Valmieras Ziņas

Karsto un sauso laika apstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits

Karsto un sauso laika apstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 50 izsaukumus: 30 – uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 – uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, celms, zaru kaudze, trīs gadījumos papeļu pūkas, vadi transformatorā, deviņos gadījos sausā zāle, četros gadījumos meža zemsedze, dzīvojamās mājas ārdurvis, plaukti kravas kuģa noliktavā, bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens, traktors, sodrēji dūmvadā, malka pie plīts.

Vakar ap plkst.16.30 glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur divi cilvēki uz piepūšamiem peldmatračiem bija iepūsti jūrā. Bulduru glābšanas stacijas darbiniekiem bija izdevies nogādāt cilvēkus krastā pirms VUGD ierašanās.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un piesardzīgiem atpūtā pie ūdens. “Gādājiet par savu un bērnu drošību gan pirms atpūtas, gan tās laikā, lai patīkamie mirkļi nepārvērtos traģiskā nelaimes gadījumā,” mudina dienests.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri