Valmieras Ziņas

Kocēnu novada pašvaldība atbalsta jauno uzņēmēju biznesa idejas

Kocēnu novada pašvaldības izsludinātajā konkursā biznesa ideju līdzfinansēšanai “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!” saņemti trīs jauno uzņēmēju pieteikumi. Šim mērķim pašvaldības 2018. gada budžetā paredzēts finansējums 6000 eiro apmērā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Ieguvis augstāko izglītību Dānijā un praktisko pieredzi arhitektūras un dizaina uzņēmumos Rīgā, kocēnietis Uldis Eglītis ir atgriezies dzimtajā pusē un izveidojis uzņēmumu “Simple Concept”, kas nodarbojas ar interjera arhitektūras un mēbeļu rasējumu izstrādi un plāno uzsākt ražošanu, izmantojot CNC frēzēšanas iekārtu, kas iegādāta ar finanšu institūcijas ALTUM atbalstu. Piesaistot Kocēnu novada domes līdzfinansējumu, uzņēmums iegādāsies galdniecības instrumentus – elektrisko biezumēveli un rokas ripzāģi, materiālus – mēbeļu finieri un mākslīgā akmens materiālu, kā arī īstenos apmācības darbiniekiem, lai iegūtu pamatzināšanas darbā ar CNC iekārtām un projektēšanas programmatūru. Ar iegādāto aprīkojumu un apmācot darbiniekus, uzņēmumam būs iespēja klientiem un sadarbības partneriem piedāvāt pilnu pakalpojumu ciklu, sākot no klienta idejas izstrādes (produktu skices pārveidošanas rasējumos) līdz gatavam produktam, tā ražošanai un uzstādīšanai. Tiks piedāvāti CNC frēzēšanas pakalpojumi un citu individuālu pasūtījumu izstrāde un ražošana. Darbnīcā Kocēnu novadā plānots ražot arī sava zīmola dizaina aksesuārus, piedāvājot korporatīvas dāvanas, suvenīrus un funkcionālas dizaina mēbeles, ko plānots pārdot Rīgā un citviet Latvijā.

Vīndaris Rihards Bergs (“Berga vīns”) plāno Kocēnu novada Kocēnu pagastā izveidot vīna darītavu, kurā tiks ražots dzirkstošais vīns, kas ar savu īpašo nosaukumu nākotnē veicinās Kocēnu novada atpazīstamību gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Plānots, ka vīna ražošanā nepieciešamās izejvielas tiks audzētas vīna darītavas apkaimē, kā arī uzņēmums nodarbosies ar tūrisma pakalpojumu sniegšanu, iepazīstinot interesentus ar vīna darīšanas procesu. Piesaistot Kocēnu novada domes līdzfinansējumu, uzņēmums iegādāsies karbonizācijas iekārtu un spiediena reduktoru. Kā projekta pieteikumā raksta idejas autori, atšķirībā no Kocēnu novadā un tā apkaimē esošajām vīna darītavām, uzņēmuma produkcijas sortimentā būs ne tikai klasiskie mājas vīni, bet arī dzirkstošie vīni un sidri. Uzņēmuma līdzšinējo sekmīgo darbību apliecina augstie novērtējumi 2018. gada Latvijas augļu un ogu vīnu konkursā, kurā iegūta 1. vieta deserta sarkanvīnu grupā (zemeņu vīns), 2. vieta pussaldo/pussauso baltvīnu grupā (ābolu vīns), 2. vieta pussaldo/pussauso sarkanvīnu grupā (dzērveņu), kā arī 1. vieta kopvērtējumā – zemeņu vīns ieguva 1. vietu starp visiem, vairāk kā 100 iesniegtajiem vīna paraugiem. Savukārt septembra nogalē starptautiskajā vīnu konkursā “Baltic Cup 2018” iegūta 1. vieta pussaldo/pussauso sarkanvīnu grupā (dzērveņu vīns).

Kocēnu novada iedzīvotāja Anna Urbāne projekta rezultātā Vaidavas pagastā izveidojusi jaunu uzņēmumu “Anna Urban”, kas nodarbojas ar mūsdienīga dizaina adījumu izgatavošanu sievietēm un bērniem, izmantojot dabīgas izcelmes augstvērtīgus materiālus (merino, alpakas, zīda, ekoloģiskās kokvilnas un citas dzijas). Apvienojot kvalitatīvus materiālus ar klasiskām un mūsdienīgām apģērba līnijām, tiek radīts ērts un izturīgs apģērbs, kas lietojams ikdienā, dodot iespēju brīvi kustēties un justies, izskatīties īpaši. Arvien pieaugoša ir interese par bērnu apģērbiem un aksesuāriem no kvalitatīviem materiāliem, jo mūsdienās pieaug alerģisku reakciju problēmas, un vecāki izvēlas saviem bērniem augstas kvalitātes un ar mīlestību radītas lietas. Piesaistot Kocēnu novada domes līdzfinansējumu, tiks iegādāta ketelēšanas mašīna, elektriskās dzijas tītavas, 3. klases adāmmašīna un tvaika gludināšanas sistēma. “Anna Urban” ražojumus iespējams iegādāties, sazinoties ar Annu Urbāni sociālajos tīklos “Facebook” un “Instagram”, kā arī tuvākajā laikā plānots izveidot interneta mājaslapu un profilu internetā vietnē “ETSY”, kur ražojumus varēs iegādāties arī ārzemju klienti.

Šajā kalendārajā gadā Kocēnu novada domes budžetā paredzētais finansējums jauno uzņēmēju atbalstam ir izsmelts, taču aicinām interesentus sekot līdzi informācijai Kocēnu novada domes interneta mājaslapā un sociālajos tīklos, jo projektu konkursu plānots izsludināt arī nākošajā gadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. Aicinām darbā: Atkritumu savācēju 9611 01 (2 vakances) Mēs piedāvājam: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojums 600.00 – 800.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana pēc pārbaudes laika. Darba pienākumi: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) ievērot darba drošības noteikumus; Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus. Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru.  Prasības: Vidējā vai pamatizglītība ; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu;  Pieteikties: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli vai rekomendācijas lūdzam iesniegt personīgi Rīgas ielā 32, Valmierā vai sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv; tālrunis:64281250; 26568230. Pieteikties līdz 2019.gada 22.novembrim E-pasts: silvija.vilcane@zaao.lv; Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka sazināsimies ar pretendentiem izskatot iesūtītos piedāvājumus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai un tiks aicināti uz darba interviju. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV 4201. Profesija: ATKRITUMU SAVĀCĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-22 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Pamatizglītība

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 (2vakances) MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu līdz 1000.00-1250.00 mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes un pamatzināšanas dokumentu pārvaldībā. CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam iesniegt personīgi vai sūtīt e-pastā līdz 2019.gada 22.novembrim E-pasts: silvija.vilcane@zaao.lv; Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA ZAAO, Rīgas iela 32, Valmiera, LV 4201. Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 32, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-22 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri