Valmieras Ziņas

KIWIE rada Gustavam Klucim veltītu mākslas darbu Virķēnos

Lasīšanas laiks: 2 min

Baltijā zināmākais ielu mākslinieks “KIWIE” ir radījis lielformāta sienas zīmējumu Virķēnos, Valmieras novadā, kā veltījumu vienam no zināmākajiem latviešu māksliniekiem un konstruktīvisma avangarda pamatlicējiem Gustavam Klucim, kurš dzimis un jaunības gadus pavadījis Virķēnu apkaimē, informē mākslinieks.

Šis ir līdz šim lielākais KIWIE “briesmonis” ārpus Rīgas, Latvijas robežās – darba izmērs sasniedz 140 kvadrātmetrus. Vieta izvēlēta, lai sekmētu Valmieras novada kā reģionāla kultūras centra tālāko attīstību, atgādinot par izciliem māksliniekiem, kuri dzimuši novada robežās. Gleznojums tapis uz Virķēnu sporta zāles sienas, pārsimt metru no Virķēnu muižas. Sporta zāle var lepoties ar Latvijas basketbola smagsvariem, kas tajā trenējušies un spēlējuši, sākot ar astoņdesmitajos gados dzimušo paaudzi – Šķēli, Janičenoku, Biedriņu, beidzot ar deviņdesmito gadu paaudzi – brāļiem Bertāniem, Šmitu un Bērziņu. Nākamgad muižas apkārtni paredzēts papildināt ar vēl vismaz diviem lielformāta darbiem, kuros ielu mākslinieks pievērsīsies arī basketbola tēmai. 

Šo darbu KIWIE ir radījis, iedvesmojoties no Gustava Kluča darba “Dinamiskās pilsētas”, kas radīts pirms 100 gadiem un aplūkojams no visiem skata punktiem. KIWIE darba koncepts ir “Sometimes up, sometimes down” – kā jebkura cilvēka ceļš iet gan uz augšu, gan leju, svarīgi ir saglabāt spēju uz lietām paskatīties no dažādām pusēm. Jaunais gleznojums ir daļa no mākslinieka izrāviena laikmetīgās mākslas pasaulē. Pēdējā gada laikā KIWIE kļuvis par veiksmīgāko Latvijas mākslinieku NFT tirgū, kur veiksmīgi pārdevis rūpīgi izstrādātus koncepta darbus, kā arī piedalījies laikmetīgās mākslas centra Kim? veidotajā grupas izstādē Force[d] Majeure.

“Mani vienmēr ir fascinējis, cik patiesībā nedaudz ir nepieciešams, lai videi iedotu jaunu elpu. Ar šo vienu krāsojumu, kurš ir pirmais no vairāku plānoto darbu sērijas šajā teritorijā, Virķēnu muižas apkaime iegūs pavisam jaunu un svaigu laikmetīgo enerģiju, kas neizbēgami rezultēsies ar attīstību. Man ir prieks par iespēju būt vienam no tiem, kas šo enerģiju šeit ir iedvesis” – KIWIE

PAR KIWIE

Latviešu izcelsmes ielu mākslinieks KIWIE ir pazīstams kā viens no pirmajiem Latvijā, kurš uz sienām sāka zīmēt vienu konkrētu tēlu. Kopš 2006. gada par vienu no atpazīstamākajiem Rīgas ielu simboliem ir kļuvis “Fat Monster”, kas ir guvis ievērību ar savu vizuālo asprātību un lakonisko vēstījumu arī citur pasaulē.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri