Valmieras Ziņas

Kocēnu novada Rubenē uzbūvēta jauna katlu māja

Kocēnu novada Rubenes ciemā noslēgušies jaunās katlu mājas būvniecības darbi. Siltumenerģijas ražošana un piegāde testēšanas režīmā tiek nodrošināta automātiskā režīmā, izmantojot biomasu (koksnes šķeldu), portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Lai paaugstinātu siltumenerģijas ražošanas efektivitāti, Rubenes ciemā izbūvēta jauna katlu māja un nomainītas apkures katlu iekārtas uz jaunām iekārtām ar augstāku efektivitāti. Jaunizbūvētās katlu mājas katls spēj sadedzināt dažādas kvalitātes biomasu, galvenais kurināmais ir šķelda. Katla nominālā jauda ir 0,7 MW, ar lietderības koeficientu ne mazāk kā 87%. Projekta ietvaros plānots samazināt aprēķināto siltumnīcefekta gāzu emisiju līdz 3,82 CO2 ekvivalenta tonnām gadā.

Pamatojoties uz noslēgto līgumu ar Centrālo finanšu un līguma aģentūru Nr. 4.3.1.0/17/A/062 “Siltumapgādes ražošanas avota jaunbūve Kocēnu novada Rubenē”, projekta kopējās izmaksas ir 733 320,01 eiro, no kuriem attiecināmās izmaksas ir 606 049,59 eiro, tajā skaitā Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējums 242 419,84 eiro apmērā.

Projekti tiek īstenoti Eiropas Savienības Kohēzijas fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 4.3.1. specifiskā atbalsta mērķa “Veicināt energoefektivitāti un vietējo AER izmantošanu centralizētajā siltumapgādē” ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri