Valmieras Ziņas

Kocēnu novada izglītības iestādes saņēmušas datorus kvalitatīvai attālināto mācību īstenošanai

Lai uzlabotu tehnoloģisko nodrošinājumu skolās, tādējādi mazinot Covid-19 krīzes seku ietekmi uz izglītības nozari, un īstenotu attālināto mācību procesu, 2020. gada augustā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nāca klajā ar priekšlikumu par 3,97 miljonu eiro piešķiršanu portatīvo datoru iegādei, kuru atbalstīja arī valdība. Par šo summu ir iegādāti vairāk nekā 6200 portatīvie datori. 2020. gada izskaņā pirmie 1525 datori klēpjdatori Acer TravelMate P2 jau saņemti, un tie ir ceļā uz skolām Latvijas reģionos. Vienas ierīces izmaksas ir 634 eiro.

Kocēnu novada pašvaldība ir saņēmusi 34 klēpjdatorus, no kuriem septiņi paredzēti Jura Neikena Dikļu pamatskolai, 10 – Rubenes pamatskolai, 17 – Kocēnu pamatskolai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Skolas viedierīces varēs izmantot gan ikdienas mācību procesa modernizēšanai, gan attālināto mācību procesa nodrošināšanai, primāri tās piešķirot skolēniem no daudzbērnu un sociāli mazaizsargātām ģimenēm. Tā kā 2020. gadā ir uzsākta pilnveidotā mācību satura īstenošana pamatizglītības un vidējās izglītības posmā, lai sasniegtu valsts izglītības standartos noteiktos mērķus, izglītības iestādēm jābūt nodrošinātām ar nepieciešamajiem resursiem mūsdienīgam mācību procesam, tostarp informācijas un komunikāciju tehnoloģiju aprīkojumu.

Datori piešķirti pašvaldību dibinātajām vispārējās izglītības (izņemot neklātienes, vakara, sociālās korekcijas iestādes un iestādes, kas saņēma ES fondu atbalstu darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 8.1.2. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi” ietvaros) un speciālās izglītības iestādēm. Katrai iestādei paredzētā portatīvo datoru skaita noteikšanā ņemts vērā izglītības iestādē esošais izglītojamo skaits 2020. gada 1. septembrī 7. – 12. klašu grupā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri