Valmieras Ziņas

Jaunās tehnoloģijas televizoros – Ko tās piedāvā?

Lasīšanas laiks: 3 min

Turpinoties tehnoloģiskajam progresam, pilnveidotas un uzlabotas tiek teju visas elektroierīces. Arī televizori nav izņēmums. Ja vēl pirms dažiem desmitiem gadu pieņemami bija skatīties pat melnbaltā televizora ekrānā, tad mūsdienās šķidro kristālu jeb LCD displejs jau tiek uzskatīts par teju vecmodīgu.

Pēdējo gadu laikā esam dzirdējuši daudz un dažādus terminus, piemēram, OLED, AMOLED, QLED, tāpēc pašsaprotami, ka var rasties apjukums par to, kādas ir jaunās tehnoloģijas televizoros? Lai palīdzētu saprast, ko šīs jaunās tehnoloģijas piedāvā, turpinājumā lasi par dažām no tām.

QLED jeb kvantu punktu tehnoloģija

QLED televizori no citām līdzīgām tehnoloģijām atšķiras ar to, ka tā sauktie pikseļi televizora ekrānā ir īpaši smalki – tie mērāmi nanometriskā izmērā. Vienā milimetrā ir viens miljons nanometru, līdz ar to šādā ekrānā pikseļi cilvēkam bez palīglīdzekļiem nav saskatāmi.

Šī tehnoloģija, izmantojot īpašus pusvadītāju materiālus, atkarībā no daļiņas lieluma, spēj izstarot dažādas krāsas gaismu, precīzi un efektīvi atveidojot spilgtus un ļoti augstas kvalitātes attēlus. QLED televizori spēj kvalitatīvāk attēlot arī HDR jeb augsta dinamiskā diapazona attēlus, kuros ir liels gaišo un tumšo toņu diapazons.

Atšķirībā no OLED un AMOLED, QLED televizori ir ar displejiem, kuru kvantu punkti veidoti no izturīga, stabila, neorganiska materiāla, kas sniedz izcilu krāsu gammu un spilgtumu.

Gudrie jeb Smart TV

Mūsdienās, kad tik daudz mūsu ikdienas ir cieši saistīta ar globālo tīmekli jeb internetu, arī televizors bez interneta vairs nav pilnvērtīgs. Visi jaunākie televizoru modeļi ir tā saucamie Smart TV. Šādam televizoram ir speciāla platforma, kas līdzīgi kā mobilo telefonu un datoru, ļauj televizoru pieslēgt internetam.

Smart TV jeb viedā televizorā var izmantot gan bezvadu interneta, gan ar vadu pieslēdzama interneta savienojumu, kas ļauj lejupielādēt dažādas aplikācijas, lietot populārākās straumēšanas platformas, piemēram, YouTube vai Netflix, izmantot sociālos tīklus un pat spēlēt spēles.

Smart TV īpaši piemērots tiem, kas vēlas paši izvēlēties televīzijas saturu, neizmantojot tradicionālos televīzijas kanālus, jo ir iespējams abonēt tikai, piemēram, atsevišķas filmas, vai konkrētas aplikācijas. Izmantojot Bluetooth savienojumu, Smart TV iespējams savienot arī ar citām ierīcēm, tādējādi izmantojot televizoru arī, lai, piemēram, parādītu kādu telefonā nofilmētu video vai lai atskaņotu mūziku.

HDMI 2.1. savienojums un VRR

Jaunākie televizoru modeļi ir īpaši piemēroti arī tiem, kam pieder vai kas vēlas iegādāties jaunākās spēļu konsoles, piemēram, Sony PlayStation 5 un Microsoft XboX X.

Šajos televizoros ir HDMI 2.1. savienojums. Šis jaunākās paaudzes savienojuma kabelis nodrošina HDR jeb augstu dinamisko diapazonu, nodrošinot, ka katru mirkli tiek attēlots detalizēts, spilgts, kontrastains un precīzs attēls. HDMI 2.1 jaudīgais platjoslas savienojums ļauj ne tikai baudīt 8K attēlu kvalitāti, bet arī pārsūtīt lielāku datu apjomu no spēļu konsolēm, nodrošinot dinamisku un detalizētu attēlu un lielisku spēles kvalitāti. 

Kopā ar HDMI 2.1. savienojumu, jaunākie televizori aprīkoti arī ar VRR, kas nodrošina to, lai attēls neaizķertos. VRR jeb variējams atsvaidzināšanās ātrums (no angļu valodas – variable refresh rate) nozīmē to, ka televizors pielāgojas spēļu konsoles ritmam, tādējādi novēršot jebkādu attēla aizķeršanos spēles laikā.

Ņemot vērā to, ka televizors nav prece, ko iegādājas ikdienā, ir vērts izvēlēties labākās pieejamās tehnoloģijas, jo iegūtā kvalitāte un iespējas ļaus izbaudīt visu, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģiskie sasniegumi.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri