Valmieras Ziņas

Jaunie ugunsdzēsēji tiekas izbraukuma treniņos “Zini un esi drošs”

Prast rīkoties dažādās nelaimes situācijās, zināt ugunsdrošības prasības, mācīties darboties komandā, apgūt ugunsdzēsības sporta disciplīnas un ne tikai to bija iespējams apgūt Naukšēnos jauno ugunsdzēsēju izbraukumu treniņos ar nosaukumu „Zini un esi drošs” no 9 līdz 12 martam. Sabraukuši no dažādām Latvijas malām jaunieši, kuri skolas laikā darbojas ugunsdzēsības sporta un jauno ugunsdzēsēju pulciņos, piedzīvoja interesantu nedēļas nogali, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības priekšsēdētājs Egīls Kaužēns.

Tālāko ceļu bija mērojuši jaunieši no Grobiņas un Alsungas novadiem, bet skaitliski vairāk bija  apkārtnes jaunie ugunsdzēsēji no Dikļu, Rencēnu, Matīšu, Burtnieku pamatskolām, Valmieras sākumskolas, Valmieras tehnikuma, Valmieras 5.vidusskolas un Rūjienas un Naukšēnu vidusskolām. Lai noskaidrotu kur un kā tiek ražots Latvijā garšīgākais saldējums, tika apmeklēta Rūjienas saldējuma ražotne, kur bija iespēja nogaršot vismaz 15 dažādus saldējumus. Nodarbībās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji demonstrēja dažādas pamācošas filmas, modelēja dažādas situācijas kurās dalībniekiem bija jāpieņem atbildīgs lēmums cilvēku glābšanā. Nākamos glābšanas soļus drošā vidē demonstrēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki no Rūjienas un pirmās palīdzības sniegšanu atkārtoja katrs dalībnieks.  

Sporta zālē fiziskās aktivitātes vadīja bijušie jaunie ugunsdzēsēji. Viņu atraktīvā pieeja dažādu uzdevumu sagatavošanā bija vērsta ne tikai veiklībai, bet arī loģiskai domāšanai, stratēģijas izvēlei, drošībai, komandas darbam un disciplīnai. Īpašu pacietību un izpratni prasīja Vācijas jauno ugunsdzēsēju atsūtītais sporta sacensību nolikums, kuru apguva jaunieši, gatavojoties dalībai ugunsdzēsēju sacensībām jūlija sākumā Giterslo rajonā Vācijā. Neizpalika arī jautrās stafetes un dažādi interesanti uzdevumi kā, piemēram, cilvēku piramīdas radīšana saistībā ar ugunsdzēsības tēmu, kur pārējiem jāuzmin ko draugi atspoguļo.

Pasākuma noslēgumā visi saņēma dažādas balvas kur patīkamākais pārsteigums bija firmas „Latakva” sagādātie dūmu detektori. Tagad visi jaunieši zina kāpēc dūmu detektors ir svarīgs inventārs katrā mājā un no 2020.gada 1.janvāra tam jābūt jau katrā dzīvoklī un mājā. Šķiršanās no aizrautīgā un interesantā pasākuma bija piepildīts ar priecīgām, mīļām un jaukām emocijām, kādam nobirdinot arī skumju asariņu par tik ātri paskrējušiem draudzīgi pavadītiem pasākumiem. Cerībās, ka šāda tikšanās turpināsies citā Latvijas novadā un kļūs kā pastāvīgs jauno ugunsdzēsēju pasākums, jaunieši devās mājup. Ir taču iegūti jauni draugi un zināšanas, un tas arī bija galvenais mērķis. 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS ”VIADA Baltija” (reģ. Nr. 40103867145) ir viens no vadošajiem uzņēmumiem Latvijas naftas produktu mazumtirdzniecības tirgū, kā arī jauns un strauji augošs degvielas mazumtirdzniecības veikalu tīkla operators. Uzņēmums aicina darbā OPERATORU-PĀRDEVĒJU (uz pilnu vai nepilnu darba laiku). Ko sagaidām no kandidāta: Degvielas, preču un pakalpojumu pārdošana; Preču pieņemšana un izvietošana plauktos un to derīguma termiņa kontrole; Uzturēt tīras un kārtīgas DUS telpas, preces un preču plauktus; Pārzināt DUS veikala preču sortimentu un nepieciešamības gadījumā klientiem sniegt konsultāciju; Brīvi sarunāties latviešu un krievu valodā; Izglītība (vidējā, vidējā speciālā); Labas komunikācijas spējas, godīgums un augsta atbildības sajūta. Ko mēs piedāvājam: Apmācības pirms pastāvīga darba uzsākšanas; Dinamisku darbu augošā un stabilā uzņēmumā; Darba laiku saskaņā ar darba grafiku; Stabilu atalgojumu, ikmēneša piemaksas; Sociālās garantijas, pēc 1 nostrādāta gada veselības apdrošināšana. Savu kandidatūru vari pieteikt: sūtot CV ar norādi „„Operators - pārdevējs DUS" Valmiera 2" uz e-pastu personals@viadabaltija.lv Degvielas uzpildes stacijā - Brīvnieki, Kauguru pagasts, Beverīnas novads Telefons informācijai: 67301555. DUS darba režīms: maiņas bez nakts stundām (darbs saskaņā ar grafiku). Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas: 3,30 EUR/h – dienas maiņā, 6,60 EUR/h – svētku dienās, Pārdošanas piemaksas. Profesija: DEGVIELAS UZPILDES STACIJAS PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Brīvnieki, Kauguru pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-13 Kontaktpersona: CV ar nor.„„Operators-pārdevējs DUS" Valmiera 2” sūtīt uz personals@viadabaltija.lv, t. 67301555.

Mūsu partneri