Valmieras Ziņas

Kino “Gaisma” Latvijas simtgades filma “Baltu ciltis”

No 18. maija Kino “Gaisma” / 3D Cinema aicina noskatīties vienu no Latvijas simtgades filmām – režisoru tandēma, brāļu Laura un Raita Ābeļu pilnmetrāžas dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”. Savukārt 23. maijā plkst. 19.00 kinoteātrī būs īpašais seanss un tikšanās ar filmas radošo komandu.

Filma “Baltu ciltis” ir populārzinātniska dokumentālā filma ar vēsturiskās “realitātes” inscenējumiem un krāšņām animētām epizodēm. Filmā atspoguļotas noklusētās hronikas par Eiropas pēdējiem pagāniem – baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu un lietuviešu nācijas.

Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes (aktieris Kaspars Aniņš, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, iepazīstot šī reģiona kultūras specifiku, un skatītājiem sniedzot ieskatu mūsu senču dzīvē – ko viņi darīja, kā viņi dzīvoja, kam viņi ticēja un kas viņus darīja spēcīgus. Dokumentālā drāma apgāž mītus par baltiem kā arāju tautu, atainojot cīņassparu, drosmi un pagānisko dzīvesziņu, kā arī skaudros dzīves apstākļus. Filma “Baltu ciltis” atspoguļo 13. gadsimta nežēlīgos centienus pievērst kristietībai tagadējo Latvijas teritoriju apdzīvojošos pagānus.

Filmas uzņemšanas process norisinājies ilgāk nekā divus gadus gan tepat Latvijā, gan Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Filmēšanas vietas piemeklētas atbilstoši vizuālajai līdzībai, nevis vēsturiskajam reģionam, jo teritorijas ir ļoti mainījušās. Filmēšanā piedalījušies vairāk nekā 500 aktieru no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Pēc iespējas precīzu ieskatu Eiropas pēdējo pagānu dzīvēs veido zinātnisks teksts, vēsturiskas rekonstrukcijas un inscenējumi, autentiski tērpi, rotas, pielāgota vide, kā arī datoranimācija un 3D grafika. Filmas tapšanā iesaistījušies vēsturnieki, eksperimentālie arheologi, rekonstruktori un baltu tautu mitoloģijas speciālisti no dažādām Eiropas valstīm, īpaši Skandināvijas.

Mūsu partneri