Valmieras Ziņas

Kocēnu 38. skautu vienība piedalīsies ziemas nometnē “Baltais vilks” Ložmetējkalnā

Turpinot Latvijas pirmās brīvvalsts laikā iesākto roveru tradīciju – ik gadu doties uz Ložmetējkalnu, lai atcerētos un pieminētu mūsu varoņus – strēlniekus, kas cīnījās par savu zemi Pirmajā pasaules karā, jau 17. reizi skauti un gaidas pulcēsies ziemas sagaitā “Baltais vilks”. Kā ierasts, dalībnieku vidū būs arī Kocēnu 38. skautu vienība, kurai dalība šajā sagaitā ir svarīgs ikgadējs notikums,  portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Šogad sagaitas “Baltais vilks”, kas norisināsies no 11. janvāra līdz 13. janvārim, tēma būs miers Eiropā. Kā par mieru cīnījās latviešu strēlnieki, ko miers nozīmē mūsdienās un kāda ir skautu un gaidu loma miera veicināšanā – par to “Baltajā vilkā 2019”.

Skauti un gaidas piedalīsies interaktīvās, aizraujošās nodarbībās un spēlēs, organizēs piemiņas pasākumu, iepazīs vēsturisko cīņu ekipējumu, kā arī izmēģinās ēdienu, ko drosmīgie karavīri ēda pirms 100 gadiem.

Svarīga nometnes tradīcija ir viesu pēcpusdiena, šogad tā paredzēta 12. janvārī no plkst. 15.00, kad skauti un gaidas uzņems viesus, kurus iepazīstinās ar nometnes norisi un iekārtojumu, izrādīs izstādi un pastāstīs par skautu un gaidu kustību, kā arī savu vienību.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri