Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība turpinās attīstīt infrastruktūru Zilākalna dabas liegumā un svētvietā

Kocēnu novada pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu tās sagatavotajam projekta pieteikumam “Dabas lieguma un svētvietas “Zilaiskalns” infrastruktūras uzlabošana”, kas tika iesniegts Vietējās rīcība grupas “No Salacas līdz Rūjai” izsludinātajā LEADER projektu konkursā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Dabas liegums un svētvieta “Zilaiskalns”, kas ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un atrodas Kocēnu novada Kocēnu pagastā, kļūst par arvien populārāku galamērķi gan interesentiem no Latvijas, gan ceļotājiem no ārvalstīm. Interesi par Zilokalnu veicina arī līdz šim veikti pašvaldības ieguldījumi tā apkārtnes labiekārtošanā – 2017. gadā, īstenojot LEADER projektu “Zilākalna svētvietas teritorijas labiekārtošana”, kalna virsotnē tika atjaunoti enerģētiskie apļi, savukārt šī gada nogalē noslēdzās kultūrvēstures un apmeklētāju centra izveide industriālā mantojuma objektā – Zilākalna ūdenstornī.

Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstība (ELFLA) līdzfinansētā projekta “Dabas lieguma un svētvietas “Zilaiskalns” infrastruktūras uzlabošana” ietvaros uz kalna stāvākās un visvairāk noslogotās takas tiks izveidotas trepes, kas vienlaikus pasargās aizsargājamos biotopus no izbradāšanas, kā arī radīs drošas pārvietošanās iespējas pa stāvo nogāzi un būs enerģijas uzņemšanas vieta 144 pakāpienu garumā. Takas lejasdaļā tiks uzstādīts informatīvais stends. Papildus iepriekšminētajam Imanta kalniņā plānots izbūvēt skatu platformu un norobežojošas barjeras stāvākās un bīstamākās nogāzes malā.

Jau paveiktais un projektā iecerētais veidos kompleksu piedāvājumu tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem, kuriem Zilaiskalns ir iemīļota pastaigu vieta visos gadalaikos.

Projekta kopējās izmaksas paredzētas 18 778,41 eiro apmērā, no kuriem 13 500 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums.

Projekta pieteikums tika iesniegts vietējās rīcības grupas biedrības “No Salacas līdz Rūjai” izsludinātajā LEADER pieejas projektu konkursā Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējuma piešķiršanai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri