Valmieras Ziņas

Jaunie ugunsdzēsēji tiekas izbraukuma treniņos “Zini un esi drošs”

Prast rīkoties dažādās nelaimes situācijās, zināt ugunsdrošības prasības, mācīties darboties komandā, apgūt ugunsdzēsības sporta disciplīnas un ne tikai to bija iespējams apgūt Naukšēnos jauno ugunsdzēsēju izbraukumu treniņos ar nosaukumu „Zini un esi drošs” no 9 līdz 12 martam. Sabraukuši no dažādām Latvijas malām jaunieši, kuri skolas laikā darbojas ugunsdzēsības sporta un jauno ugunsdzēsēju pulciņos, piedzīvoja interesantu nedēļas nogali, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības priekšsēdētājs Egīls Kaužēns.

Tālāko ceļu bija mērojuši jaunieši no Grobiņas un Alsungas novadiem, bet skaitliski vairāk bija  apkārtnes jaunie ugunsdzēsēji no Dikļu, Rencēnu, Matīšu, Burtnieku pamatskolām, Valmieras sākumskolas, Valmieras tehnikuma, Valmieras 5.vidusskolas un Rūjienas un Naukšēnu vidusskolām. Lai noskaidrotu kur un kā tiek ražots Latvijā garšīgākais saldējums, tika apmeklēta Rūjienas saldējuma ražotne, kur bija iespēja nogaršot vismaz 15 dažādus saldējumus. Nodarbībās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji demonstrēja dažādas pamācošas filmas, modelēja dažādas situācijas kurās dalībniekiem bija jāpieņem atbildīgs lēmums cilvēku glābšanā. Nākamos glābšanas soļus drošā vidē demonstrēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki no Rūjienas un pirmās palīdzības sniegšanu atkārtoja katrs dalībnieks.  

Sporta zālē fiziskās aktivitātes vadīja bijušie jaunie ugunsdzēsēji. Viņu atraktīvā pieeja dažādu uzdevumu sagatavošanā bija vērsta ne tikai veiklībai, bet arī loģiskai domāšanai, stratēģijas izvēlei, drošībai, komandas darbam un disciplīnai. Īpašu pacietību un izpratni prasīja Vācijas jauno ugunsdzēsēju atsūtītais sporta sacensību nolikums, kuru apguva jaunieši, gatavojoties dalībai ugunsdzēsēju sacensībām jūlija sākumā Giterslo rajonā Vācijā. Neizpalika arī jautrās stafetes un dažādi interesanti uzdevumi kā, piemēram, cilvēku piramīdas radīšana saistībā ar ugunsdzēsības tēmu, kur pārējiem jāuzmin ko draugi atspoguļo.

Pasākuma noslēgumā visi saņēma dažādas balvas kur patīkamākais pārsteigums bija firmas „Latakva” sagādātie dūmu detektori. Tagad visi jaunieši zina kāpēc dūmu detektors ir svarīgs inventārs katrā mājā un no 2020.gada 1.janvāra tam jābūt jau katrā dzīvoklī un mājā. Šķiršanās no aizrautīgā un interesantā pasākuma bija piepildīts ar priecīgām, mīļām un jaukām emocijām, kādam nobirdinot arī skumju asariņu par tik ātri paskrējušiem draudzīgi pavadītiem pasākumiem. Cerībās, ka šāda tikšanās turpināsies citā Latvijas novadā un kļūs kā pastāvīgs jauno ugunsdzēsēju pasākums, jaunieši devās mājup. Ir taču iegūti jauni draugi un zināšanas, un tas arī bija galvenais mērķis. 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri