Valmieras Ziņas

Jaunie saistošie noteikumi paredz iespēju samazināt sadzīves atkritumu izvešanas biežumu

12.maijā stājās spēkā jauni Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.343 “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā”. Noteikumi paredz iespēju, ka individuālajām Valmieras mājsaimniecībām, kam noslēgts līgums par dalītu atkritumu vākšanu, atkritumu apsaimniekotājs SIA “ZAAO” (ZAAO) drīkst samazināt nešķiroto atkritumu izvešanas biežumu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Individuālo dzīvojamo māju īpašnieku pienākums ir slēgt līgumu ar apsaimniekotāju par īpašumā radīto sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ņemot vērā īpašumā faktiski radīto sadzīves atkritumu daudzumu (apjomu), bet ne retāk kā sešas reizes gadā. Taču, ja tiek noslēgts līgums par iesaistīšanos atkritumu dalītā savākšanas sistēmā un tiek nodrošināta īpašumā radīto atkritumu (plastmasa, papīra, metāla, stikla iepakojums) dalīta savākšana, ZAAO drīkst samazināt nešķiroto sadzīves atkritumu izvešanas biežumu. Šādā gadījumā ZAAO var noteikt, ka atkritumu izvešana notiek divas reizes retāk.

Vienlaikus noteikumi paredz, ka jebkura atkritumu radītāja pienākums ir norēķināties par saņemtajiem atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem. Nešķirotos sadzīves atkritumus drīkst ievietot tikai tiem paredzētajā atkritumu konteinerā, kas saskaņā ar noslēgto līgumu ar ZAAO ir paredzēta konkrētās mājsaimniecības apkalpošanai. Ir aizliegts ievietot atkritumus konteineros, kas ir nodoti lietošanā citiem atkritumu radītājiem vai kas ir citu personu īpašumā. Ir aizliegta arī sadzīves atkritumu izmešana tam neparedzētās vietās, patvaļīga atkritumu izgāztuvju ierīkošana, grāvju un ūdenstilpju aizbēršana, atkritumu aprakšana, kā arī atkritumu sadedzināšana. 

Noteikumi “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā” par ikviena atkritumu radītāja un valdītāja pienākumu paredz iesaistīšanos dalītas sadzīves atkritumu savākšanas pasākumos un veikt atkritumu šķirošanu vietās, kur ir izvietoti konteineri dalīti savāktiem atkritumiem (Eko punkti), vai nogādāt atkritumus uz šķiroto atkritumu savākšanas laukumu (Eko laukumu).

Jaunie noteikumi aizstāj līdz šim spēkā bijušos pašvaldības saistošos noteikumus Nr.119 “Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā”. Saistošajos noteikumos reglamentēta sadzīves atkritumu apsaimniekošanas kārtība, noteikta atkritumu radīšanas un apsaimniekošanas kontroles sistēma. Jaunie noteikumi aktualizē iepriekšējos saistošajos noteikumos reglamentēto atkritumu apsaimniekošanas kārtību atbilstoši aktuālajam normatīvajam regulējumam atkritumu apsaimniekošanas jomā. Ar jaunajiem pašvaldības saistošajiem noteikumiem “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā” iespējams iepazīties Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Saistošie notiekumi” – “Atkritumu apsaimniekošana”. Informācija par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu pieteikšanu vai maiņu pieejama, zvanot ZAAO pa tālruni 64 281 250, rakstot e-pastu zaao@zaao.lv vai ZAAO mājaslapā www.zaao.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri