Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība piešķir pabalstu krīzes situācijā

7. maijā stājās spēkā Kocēnu novada domes saistošie noteikumi Nr. 7/2020 “Grozījumi 2017. gada 30. augusta saistošajos noteikumos Nr. 8/2017 “Par sociālās palīdzības pabalstiem Kocēnu novadā””, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Grozījumu mērķis ir paredzēt iespēju personai (ģimenei), kurai Covid-19 izraisītās krīzes situācijas ietekmē ir samazinājušies vai nav ienākumu un kura nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, saņemt pabalstu 100 eiro apmērā vienai personai laika posmā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija un vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Jāatzīmē, ka izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un vienu kalendāro mēnesi pēc tās beigām pašvaldība ģimenēm vai personām, kuras saņem pabalstu krīzes situācijā, izmaksās papildu 50 eiro pabalstu par katru aprūpē esošu bērnu līdz 18 gadu vecumam. Šo summu pašvaldībai kompensēs no valsts budžeta. Vienlaikus pretendēt uz diviem pabalstiem – pabalstu krīzes situācijā, ko maksā pašvaldība, un dīkstāves palīdzības pabalstu, ko izmaksā valsts, nebūs iespējams, tā informē Labklājības ministrija.

Lai saņemtu pabalstu, personai Sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegums un dokumenti, kas apliecina krīzes situācijas apstākļus un pamato materiālās palīdzības nepieciešamību.

Saistošie noteikumi publicēti pašvaldības interneta mājaslapā www.kocenunovads.lv, sadaļā “Pašvaldība” – “Normatīvie akti”, savukārt pieteikuma veidlapa pieejama sadaļā “Kontakti” – “Sociālais dienests”. Papildu informācija pieejama, sazinoties ar Sociālo dienestu (tālr. 27891673).

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri