Valmieras Ziņas

Kā sakrāt naudu lielākam mērķim?

Lasīšanas laiks: 2 min

Sakrāt naudu kādam lielākam mērķim, piemēram, mājokļa labiekārtošanai vai jauna auto iegādei, var šķist ļoti grūti. Tomēr, izvēloties pareizo stratēģiju un bruņojoties ar apņēmību, plāns noteikti izdosies.

Vispirms ir svarīgi saprast, ka uzkrājuma veidošana nav nekas tāds, kas notiks pats no sevis – tas jādara apzināti un mērķtiecīgi.

Mērķa noteikšana

Jo konkrētāks būs mērķis, jo lielākas izredzes to sasniegt. Tāpat varat noteikt arī termiņu, kurā plānojat to sasniegt. Jāpatur prātā, ka mērķim jābūt reālam. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas, lai saprastu, cik katru mēnesi varat atlikt.

Līdzšinējo naudas tērēšanas paradumu izvērtēšana

Lai mērķis izveidot uzkrājumu noteiktā laika posmā patiešām izdotos, vispirms der izvērtēt līdzšinējos naudas tērēšanas paradumus. Iespējams, tas ļaus atrast liekos tēriņus un ietaupīto naudu novirzīt uzkrājuma veidošanai.

Budžeta plānošana

Lielisks sabiedrotais ceļā uz finansiālo mērķu sasniegšanu ir pārdomāti sastādīts budžets. Izveidojot efektīvu budžeta plānu, mazināsiet spriedzi un daudz veiksmīgāk pārvaldīsiet savas finanses.

Budžeta plānošanai var izmantot dažādas stratēģijas, tāpat ir pieejami arī dažādi veidi, kā sekot līdzi plāna izpildei. Viens no ērtākajiem veidiem mūsdienās ir speciāli šim mērķim paredzētās mobilās aplikācijas. Turklāt tās ir pieejamas tik plašā izvēlē, ka katrs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko.

Princips ‘’maksā sev pirmajam’’

Lai uzkrājuma veidošana noritētu pēc iecerētā plāna, jāatceras par principu ‘’maksā sev pirmajam’’. Tas nozīmē, ka savam mērķim jāatliek mēneša sākumā vai algas dienā, negaidot mēneša beigas.

Šo principu ievērot būs vienkāršāk, ja izveidosiet krājkontu un interneta bankā pieslēgsiet automātisko maksājumu. Tādā veidā konkrētā datumā uz krājkontu automātiski tiks veikts pārskaitījums Jūsu noteiktā apmērā.

Ja tomēr ir situācija, kad finanšu līdzekļi vajadzīgi ātrāk nekā tos iespējams sakrāt, noderēt var naudas aizdevums no VIASMS.lv. Tā ir iespēja svarīgo plānu īstenot uzreiz, bet kredīta atmaksu veikt vēlāk – saskaņā ar līgumā noteikto grafiku. Ieskatieties kredītaizdevēja piedāvājumā, lai uzzinātu vairāk par aizdevuma nosacījumiem. Pirms kredīta noformēšanas izvērtējiet savu maksātspēju.

Galvenais vienmēr pārvaldīt savus tēriņus un ienākumus, jo tikai saprotot savas naudas plūsmu, būs iespēja gan iekrāt, gan atļauties kaut ko vairāk, ietaupot uz mazāk svarīgām lietām.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri