Valmieras Ziņas

Jaunās tehnoloģijas televizoros – Ko tās piedāvā?

Lasīšanas laiks: 3 min

Turpinoties tehnoloģiskajam progresam, pilnveidotas un uzlabotas tiek teju visas elektroierīces. Arī televizori nav izņēmums. Ja vēl pirms dažiem desmitiem gadu pieņemami bija skatīties pat melnbaltā televizora ekrānā, tad mūsdienās šķidro kristālu jeb LCD displejs jau tiek uzskatīts par teju vecmodīgu.

Pēdējo gadu laikā esam dzirdējuši daudz un dažādus terminus, piemēram, OLED, AMOLED, QLED, tāpēc pašsaprotami, ka var rasties apjukums par to, kādas ir jaunās tehnoloģijas televizoros? Lai palīdzētu saprast, ko šīs jaunās tehnoloģijas piedāvā, turpinājumā lasi par dažām no tām.

QLED jeb kvantu punktu tehnoloģija

QLED televizori no citām līdzīgām tehnoloģijām atšķiras ar to, ka tā sauktie pikseļi televizora ekrānā ir īpaši smalki – tie mērāmi nanometriskā izmērā. Vienā milimetrā ir viens miljons nanometru, līdz ar to šādā ekrānā pikseļi cilvēkam bez palīglīdzekļiem nav saskatāmi.

Šī tehnoloģija, izmantojot īpašus pusvadītāju materiālus, atkarībā no daļiņas lieluma, spēj izstarot dažādas krāsas gaismu, precīzi un efektīvi atveidojot spilgtus un ļoti augstas kvalitātes attēlus. QLED televizori spēj kvalitatīvāk attēlot arī HDR jeb augsta dinamiskā diapazona attēlus, kuros ir liels gaišo un tumšo toņu diapazons.

Atšķirībā no OLED un AMOLED, QLED televizori ir ar displejiem, kuru kvantu punkti veidoti no izturīga, stabila, neorganiska materiāla, kas sniedz izcilu krāsu gammu un spilgtumu.

Gudrie jeb Smart TV

Mūsdienās, kad tik daudz mūsu ikdienas ir cieši saistīta ar globālo tīmekli jeb internetu, arī televizors bez interneta vairs nav pilnvērtīgs. Visi jaunākie televizoru modeļi ir tā saucamie Smart TV. Šādam televizoram ir speciāla platforma, kas līdzīgi kā mobilo telefonu un datoru, ļauj televizoru pieslēgt internetam.

Smart TV jeb viedā televizorā var izmantot gan bezvadu interneta, gan ar vadu pieslēdzama interneta savienojumu, kas ļauj lejupielādēt dažādas aplikācijas, lietot populārākās straumēšanas platformas, piemēram, YouTube vai Netflix, izmantot sociālos tīklus un pat spēlēt spēles.

Smart TV īpaši piemērots tiem, kas vēlas paši izvēlēties televīzijas saturu, neizmantojot tradicionālos televīzijas kanālus, jo ir iespējams abonēt tikai, piemēram, atsevišķas filmas, vai konkrētas aplikācijas. Izmantojot Bluetooth savienojumu, Smart TV iespējams savienot arī ar citām ierīcēm, tādējādi izmantojot televizoru arī, lai, piemēram, parādītu kādu telefonā nofilmētu video vai lai atskaņotu mūziku.

HDMI 2.1. savienojums un VRR

Jaunākie televizoru modeļi ir īpaši piemēroti arī tiem, kam pieder vai kas vēlas iegādāties jaunākās spēļu konsoles, piemēram, Sony PlayStation 5 un Microsoft XboX X.

Šajos televizoros ir HDMI 2.1. savienojums. Šis jaunākās paaudzes savienojuma kabelis nodrošina HDR jeb augstu dinamisko diapazonu, nodrošinot, ka katru mirkli tiek attēlots detalizēts, spilgts, kontrastains un precīzs attēls. HDMI 2.1 jaudīgais platjoslas savienojums ļauj ne tikai baudīt 8K attēlu kvalitāti, bet arī pārsūtīt lielāku datu apjomu no spēļu konsolēm, nodrošinot dinamisku un detalizētu attēlu un lielisku spēles kvalitāti. 

Kopā ar HDMI 2.1. savienojumu, jaunākie televizori aprīkoti arī ar VRR, kas nodrošina to, lai attēls neaizķertos. VRR jeb variējams atsvaidzināšanās ātrums (no angļu valodas – variable refresh rate) nozīmē to, ka televizors pielāgojas spēļu konsoles ritmam, tādējādi novēršot jebkādu attēla aizķeršanos spēles laikā.

Ņemot vērā to, ka televizors nav prece, ko iegādājas ikdienā, ir vērts izvēlēties labākās pieejamās tehnoloģijas, jo iegūtā kvalitāte un iespējas ļaus izbaudīt visu, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģiskie sasniegumi.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU ASISTENTI/-TU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: pieteikumu pieņemšana un apstrāde; asistēt projekta vadītājam projektu pieteikumu sagatavošanā un projektu realizēšanā ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; biroja administrācijas pienākumu izpilde (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz ienākošajiem telefona zvaniem, e-pastiem, uzturēt kontaktus ar organizācijas klientiem). No darbinieka sagaidām: augstu atbildību un labas komunikācijas prasmes; labas angļu valodas zināšanas, pedagoģiskā izglītība un datorprogrammu lietošanas prasmes uzskatīsim par priekšrocību. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, iespēja apvienot darbu ar studijām; darba samaksu sākot no 5 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTU ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valodu skola SIA "VALODU MAPE" aicina pievienoties savam kolektīvam PROJEKTU VADĪTĀJU. Valodu Mape ir valodu skola Valmierā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi valodu apmācībās un izglītības projektu un programmu izstrādē pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem, piedāvājot arī tulkošanas pakalpojumus, e-konsultācijas, un organizējot kultūras un izglītojošus pasākumus. Galvenie darba pienākumi: projektu pieteikumu gatavošana ErasmusPlus, valsts un pašvaldību projektos; projektu realizēšana (nodrošināt informācijas apmaiņu un dokumentu apriti, atbildēt uz e-pastiem, uzturēt kontaktus ar projektu partneriem); projektu rezultātu izstrāde; projektu aktivitāšu organizēšana; projektu publicitātes un reklāmas pasākumu plānošana; dalība projektu braucienos uz ārzemēm; No darbinieka sagaidām: labas angļu valodas zināšanas; augstu atbildības sajūtu un punktualitāti; prasmi strādāt individuāli un komandā; labas datorprasmes, radošu un mūsdienīgu pieeju uzdevumu veikšanā; vēlama pieredze pedagoga darbā un ERASMUS+ projektos. Mēs piedāvājam: pieredzi starptautiskos projektos, tai skaitā pieredzes apmaiņu ārzemēs; tehnisko un materiālo atbalstu uzdevumu veikšanā; darbu atsaucīgu un profesionālu kolēģu komandā; elastīgu darba laiku; darbu Valmieras centrā; pilnas vai pusslodzes darbu, kuru iespējams veikt attālināti un apvienot ar studijām; darba samaksu sākot no 7 EUR stundā (Bruto), atmaksāti darba braucieni uz ārzemēm un izaugsmes iespējas. Tavu CV un motivācijas vēstuli gaidīsim uz e-pastu info@valodumape.lv. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lilijas iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-15 Darba sākšanas datums: 2022-02-15 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu info@valodumape.lv, t. 26438415.

Valmieras tehnikums aicina darbā APKOPĒJU (uz darbinieka prombūtnes laiku) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (500 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Pamatizglītība Prasme strādāt kārtīgi, kvalitatīvi un ar atbildības sajūtu Prasme strādāt ar telpu uzkopšanas līdzekļiem un darbarīkiem Atbilstība Ministru kabineta noteikumu Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 104.punktam Iespēja uzsākt darbu nekavējoties Tālrunis informācijai: Personāla speciāliste Guna Čečiņa 22020228. CV un izglītību apliecinošu dokumenta kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Apkopēja vakancei” līdz 2022.gada 31.janvārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas ar vakances norādi sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri