Valmieras Ziņas

Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas apmeklē bērnudārzu

Lasīšanas laiks: 2 min

Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas ārkārtējās situācijas laikā apmeklē bērnudārzu, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotie dati par pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētību.

Ja nedēļā no 30.marta līdz 3.aprīlim Latvijas bērnudārzus apmeklēja 6,63% no 89 734 bērniem, tad laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim bērnudārzu apmeklētības īpatsvars bija palielinājies līdz 11,51%.

Latvijas lielajās pilsētās bērnudārzu apmeklētība ir atšķirīga, taču kopš marta beigām visās pilsētās bērnu apmeklētība pakāpeniski paaugstinās. Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim Rēzeknē bērnudārzus apmeklē 18,51% bērnu, Rīgā – 15,53%, Ventspilī – 15,39%, Daugavpilī – 12,90%, bet Jelgavā – 11,23 %. Savukārt pārējās lielajās pilsētās apmeklētības īpatsvars ir zem 10%, piemēram, Valmierā bērnudārzus apmeklē 8% bērnu, Liepājā – 7,80%, Jūrmalā -7,62%, bet Jēkabpilī tikai 5,95% bērnu.

Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim Nīcas novadā bērnudārzu apmeklēja 28,45% bērnu. No 27.aprīļa Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestādē “Spārīte” ir atvērtas visas piecas grupas, nosakot maksimālo bērnu skaitu.

Valkas novadā laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 24,49% bērnu. Teju ceturtā daļa pirmsskolas vecuma bērnu bērnudārzu šajā laikā apmeklēja arī Alūksnes novadā. Savukārt Ērgļu, Ķeguma un Krāslavas novados bērnudārzu apmeklēja teju piektā daļa bērnu.

Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim vismazākais bērnudārzu apmeklētības īpatsvars jeb 0,81% reģistrēts Riebiņu novadā. Savukārt Garkalnes, Krustpils un Mazsalacas novados šajā laikā bērnudārzu apmeklējuši nepilni 2% bērnu.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ valdība plāno vērtēt bērnudārzu atvēršanu, mazinot noteiktos ierobežojumus, kas patlaban nosaka, ka vecākiem rakstiski jāapliecina, ka viņi nav bijuši ārzemēs un nav kontaktējušies ar Covid-19 slimiem cilvēkiem, kā arī viņiem nav citu iespēju nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Pagājušajā nedēļā ieviesa iespēju bērnudārzu darbiniekiem saņemt valsts apmaksātas Covid-19 analīzes, kas ir viens no soļiem drošas bērnudārzu funkcionēšanas ieviešanai.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri