons – 1:0. Tas pirmajā periodā bija vienīgais vārtu guvums. 28. minūtē liepājnieks Roberts Alonderis ar precīzu metienu atjaunoja neizšķirtu rezultātu – 1:1. Līdz otrajam pārtraukumam laukuma saimnieki iemeta vēl četrus vārtus, iegūstot vērā ņemamu pārsvaru – 5:1. Pa bumbiņai liepājnieku vārtos ievirzīja Dāvis Zēmelis, Emīls Šūmanis, Matīss Celms un Juris Zilberts. Liepājas florbolisti nebūt nedomāja padoties, pēdējā trešdaļā viņi savus vārtus nosargāja neskartus, bet “Kuršu” spēlējošais treneris Toms Akmeņlauks guva trīs vārtus, rezultāta starpību samazinot līdz minimumam – 4:5. Lai izcīnītu vismaz punktu, viesiem vēl atlika divas ar pusi minūtes, tomēr mājinieku aizsardzība šo pārbaudījumu izturēja un “Rubene” varēja svinēt svarīgu un smagi nākušu uzvaru ar 5:4.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Emīls Šūmanis, kurš šajā mačā izcēlās ar 2 (1+1) punktiem. Tieši tikpat punktus sakrāja arī Dāvis Zēmelis un Juris Zilberts, bet ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Jēkabs Keišs. Par labāko starp liepājniekiem atzina Tomu Akmeņlauku, kurš šajā mačā izcēlās ar “hat-trick”. Viņa komandas biedram Ingaram Jansonam divas rezultatīvas piespēles. Pēc šīs uzvaras Kocēnu “Rubene” ar 42 punktiem pakāpās uz turnīra tabulas pirmo rindiņu, bet Liepājas komandai FK “Kurši” joprojām 12 punktu un 10.vieta.