Valmieras Ziņas

Kļūsti par “Valmieras Ziņu” reportieri un laimē ceļojumu uz Prāgu!

Mums apkārt risinās tik daudz notikumu, taču ne visos ir iespējams būt klāt profesionāliem žurnālistiem un fotogrāfiem. Tomēr gandrīz vienmēr ir kāds aculiecinieks, kas pamana notiekošo un var par to pastāstīt citiem. Portāls “Valmieras Ziņas” arī 2016.gadā aicina kļūt par portāla reportieri. Ik pa diviem mēnešiem apbalvosim labāko reportāžu autorus, bet 2017.gada sākumā seši mēneša balvu saņēmēji un īpašo nomināciju īpašnieki piedalīsies izlozē, kurā varēs laimēt ceļojumu divām personām 2017.gada pavasarī uz Prāgu no ceļojumu sajūtu aģentūras “Travel Biiz”.

 

Reportāžas saturs

Reportāža var būt gan foto, gan video, gan teksta formātā. Galvenais noteikums, lai reportāžā tiktu atspoguļots tas, ko redzējis pats autors Valmierā vai kaimiņu novados, kā arī ceļojuma laikā, turklāt fotografējot, filmējot vai veidojot aprakstu, ievērojis pieklājības, likuma un cieņas normas.

Reportāžu tēmas var būt ļoti dažādas:

  • Aculiecinieka foto no katastrofas vai negadījuma vietas (piemēram, vētras postījumi, kūlas dedzināšana);
  • sabiedriskie, politiskie, sporta un kultūras notikumi;
  • ceļojumu apraksti;
  • Valmiera no cita skatpunkta (piemēram, dažādu tēmu fotogalerijas, interesanti pasākumi, kas nav publiski pieejami, bet kuru dalībnieki neiebilst pret atspoguļošanu u.c.);
  • Jūsu viedoklis par notikumiem un procesiem, sūtot komentārus un viedokļrakstus;
  • Priecāsimies arī par reportāžu pirms un pēc kāda plašākai sabiedrībai zināma notikuma, piemēram, fotogrāfijas no ģenerālmēģinājumiem, grimēšanās, sakopšanas darbi u.c.
  • Ja nevēlaties veidot reportāžu, bet ir ieteikums par notikumu, kas jāatspoguļo, vai personu, par kuru vēlētos lasīt interviju, gaidīsim tēmu ieteikumus.

Reportāžas iesūtīšana

Jūsu rīcībā esošās fotogrāfijas un tekstu jūs var sūtīt:

Jūsu rīcībā esošo video jūs varat sūtīt:

Reportāžas apraksts

Foto un video reportāžām teksta apraksts ir obligāts. Tajā jānorāda, kāds notikums vizuālajos materiālos atspoguļots, kurā vietā un laikā tas noticis. Vēlams arī neliels apraksts par notikumu – iespaidi, pārdomas, secinājumi, īsas intervijas ar notikuma dalībniekiem un citiem lieciniekiem, citāti.

Iesūtot reportāžu, autoram nav obligāti jānorāda savs īstais vārds. Reportāža var tikt publicēta anonīmi vai izmantojot pseidonīmu. Tomēr lūdzam norādīt jūsu e-pasta adresi un tālruņa numuru, lai varam sazināties un noskaidrot reportāžas satura detaļas, ja tas būs nepieciešams. Šie dati netiks publicēti un nodoti trešajām personām.

Ja reportāža tiek publicēta anonīmi, autoram ir jānorāda, vai viņš vēlas piedalīties konkursā ar segvārdu.

Reportāžu izvērtēšana

Ik pa diviem mēnešiem redakcija izvērtēs un apbalvos labāko reportāžu autorus, piešķirot uzvarētājam balvu no ceļojumu sajūtu aģentūras “Travel Biiz” – iespēju doties ekskursijā ar līdzbraucēju pa Latviju vai Baltijas valstīm.

Gada nogalē portāla “Valmieras Ziņas” komanda izvērtēs visu reportieru veikumu un piešķirs pārsteiguma balvas vairākās īpašās nominācijās.

2017.gada sākumā seši mēneša balvu saņēmēji un īpašo nomināciju īpašnieki piedalīsies lielās balvas – ceļojuma uz Prāgu divām personām – izlozē.

Autortiesības

Iesūtot fotogrāfijas, video un tekstu, autors atbild par to, ka tas ir viņa paša veidots saturs vai arī viņam ir autora rakstiska atļauja to publicēt.

Ja reportāžā izmantojat citos medijos publicēto tekstu, obligāti ir jānorāda informācijas avots.

Iesūtītās reportāžas autors piekrīt, ka viņa fotogrāfijas, video un teksta materiāli var tikt izmantoti portālā “Valmieras Ziņas” atkārtoti, pievienojot citiem rakstiem, kas atspoguļo autora iesūtītās reportāžas tēmu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazinieties ar mums: reportieris@valmieraszinas.lv vai pa tālruni: 25708656.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskajām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Darba vietu Smiltenes centrā; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR pēc pārbaudes laika; • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada) Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel.26430810, 64707603. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri