Valmieras Ziņas

Kā labāk sagatavoties ceļojumam?

Ceļojot ārpus Latvijas, svarīgi pārliecināties, vai līdzi paņemtie dokumenti būs derīgi vēl vairākus mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām. Kuru dokumentu ņemt līdzi: eID karti vai pasi? Labāk izvēlēties abus dokumentus – ja tiks nozaudēta pase, paliks vēl viens dokuments, un otrādi. Kas ceļojuma laikā ir vēl svarīgāka lieta par dokumentiem, noskaidroja ReTV raidījums “Jautā – Jums”.

Mūsdienās vissvarīgākais ceļojumā ir uzlādēts mobilais tālrunis. Ja ceļojuma laikā būs radušies kādi jautājumi vai pārpratumi, personīgais telefons būs pirmais glābiņš, lai problēmu atrisinātu, uzskata ceļojumu blogere Alīna Andrušaite. Ja telefonā ir pieejams internets, bez problēmām varēs atrast gan vēstniecības adresi, gan citus kontaktus.

“Ar mani jau nekas slikts neatgadīsies” ir tikai novēlējums sirdsmieram. Raidījumā “Jautā – Jums” ar pieredzes stāstiem dalījās tūristi no Latvijas, kuri sastapušies ar neikdienišķām situācijām: maza skabarga, kuras dēļ slimnīcas apmeklējums ārzemēs var izmaksāt vairākus desmitus vai pat simtus eiro; aviokompānija, kura bankrotējusi nedēļas laikā; tūristu saindēšanas mēģinājumi. Lai arī situācijas dažādas, ir preventīvas darbības, kuras veicot, ir iespējams problēmu atrisināt vai vismaz mazināt.

Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa pirms došanās ceļā iesaka nokārtot EVAK karti. Šī karte nenodrošina bezmaksas medicīnas aprūpi, bet izdevīgākus piedāvājumus gan, bet vēl ieteicamāk ir papildus iegādāties ceļojuma apdrošināšanu.

Dodoties ārpus Latvijas, laba prakse ir reģistrēties Ārlietu ministrijas Konsulārajā reģistrā, lai krīzes situācijā – dabas katastrofu, teroraktu vai kādu citu kataklizmu gadījumā – valsts varētu apzināt, cik Latvijas iedzīvotāji atrodas konkrētajā punktā, un šo informāciju nodotu tālāk tuviniekiem vai iesaistītos glābšanas nodrošināšanā. Departamenta direktore Japiņa iesaka atcerēties, ka katru ceļotāju kāds gaida mājās: “Ja tajā valstī, kurā jūs atrodaties, ir noticis kāds negadījums, nekavējoties piezvaniet mammai vai citiem tuviniekiem un dariet zināmu, ka ar jums viss ir kārtībā.”

Ko vēl būtu noderīgi zināt, pirms došanās ceļojumā un tā laikā, skaties 12.septembra raidījumā “Jautā – Jums”. Raidījums veidots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri