Valmieras Ziņas

Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas apmeklē bērnudārzu

Katru nedēļu palielinās bērnu skaits, kas ārkārtējās situācijas laikā apmeklē bērnudārzu, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotie dati par pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklētību.

Ja nedēļā no 30.marta līdz 3.aprīlim Latvijas bērnudārzus apmeklēja 6,63% no 89 734 bērniem, tad laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim bērnudārzu apmeklētības īpatsvars bija palielinājies līdz 11,51%.

Latvijas lielajās pilsētās bērnudārzu apmeklētība ir atšķirīga, taču kopš marta beigām visās pilsētās bērnu apmeklētība pakāpeniski paaugstinās. Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim Rēzeknē bērnudārzus apmeklē 18,51% bērnu, Rīgā – 15,53%, Ventspilī – 15,39%, Daugavpilī – 12,90%, bet Jelgavā – 11,23 %. Savukārt pārējās lielajās pilsētās apmeklētības īpatsvars ir zem 10%, piemēram, Valmierā bērnudārzus apmeklē 8% bērnu, Liepājā – 7,80%, Jūrmalā -7,62%, bet Jēkabpilī tikai 5,95% bērnu.

Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim Nīcas novadā bērnudārzu apmeklēja 28,45% bērnu. No 27.aprīļa Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestādē “Spārīte” ir atvērtas visas piecas grupas, nosakot maksimālo bērnu skaitu.

Valkas novadā laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim pirmsskolas izglītības iestādes apmeklēja 24,49% bērnu. Teju ceturtā daļa pirmsskolas vecuma bērnu bērnudārzu šajā laikā apmeklēja arī Alūksnes novadā. Savukārt Ērgļu, Ķeguma un Krāslavas novados bērnudārzu apmeklēja teju piektā daļa bērnu.

Laikā no 20.aprīļa līdz 24.aprīlim vismazākais bērnudārzu apmeklētības īpatsvars jeb 0,81% reģistrēts Riebiņu novadā. Savukārt Garkalnes, Krustpils un Mazsalacas novados šajā laikā bērnudārzu apmeklējuši nepilni 2% bērnu.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ valdība plāno vērtēt bērnudārzu atvēršanu, mazinot noteiktos ierobežojumus, kas patlaban nosaka, ka vecākiem rakstiski jāapliecina, ka viņi nav bijuši ārzemēs un nav kontaktējušies ar Covid-19 slimiem cilvēkiem, kā arī viņiem nav citu iespēju nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Pagājušajā nedēļā ieviesa iespēju bērnudārzu darbiniekiem saņemt valsts apmaksātas Covid-19 analīzes, kas ir viens no soļiem drošas bērnudārzu funkcionēšanas ieviešanai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri