Valmieras Ziņas

Ķibermaņa ekipāža EČ bobslejā četrinieku sacensībās Vinterbergā ierindojas piektajā vietā

Latvijas spēcīgākā ekipāža Oskara Ķibermaņa Pasaules kausa (PK) ietvaros bobslejā sestdien, 4.janvārī, izcīnīja piekto vietu Eiropas meistarsacīkstēs, zaudējot trim vācu ekipāžām un krieva Alekseja Stuļņeva četriniekam, kamēr Ralfa Bērziņa ekipāža Eiropas meistarsacīkstēs ieņēma 12.vietā.

Otrajām bobsleja četrinieku sacensībām divās dienās Pasaules kausa vērtējumā sestdien bija dubulta vērtība, jo eiropieši dalīja kontinenta meistarsacīkšu medaļas.

Pirmajā braucienā, kuru nedaudz aizkavēja ar trešo numuru startējušās Japānas ekipāžas kritiens, vadībā izvirzījās Pasaules kausa piektdienas četrinieku sacensību uzvarētāja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas distanci veica 55,38 sekundēs. Pirmajās trīs vietās pēc brauciena bija tikai mājinieki. Otro vietu, Frīdriham zaudējot 0,15 sekundes, ieņēma Johannesa Lohnera ekipāža, bet trešo – ar pēdējo 22.numuru startējušais Niko Valters.

Ceturto vietu ieņēma piektdien tikai sestais bijušais Krievijas pilots Aleksejs Stuļņevs, kurš par 0,15 sekundēm bija ātrāks par latviešu favorītu Oskaru Ķibermani. Ķibermanis brauca bez acīm redzamām rupjām kļūdām, taču no Frīdriha atpalika jau par 0,36 sekundēm, bet no goda pjedestāla – par 0,16 sekundēm.

Bērziņu, kuram palīdzēja stūmēji Edgars Nemme, Edgars Pirogs un Dāvis Spriņģis, izšūpoja labirintā, un beigās sanāca 17.vieta pēc pirmā brauciena ar 0,75 sekunžu atpalicību no līdera. Otro braucienu viņš veica labāk, pakāpdamies uz 16.vietu Pasaules kausa vērtējumā un 12.vietu Eiropas čempionātā.

Spēcīgāko grupā labāko starta laiku sasniedza Ķibermaņa četrinieks ar Lauri Kaufmani, Arvi Vilkasti un Matīsu Mikni, taču trasē tendences nebija labākās, un nācās palikt tajā pašā piektajā vietā kā pēc pirmā brauciena.

Trīskārša uzvara tika mājiniekiem, bet cīņā par zelta medaļu Frīdrihs par divām sekundes simtdaļām tomēr piekāpās Lohneram, kurš aizstāvēja savu titulu un ceturto reizi pēc kārtas bija labākais Eiropā četriniekos. Trešais 0,22 sekundes aiz Lohnera bija Valters, bet Ķibermanis, kurš otrajā braucienā piekāpās vien Lohneram, no uzvarētāja divu braucienu summā atpalika par 0,36 sekundēm.

Jau ziņots, ka dienu iepriekš uzvarēja vācieša Frančesko Frīdriha ekipāža, kas divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 50,53 sekundēm. Viņa tautietis Niko Valters atpalika par 0,2, Ķibermanis – par 0,4 sekundēm, bet trešā vācu ekipāža ar pilotu Johannesu Lohneru – par 0,41 sekundi. Piektais bija kanādietis Džastins Kripss, kurš no Frīdriha atpalika par 0,57 sekundēm.

Bērziņš otrajā braucienā ierindojās 11.vietā, taču summā augstāk par 19.vietu 22 ekipāžu konkurencē nepakāpās, esot 1,46 sekundes aiz uzvarētāja.

Latvijas bobsleja komanda arī pēc jaunā gada iestāšanās nolēma Pasaules kausa sezonu turpināt ar Ķibermaņa un Bērziņa ekipāžām, Oskaram Melbārdim pagaidām nepiedaloties šī līmeņa sacensībās.

Sportisti pagājušā gada pēdējos treniņus aizvadīja Siguldā, bet uz Vāciju devās 29.decembrī.

Sezonas pirmie divi Pasaules kausa posmi notika Leikplesidā, kur Ķibermanis divniekos bija divreiz ceturtais, bet četriniekos ieņēma otro un ceturto vietu. Bērziņš startēja tikai divnieku sacensībās, kurās bija 18. un 19.pozīcijā.

Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Laplaņā, Insbrukā un Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri par Vecā kontinenta godalgām cīnīsies Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Amats: Pašvaldības policijas priekšnieks/ce(profesijas kods 1349 08) Darba vieta – Beverīnas novada pašvaldība Prasības pretendentiem Augstākā izglītība – priekšroka tiks dota personai ar juridisko izglītību; Pieredze attiecīgajā profesijā; Zināšanas par valsts pārvaldes un pašvaldības darbības principiem; Atbilstība likuma “Par policiju” 21.panta prasībām; Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru, labas komunikācijas prasmes; Augsta atbildības sajūta un precizitāte; B kategorijas autovadītāja apliecība; · Labas komunikācijas un sadarbības prasmes; · Labas analītiskās spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta. Galvenie darba pienākumi Nodrošināt pašvaldības izdoto saistošo noteikumu uzraudzību un kontroli; Savas kompetences ietvaros nodrošināt kārtību sabiedriskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību, uzraudzīt masu pasākumus un atsevišķus objektus, nodrošinot tajos kārtību un sabiedrisko drošību; Veikt preventīvos pasākumus likumpārkāpumu novēršanā; Sniegt neatliekamo palīdzību personām, kuras cietušas likumpārkāpuma rezultātā, nelaimes gadījumos vai atrodas bezpalīdzības stāvoklī; Novērst un pārtraukt administratīvos pārkāpumus, noskaidrot vainīgos atbilstoši savai kompetencei sastādīt protokolus, izskatīt lietas par šiem pārkāpumiem vai arī nodot tās izskatīšanai pēc pakļautības. Iesniedzamie dokumenti · CV · Motivācijas vēstule Papildus informācija · Darba līgums uz noteiktu laiku. · Alga (bruto): EUR 634-822 · Darba laiks – 40 stundas nedēļā · Kontaktpersona: Jānis Fūrmanis, tālr.25748882, e-pasts: pasvaldiba@beverina.lv Pieteikšanās vakancei līdz 2020.gada 10.marta plkst.17.00 Profesija: PAŠVALDĪBAS POLICIJAS PAMATDARBĪBAS STRUKTŪRVIENĪBAS VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV uz e-pasta adresi: pasvaldiba@beverina.lv

Mūsu partneri