Valmieras Ziņas

Kāpēc grūtniecības un dzemdību, kā arī paternitātes atvaļinājums ir tik finansiāli nozīmīgs?

Amerikas Savienotās Valstis ir viena no divām pasaules valstīm, kas nepiedāvā garantētu ģimenes atvaļinājumu jauniem vecākiem. Tas gan nenozīmē, ka ātrie kredīti (snabblån 2018) ir vienīgais risinājums ASV vai citās valstīs. Tomēr ir skaidrs, ka šim laika posmam ir ļoti liels iespaids uz finansēm abām iesaistītajām pusēm.

Protams, ASV nav pilnīgi bez ģimenes atvaļinājuma politikas. 1993. gada Likums par ģimenes medicīnisko atvaļinājumu garantē, ka strādājošie, kuriem ir tiesības saņemt atlīdzību, var aizņemt līdz 12 nedēļu ilgu neapmaksātu atvaļinājumu jaunam bērnam vai adoptēt (vai rūpēties par citu ģimenes locekli), neietekmējot viņu nodarbinātību. Bet tikai apmēram 60% amerikāņu darba ņēmēju atbilst šī likuma atbilstības prasībām, un pat tie, kas atbilst prasībām, iespējams, nespēj atļauties ņemt 12 nedēļas bez darba samaksas.

Pirmkārt, uzņēmumi nevar atļauties (un viņiem nav jāpieprasa atlīdzināt) izmaksas, kas rodas, samaksājot par darbinieku, kurš nestrādā, un, otrkārt, ka bērni ir individuāla izvēle, kas finansiāli neietekmē sabiedrību (un arī nevajadzētu). Bet patiesība ir tāda, ka abi šie ekonomiskie uzskati ir tikai uzskati. Patiesībā, mēs nepietiekami saņemam bērna kopšanas atvaļinājumus. Šeit ir pāris no vissvarīgākajiem finansiālajiem iemesliem, kādēļ apmaksāts bērna kopšanas atvaļinājums ir būtisks.

Apmaksāts vecāku atvaļinājums izmaksā mazāk nekā apgrozījums

Šķiet, ka tā ir diezgan vienkārša ekonomiskā patiesība: darbinieks ir vērtīgs uzņēmumam tikai tad, ja viņš vai viņa dara darbu par algu. Maksāt darbinieku, lai paliktu mājās ar jaunu bērnu vai adoptētu bērnu izmaksā darba devējam papildus izmaksas bez jebkādiem pabalstiem.

Problēma ar šo uzskatu par nodarbinātību ir tā seklums. Darbinieka lietderība uzņēmumam ir daudz lielāka nekā noteiktā 12 nedēļu laika posmā, jo īpaši, ja jūs aprēķināt izmaksas par jauna darbinieka pieņemšana darbā, lai novērstu trūkumu. Kalifornijā, kur 12 nedēļu ilgu apmaksāts ģimenes atvaļinājums vairāk nekā desmit gadus ir bijis valsts likums, pētnieki ir atklājuši, ka mātes, kas bija atvaļinājušās bija ar 6% lielāku iespējamību, ka vienu gadu vēlāk viņas strādās nevis nestrādās. Tie paši pētnieki arī ir atklājuši, ka Kalifornijas sievietes, kas atvaļinājās un atgriezās pie savām darbavietām, bērna otrajā dzīves gadā strādāja par 15% līdz 20% vairāk stundu nekā tās, kas neņēma atvaļinājumu.

Ņemot vērā situāciju no tīri finansiālas perspektīvas, uzņēmumiem būs izdevīgāk maksāt jaunajiem vecākiem atvaļinājumu, nevis tērēt naudu, lai pieņemtu jaunus darbiniekus, jo īpaši ņemot vērā faktu, ka darbinieki, kas izmantojuši apmaksātu bērna kopšanas atvaļinājumu, jutīsies lojāli viņu darba devējiem.

Priekšsēdētāja Ekonomikas padomdevēju padome 2014. gadā ziņoja, ka vairāk nekā 90% darba devēju, kurus skārusi Kalifornijas apmaksātā atvaļinājuma iniciatīva, uzrāda vai nu pozitīvu vai neuzlabotu ietekmi uz rentabilitāti, apgrozījumu vai morāli saistībā ar apmaksātu ģimenes atvaļinājumu.

Apmaksāts vecāku atvaļinājums ietaupa naudu veselības aprūpē

Mātēm, kurām ir laiks palikt mājās ar jaundzimušajiem, ir veselīgāki bērni nekā sievietēm, kurām ātri jāatgriežas darbā. Saskaņā ar Ziemeļkarolīnas Universitātes veikto pētījumu par Eiropas apmaksāto atvaļinājuma politiku, tiek konstatēts, ka bērna kopšanas atvaļinājums ar lielāku ienesīgumu samazina zīdaiņu mirstību un uzlabo vispārējo bērnu veselību. Ņemot vērā arvien pieaugošās veselības aprūpes izmaksas Amerikas Savienotajās Valstīs, maksa par bērna kopšanas atvaļinājumu valdībai, sabiedrībai un privātajam sektoram būs daudz lētāka nekā maksa par slimā bērna veselības aprūpi.

Bet tie ir ne tikai bērni, kuriem ir ieguvums veselībā no apmaksāta bērna kopšanas atvaļinājuma. Mātes, kuras ir ilgāk apmaksāts grūtniecības un dzemdību atvaļinājums, ziņo par mazākiem pēcdzemdību depresijas simptomiem. Saskaņā ar pētījumu par pensijām, novecošanas un pensionēšanos Apvienotajā Karalistē, sievietes, kas spējušas izmantot daudz plašāku grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma politiku ir ar 14% mazāku iespēju, ka tās varētu skart depresija vēlāk dzīvē. Savukārt sms kredīti bez kredītinformācijas (sms lån utan kreditprövning 2018) var būt alternatīva gadījumā, ja tomēr valsts vai darba devējs nav pietiekami izpalīdzīgs vai arī kāds no vecākiem zaudē darbu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierai būtu jāapvienojas ar apkārtējiem novadiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā Transportlīdzekļu tīrītāju (uz noteiktu laiku, līdz 30.09.2019) DARBA PIENĀKUMI: ·Transportlīdzekļu salonu un to elementu mazgāšana un tīrīšana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: ·vidējā vai vidējā profesionālā izglītība ·vēlama iepriekšēja darba pieredze transportlīdzekļu mazgāšanā ·vēlamas iemaņas darbā ar sadzīves tehniku un mazgāšanas iekārtām ·labas saskarsmes un komunikācijas prasmes UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 430-570 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Transportlīdzekļu tīrītājs” līdz 2019.gada 31.martam iesniegt: ·sūtot elektroniski uz personals@vtu-valmiera.lv ·sūtot pa pastu „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 (ja dokumentus nosūta pa pastu, uzņēmumam tie ir jāsaņem norādītajā adresē līdz noteiktā dokumentu iesniegšanas termiņa beigām) ·personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, divu nedēļu laikā pēc CV un pieteikumu iesniegšanas termiņa beigām. Informācija 64250675 Profesija: TRANSPORTLĪDZEKĻU TĪRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-03-31 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt: personals@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri