Valmieras Ziņas

Juris Mūrnieks: Nevaram atļauties ievēlēt Eiropas Parlamentā “ekskursantus”

Līdz 25. maijam – Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienai – atlicis nedaudz mazāk par trim mēnešiem. Politiskās partijas pamazām iepazīstina sabiedrību ar saviem kandidātiem un cer, ka to piesaistē būs izdevies „izvilkt pilno lozi”. Jo dalība Eiropas Parlamenta vēlēšanās bieži vien tiek uzskatīta par sava veida politiskās partijas brieduma apliecinājumu. Mēģināt iegūt vienu no astoņām Latvijai paredzētajām deputātu vietām Eiropas Parlamentā nav gluži tas pats, kas iegūt kādu deputāta vietu pašvaldību vēlēšanās.

Droši vien, ka katram no mums ir savs viedoklis par Eiropas Savienību, tās plusiem un mīnusiem, kā arī Latvijas vietu tajā.

Nenoliedzami, Strasbūra un Brisele ģeogrāfiski ir daudz tālāk nekā Rīga vai vietējā pašvaldība. Tāpat nenoliedzams ir fakts, ka ap 80% Latvijas likumu balstīti uz Eiropas Savienības likumiem. Ar saviem lēmumiem, ieteikumiem, dotācijām un fondiem Eiropas Savienība būtiski ietekmē un arī turpmāk ietekmēs mūsu dzīvi.

Piedevām, tā sauktās trešās pasaules valstis, kā Ķīna vai Indija, par Latviju interesējas tikai kā Eiropas Savienības sastāvdaļu.

Latvija ir maza valsts, un arī pēc „Brexita” tai Eiropas Parlamentā būs tikai astoņi deputāti – astoņi no 705. To vajadzētu iegaumēt visiem, kuri kārtējo reizi gatavojas balsot par „brīnumdariem un kalnu gāzējiem”.

Ja cilvēks grib kaut ko izmainīt politikā, tad vajadzētu sākt ar darbošanos savā pašvaldībā. Cerēt, ka tavas idejas sadzirdēs un uzklausīs pārējie deputāti no aptuveni piecpadsmit, ir būtiski lielākas, nekā vienam no 705! Varētu vēl pamēģināt arī kādu laiku pastrādāt Saeimā un pārliecināties, ka ar labo gribu vien nepietiek.

Turklāt Eiropas Parlamentā deputāti strādā politisko partiju grupās, nevis dalībvalstu delegācijās. Līdz ar to liela nozīme ir politiskās grupas ietekmei, tās skaitliskajam lielumam. Tam papildus nāk katra deputāta vēlme un prasme sastrādāties ar kolēģiem, sastrādāties ārpus oficiālajām sēdēm kuluāru sarunās. Lai to izdarītu, vajag pietiekami labas svešvalodu zināšanas – angļu, vācu, franču valodu. Krieviski, iespējams, varēs kaut ko sarunāt ar kādu kreisi orientētu pārstāvi no bijušajām sociālisma valstīm. Bet lēmumu pieņemšanu tas neietekmēs. To, ka iespējams panākt daudz, pierādīja Krišjānis Kariņš, kuru viņa bijušie kolēģi Eiropas Parlamentā uzskatīja par vienu no ietekmīgākajiem deputātiem.

Protams, politiķis var doties uz Briseli sava veida „pensijā”. Alga laba, sociālās garantijas arī.

Atceroties iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas, nāk prātā kāda dāma, kuras seja rotāja plakātus, autobusus, gan vienatnē, gan kopā ar mīļoto zirgu.

Vēlētāji Grigules kundzi ievēlēja. Pēc pieciem gadiem viņa vienīgā no Latvijas deputātiem tā arī nespēja uzskaitīt, ko viņa šajā laikā būtu paveikusi. Bija gan daži īpatnēji balsojumi. Piedevām, papildus subsīdijas plūdu skārtajiem Latvijas zemniekiem panāca S. Kalniete, nevis no ZZS ievēlētā I. Grigule. Intervijās viņa saka, ka esot vīlusies politikā un darbā Eiropas Parlamentā. Jocīgi, jo kādu laiku kundze bija studējusi politoloģiju Latvijas Universitātē, un ilūzijām par savām iespējām kaut ko panākt viņai nevajadzēja būt.

Šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanas iezīmējas ar vēl vienu būtisku īpatnību. Uz turieni kandidē politiķi, kuri savārījuši „ziepes” vietējā līmenī.

Jo citādi Nils ar Andri mierīgi turpinātu baudīt vietējos labumus. Piedevām, Nila alga Rīgā nemaz tik ļoti no Briseles atalgojuma neatšķiras. Pilnam komplektam vēl tikai KPV.LV varētu kā kandidāti izvirzīt cienījamo Petravičas kundzi.

Laikā līdz vēlēšanu dienai mūs sagaida samērā klusa vēlēšanu kampaņa. Piedevām, vēlētāju aktivitāte droši vien svārstīsies ap 30 procentiem. Tieši tādēļ jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jo nevaram atļauties „ekskursantus” Briselē un Strasbūrā. Jo, visticamāk, savus pārstāvjus Eiropā dabūs gan „Saskaņa”, gan Latvijas Krievu savienība – līdz ar to Latvijas intereses bieži vien nepārstāvēs visi deputāti.

Izvēle ir vēlētāju rokās, tomēr šoreiz priekšroka jādod pieredzei, zināšanām un svešvalodu prasmei. Jo partiju piedāvājums būs plašs!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Alejas ielā 7A, Kocēnos,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Padtex Insulation” ir uzņēmums, kas ražo siltumu izolējošus materiālus karstu detaļu (krāni, caurules, motori, turbīnas) nosegšanai. Uzņēmumam paplašinoties un palielinot ražošanas apjomus, aicinām savā komandā pievienoties KONSTRUKTORUS (profesijas kods 2141 18) Tava darba apraksts: izgatavot produktu rasējumus atbilstoši klientu un tehnoloģiskām prasībām; veikt aprēķinu un projektēšanas darbus ar specializētām datorprogrammām; izstrādāt rūpnieciskās produkcijas dizaina failus; piedalīties pieprasījumu apstrādes, ražošanas, tehniskās uzraudzības, izstrādājumu pilnveidošanas un realizācijas procesos. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze darbā ar specializētām projektēšanas un rasēšanas datorprogrammām (AutoCAD, Creo); precizitāte, atbildības sajūta, spēja radoši pieiet darbam, gatavība pilnveidoties profesionāli un intelektuāli; vēlama augstākā tehniskā izglītība (pieļaujama – profesionālā vidējā izglītība vai atbilstošas jomas students); gatavība doties apmācībās ārzemēs. Mēs piedāvājam: iespējas pilnveidot darbam nepieciešamās praktiskās prasmes un savas profesionālās zināšanas pieredzējušā kolektīvā; stabilu darba vietu Valmierā; konkurētspējīgu atalgojumu 1350 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, veselības apdrošināšanu; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Konstruktors” gaidīsim līdz 2019.gada 30.novembrim uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Tālrunis informācijai 22418808. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: KONSTRUKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2020-01-01 Kontaktpersona: CV ar norādi “Konstruktors” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt personīgi, t.22418808 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Skola) aicina darbā direktora vietnieku izglītības jomā (audzināšanas darbā) (0.75 darba slodzes) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Kā pilsēta nevar pastāvēt bez iedzīvotājiem, tā pašvaldība - bez izglītotiem, lojāliem un atsaucīgiem darbiniekiem. Ja Tev ir vēlme: · nodrošināt mācību procesa organizēšanu Skolā saskaņā ar izvirzītajiem Skolas uzdevumiem un vērtībām; · vadīt, plānot, organizēt Skolas audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; · nodrošināt Skolas audzināšanas programmas izstrādi, koordinēt un pārraudzīt tās izpildi un organizēt Skolas ārpusstundu darbu; · apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Skolā; · koordinēt klašu audzinātāju darbu; · apzināt un popularizēt metodiskos materiālus un pedagogu darba pieredzi audzināšanas darbā; · atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; · veicināt Skolas tradīciju saglabāšanu un pilnveidošanu un tēla veidošanu; · nodrošināt drošu, pozitīvu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Skolā; · rūpēties par izglītojamo drošību un Skolas iekšējās kārtības noteikumu ievērošanu; · atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; un ja Tev ir: · atbilstoša izglītība, kā arī atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likumā, Izglītības likumā noteiktajām prasībām un Ministru kabineta noteikumiem Nr.569; · vēlama vismaz trīs gadu pieredze līdzīgā amatā pēdējo piecu gadu laikā; · Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; · labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; · pieredze izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; · jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; · precizitāte un atbildība darbā; · labas prasmes darbā ar MS Office programmatūrām; mēs piedāvājam: · darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; · stabilu, sakārtotu darba vidi; · atalgojumu 1300 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas (par pilnu darba slodzi); · sociālās garantijas. Pieteikuma vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Viestura vidusskolas kancelejā, adrese: Viestura aleja 3, Valmiera, ar norādi „Direktora vietnieka vakancei”, līdz 2019.gada 28. novembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Skola izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-28 Kontaktpersona: Piet.vēst., CV, augst.izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz uldis.jansons@valmiera.edu.lv

Mūsu partneri