Valmieras Ziņas

Ko jautru var padarīt Valmierā?

Lasīšanas laiks: 5 min

SAJŪTU PARKS

Ikvienam dabas mīļotājam ir iespēja izbaudīt pastaigu basām kājām pa atjaunoto baso pēdu taku Sajūtu parkā. Tā ir 2 km gara un veidota no dažādiem dabas un līdzsvara objektiem. Ikviens ir aicināts izbaudīt 15 dažādus mulčus, dabas dizaina objektus un koka līdzsvara elementus. Akmentiņi, zilas stikla lodītes, čiekuri, baltas smiltis, mizas mulča un kastaņi – visa taka ir jāveic ar basām kājām. Pēc pastaigas ir iespēja atpūsties siltās ziedu kāju vanniņās ar sezonāliem komponentiem. Šī pieredze atmodinās visas piecas maņas!

Taka kokos ir viena no interesantākajām, bet drošākajām takām parkā. Tā ir 1,5 km gara un no 5 līdz 11 metrus augsta, ar četriem nolaišanās posmiem pa upi pa virvi. Šī taka nav tikpat sarežģīta kā pārējās takas. To var izmēģināt ikviens bez bailēm un riska. Jāatzīmē, ka taka ir paredzēta adrenalīna entuziastiem.

Takā tiek izmantota nepārtrauktā Šveices drošināšanas sistēma “Saferoller”. Ar šīs sistēmas palīdzību nav iespējams sevi patvaļīgi atāķēt no drošības troses takas apmeklējuma laikā.

VALMIERAS LIVONIJAS ORDEŅA PILSDRUPAS

Drupas glabā atmiņas par seno Valmieras pilsētas centru un rotā skaisto apkārtējo dabu. Livonijas ordeņa pils ar nocietinātu priekšpili, spēcīgiem aizsargmūriem, vaļņiem un grāvjiem bija pirmais Livonijas ordeņa nocietinājums Gaujas labajā krastā. Pils celta 13. gadsimtā, iespējams, senās latgaļu pils vietā. Ordenis izvēlējās stratēģiski piemērotu vietu, lai būtu drošs, ka pils būs pasargāta no iebrucējiem no Gaujas stāvkrasta un Rātsupītes dziļās gravas.

Tā ir vieta, kur tika pieņemti iekšpolitiski un ārpolitiski nozīmīgi lēmumi, jo pilī notika Livonijas ordeņa landtāgu – Livonijas ordeņa valstu pārstāvju sanāksmes.

Ziemeļu kara laikā 1702. gadā pilsētā iebruka cara Pētera I karaspēks, kas aizdedzināja pilsētu un nopostīja pili. Pilsētniekiem bija atļauts izmantot pils mūra akmeņus kā būvmateriālu savu ēku celtniecībā, tāpēc vēl šodien Rīgas ielas namos atrodas senie Livonijas ordeņa pils laukakmeņi.

BEVERĪNAS LABIRINTI

Atvērts no 1. maija līdz 1. novembrim – darba laiks 10:00 – 20:00

Ja vēlaties labi pavadīt laiku un apskatīt gadu gaitā attīstītu vietu, tad ir vērts apmeklēt Beverīnas novadu, kur atrodas koka skulptūru parks “Beverīnas labirinti”. Ko tur apskatīt?

Koka skulptūru parks nepārtraukti attīstās, un tagad tajā ir vairāk nekā 370 koka skulptūru, kā arī citas izklaides iespējas. Parks atrodas pie autoceļa Valmiera-Smiltene, Beverīnas novada Brenguļu pagasta Brenguļu ciemā.

Visā 2,5 ha platībā izvietotas lielas un mazas koka skulptūras. Izbaudiet dienu brīvā dabā kopā ar ģimeni vai draugiem, spēlējot spēles. Smiekli un pozitīvas emocijas garantētas Dažādas aktivitātes visiem vecumiem. Spēles, prāta mežģi, šūpoles – viss, kas nepieciešams, lai pavadītu brīnišķīgu dienu. Arī 635 metrus garš labirints visiem vecumiem.

Atpūtas parks ar vairāk nekā 370 koka skulptūrām:

  • 80 lielas brīvdabas spēles un atrakcijas pieaugušajiem un bērniem
  • 6 dažādi labirinti
  • Bērnu rotaļu laukums
  • Flinstounu un Simpsonu ģimenes koka skulptūras
  • Krāsainu minionu skulptūras
  • Šūpoles, novuss – “Baltijas biljards”

SIETIŅIEZIS

Lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā – 15 m augsts un 400 m plats. Saulē tas sasilst un saglabā siltumu, tāpēc savvaļas bites to ir izvēlējušās par savu mājvietu, veidojot unikālu medus sētu atseguma sienās. Atkalnē ir labiekārtota dabas taka ar vairākām skatu platformām. Ir pieejamas piknika vietas, kā arī informācijas stendi un autostāvvieta.

Sietiņieža nosaukums (smalka – sietaina klints) cēlies no ieža plašās zobainības. Klintij ir vairākas neparastas formas – alas, balsti, alkas, veidojas arka. Tā tiek uzskatīta par vienu no augstākajām klintīm Latvijā, lieliska skatu vieta atrodas Sietiņieža klints augstākajā punktā.

ALUS DARĪTAVA

Turpinot senās Valmiermuižas viesmīlības tradīcijas, jaunās alus darītavas īpašnieki aicina jūs apmeklēt Valmiermuižas alus darītavu. Apmeklējuma laikā ir iespēja uzzināt, kā bagātā muižas vēsture ietekmējusi alus ražošanu, kā nesteidzīgā veidā no dabīgām sastāvdaļām tiek gatavots dzīvais alus un kā to degustēt pēc muižas kungu modes. Valmiermuižas alus darītavas apmeklējums un degustācija ilgst aptuveni 1,5 – 2 stundas.

Blakus alus darītavai esošajā vecās klēts ēkā ir iekārtota mūsdienīga latviešu virtuve, kur var nesteidzīgi nobaudīt izslavēto Valmiermuižas alu un baudīt saimnieku viesmīlību (atvērts līdz 2020. gada 19. septembrim).

Vecās klēts ēkā, kurā atrodas alus virtuve, atrodas arī latviešu garšas veikals. Tajā var iegādāties Valmiermuižas alu, kā arī dažādus gardumus, dizaina ēdienus, pirtslietas un lauku labumus, ko darinājuši latviešu meistari no tuvākas un tālākas apkārtnes.

Tā ir vieta, kur ikviens var atrast radošas idejas dāvanām.

Iepriekš piesakoties, gan lieli, gan mazi aicināti Valmiermuižas parkā izbaudīt izjādes ar zirgiem vai ponijiem, kā arī izbraucienus tuvējā pajūgā vai kamanās. Zinātkārākie tiek aicināti doties izzinošā ekskursijā Valmiermuižas staļļos, lai iepazītu zirgu ģimenes ikdienas paradumus, niķus un stiķus un cienātos ar kādu kārumu.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri