Valmieras Ziņas

Kā labāk sagatavoties ceļojumam?

Ceļojot ārpus Latvijas, svarīgi pārliecināties, vai līdzi paņemtie dokumenti būs derīgi vēl vairākus mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Kuru dokumentu ņemt līdzi: eID karti vai pasi? Labāk izvēlēties abus dokumentus – ja tiks nozaudēta pase, paliks vēl viens dokuments, un otrādi. Kas ceļojuma laikā ir vēl svarīgāka lieta par dokumentiem, noskaidroja ReTV raidījums “Jautā – Jums”.

Mūsdienās vissvarīgākais ceļojumā ir uzlādēts mobilais tālrunis. Ja ceļojuma laikā būs radušies kādi jautājumi vai pārpratumi, personīgais telefons būs pirmais glābiņš, lai problēmu atrisinātu, uzskata ceļojumu blogere Alīna Andrušaite. Ja telefonā ir pieejams internets, bez problēmām varēs atrast gan vēstniecības adresi, gan citus kontaktus.

“Ar mani jau nekas slikts neatgadīsies” ir tikai novēlējums sirdsmieram. Raidījumā “Jautā – Jums” ar pieredzes stāstiem dalījās tūristi no Latvijas, kuri sastapušies ar neikdienišķām situācijām: maza skabarga, kuras dēļ slimnīcas apmeklējums ārzemēs var izmaksāt vairākus desmitus vai pat simtus eiro; aviokompānija, kura bankrotējusi nedēļas laikā; tūristu saindēšanas mēģinājumi. Lai arī situācijas dažādas, ir preventīvas darbības, kuras veicot, ir iespējams problēmu atrisināt vai vismaz mazināt.

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa pirms došanās ceļā iesaka nokārtot EVAK karti. Šī karte nenodrošina bezmaksas medicīnas aprūpi, bet izdevīgākus piedāvājumus gan, bet vēl ieteicamāk ir papildus iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Dodoties ārpus Latvijas, laba prakse ir reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā, lai krīzes situācijā – dabas katastrofu, teroraktu vai kādu citu kataklizmu gadījumā – valsts varētu apzināt, cik Latvijas iedzīvotāji atrodas konkrētajā punktā, un šo informāciju nodotu tālāk tuviniekiem vai iesaistītos glābšanas nodrošināšanā. Departamenta direktore Japiņa iesaka atcerēties, ka katru ceļotāju kāds gaida mājās: “Ja tajā valstī, kurā jūs atrodaties, ir noticis kāds negadījums, nekavējoties piezvaniet mammai vai citiem tuviniekiem un dariet zināmu, ka ar jums viss ir kārtībā.”

Ko vēl būtu noderīgi zināt, pirms došanās ceļojumā un tā laikā, skaties 12.septembra raidījumā “Jautā – Jums”. Raidījums veidots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri