Valmieras Ziņas

Kocēnu novadā aktīvi strādā pašvaldības policija

Jau vēstīts, ka šogad saskaņā ar Kocēnu novada domes lēmumu darbību uzsākusi Kocēnu novada pašvaldības policija. Jaunizveidotās pašvaldības policijas vecākā inspektora amatā darbu šī gada sākumā uzsāka Jānis Kaibe, bet ar 1. jūniju policijā darba pienākumus veic arī inspektori Gvido Arnītis, Madara Eglīte un Renārs Celms. Tieši šonedēļ pašvaldības policijas rīcībā ikdienas darba pienākumu veikšanai nodota automašīna, kas turpmāk bieži būs redzama Kocēnu novada teritorijā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Kristers Blūms.

Kocēnu novada pašvaldības inspektori darbu uzsākuši, lai optimizētu un pilnveidotu pašvaldības policijas darba kapacitāti, un tas tiks veikts, strādājot ārpus sava pamatdarba – brīvajā laikā, kas nozīmē, ka jaunie inspektori par kārtību Kocēnu novadā rūpēsies tieši vakaros un brīvdienās, kas īpaši būtiski vasaras sezonā.

Kocēnu novada policija līdz šim veikusi profilaktisko un skaidrojošo darbu, radot izpratni iedzīvotāju vidū par saistošo noteikumu “Par sabiedrisko kārtību Kocēnu novadā” normām un to ievērošanu. Šobrīd pastiprināti tiks veikta noteikumu izpildes kontrole pār pašvaldības apstiprinātajiem noteikumiem, par kuru pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība, kā arī naudas sodu piemērošana. Visbiežāk noteikumu neievērošana saistīta ar atrašanos sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholiskā dzēriena pudeli un alkohola lietošanu, smēķēšanas ierobežojumu neievērošanu vai nepareizu automašīnas novietošanu. Piemēram, par atrašanos sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu Kocēnu novada pašvaldības policija ir tiesīga sodīt ar brīdinājumu vai naudassodu līdz 20 EUR, vai, ja tas izdarīts atkārtoti – no 20 līdz 50 EUR. Kocēnu novada pašvaldības policija apsekos Kocēnu novada teritoriju un kontrolēs arī to, vai atbilstoši saistošajiem noteikumiem tiek veikta teritoriju sakopšana un atkritumu izmešana tam paredzētajās vietās.

Pildot darba pienākumus, Kocēnu novada pašvaldības policija līdz šim ir veikusi vairākus reidus sadarbībā ar Valsts policiju, izrakstījusi protokolus par ceļa zīmju prasību neievērošanu, apsekojusi Vaidavas ezeru saistībā ar iespējamu maluzvejniecību, kā arī vairākas personas nogādājusi uz atskurbšanas telpām.

Kocēnu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Jānis Kaibe atgādina, ka iedzīvotāji nepieciešamības gadījumā aicināti zvanīt uz policijas tiešās palīdzības tālruni 110 vai rakstīt: policija@kocenunovads.lv.

Kocēnu novada pašvaldības policija novēl ikvienam līksmus un drošus Līgo svētkus!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri