Valmieras Ziņas

Kā Ziemassvētku dāvanai likt izcelties starp pārējām

Dažiem Ziemassvētku dāvanu gādāšana gadu no gada ir pēdējā brīža rūpes, savukārt citiem tas ir meditatīvs process, kuram domas tiek veltītas krietnu laiku pirms pašiem svētkiem. Ja sevi pieskaiti pie otro cilvēku tipa, noteikti novērtē ne tikai sev īpaši pasniegtu dāvanu, bet par tādas sagādāšanu parūpējies arī pats. Kā ar praktiskiem paņēmieniem Ziemassvētku dāvanu padarīt personīgāku tās saņēmējam – skaidro Samsung kopā ar “Cherry picking Deco” radošo direktori un svētku sajūtu mednieci Līvu Vīganti.

1. Dāvanas iesaiņojamo papīru radi pats

“Dažkārt par pašas dāvanas saturu svarīgāks ir tā iesaiņošanas veids”, ir pārliecināta L.Vīgante, un šajos svētkos iesaka dāvanu iesaiņojamu papīru veidot pašiem. Uz melna papīra ar baltu flomāsteru var veidot dažādus svētku ornamentus, vai uz kraftpapīra rakstīt krāsainus novēlējumus, veikt atspiedumus no paša radīta korķa zīmoga un citas – variācijas ir plašas un variējamas atkarībā no dāvanas saņēmēja gaumes un interesēm. Līva arī iesaka nemest ārā avīzes un krustvārdu mīklu izdevumus – tie, tāpat kā vecu grāmatu lapas, var sākt otro dzīvi dāvanas iesaiņojuma veidā.

2. Izplāno dāvanas pasniegšanas procesu

Līva, kuras ikdienas darbs ir saistīts arī ar svētku atmosfēras radīšanu, neslēpj, ka dāvanas pasniegšanas un saņemšanas process ir tas, kas dažkārt rada paliekošākas atmiņas un prieku, nekā pati dāvana. Tāpēc, sekojot līdzi apdāvināšanas modes tendencēm, viņa iesaka padomāt par veidiem, kā saņēmējs savu dāvanu var “nopelnīt”. “Tas var būt rēbuss, kas jāatmin, lai uzzinātu dāvanas atrašanās vietu, spēle, kuru uzvarot, var tikt pie tālākām norādēm, rituāls, kuru izpildot visi svētku viesi tiek apdāvināti,” dažus no piemēriem nosauc Līva.

3. Izvēlies iesaiņojumu, kas ļauj minēt dāvanas saturu

Tiem, kuri sevī nejūt radošo garu, bet dāvanu šogad vēlas pasniegt gan īpašā iesaiņojumā, gan veidā, Līva iesaka izmantot veikalā piedāvātās bezmaksas dāvanas saiņošanas iespējas. Tādās reizēs ierasti tiek izmantots dāvanai vai veikalam atbilstošas krāsas ietinamais papīrs, kas savukārt ļauj dāvanas pasniegšanas brīdi pārvērst par spēli, kurā visi min, kas tajā atrodas. 

4. Pievieno kartīti kā ķirsi uz kūkas

“Dāvanu vēl personīgāku un īpašāku tās saņēmējam var padarīt pievienota paša uzmeistarota vārda vai vēlējuma kartīte,” saka Līva un tās veidošanai iesaka izmantot akvareļu krāsas, tintes pildspalvas, flomāsterus, spīdīgas uzlīmes un citus materiālus. Pieaugušajiem tā var būt atgriešanās bērnībā vai arī radoši pavadīts laiks kopā ar mazākajiem ģimenes locekļiem. Saskaņotākam koptēlam Līva aicina arī nebaidīties kartītē izmantot tos pašus krāsu motīvus vai ornamentus, kas atspoguļoti iesaiņojumā. Savukārt vārdu kartītes veidošanā var eksperimentēt ar kaligrāfiski veidotiem iniciāļiem.

5. Individuāls pieskāriens arī dāvanai

Līva savā pieredzē novērojusi, ka cilvēki nereti atmet ar roku dāvanu saiņošanas procesam, jo maldīgi uzskata, ka prieku spēs sagādāt tās saturs – īpaši tad, ja dāvana ir ļoti vērtīga. Šāda tendence spilgti bija novērojama pirms dažiem gadiem. Savukārt šajā sezonā uzsvars tiek likts uz to, ka jebkurai dāvanai neatkarīgi no tās vērtības ir jābūt ar individuālu pieskārienu. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri