Valmieras Ziņas

Kocēnu novada uzņēmējiem ir iespēja saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem un mazinātu Covid-19 krīzes radītās sekas, Kocēnu novada domes izdarījusi grozījumus saistošajos noteikumos “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Kocēnu novada administratīvajā teritorijā”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Grozījumu izstrādes mērķis ir precizēt šobrīd spēkā esošo regulējumu un noteikt, ka nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi 90% apmērā piešķirami komersantiem par ēkām (būvēm), kuras tiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai un zemi, kuru aizņem šīs ēkas (būves) un pagalmi, un kura nepieciešama šo ēku (būvju) uzturēšanai, ja sakarā ar Covid-19 izraisīto krīzi uzņēmuma 2020. gada ieņēmumi no saimnieciskās darbības samazinājušies vismaz par 30%, salīdzinot ar 2019. gada ieņēmumiem.

Saistošajos noteikumos ietverts jauns regulējums, kurā noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi 90% apmērā piešķirami fiziskām personām par ēkām (būvēm), un zemi, kuru aizņem šīs ēkas (būves) un pagalmi, un kura nepieciešama šo ēku (būvju) uzturēšanai, ja šie objekti tiek iznomāti komersantiem saimnieciskās darbības veikšanai, ja nomas tiesības uz šiem objektiem ir nostiprinātas zemesgrāmatā un ja sakarā ar Covid-19 izraisīto krīzi uzņēmuma 2020. gada ieņēmumi no saimnieciskās darbības samazinājušies vismaz par 30% salīdzinot ar 2019. gada ieņēmumiem.

Minētajiem nodokļu maksātājiem Kocēnu novada pašvaldībai jāiesniedz iesniegums līdz 2021. gada 30. jūnijam, lai saņemtu nodokļa atvieglojumus par periodu no 2021. gada 1. janvāra līdz 2021. gada 31. decembrim.

Plašāka informācija publicēta Kocēnu novada pašvaldības mājaslapā www.kocenunovads.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri