Valmieras Ziņas

Jaunās tehnoloģijas televizoros – Ko tās piedāvā?

Lasīšanas laiks: 3 min

Turpinoties tehnoloģiskajam progresam, pilnveidotas un uzlabotas tiek teju visas elektroierīces. Arī televizori nav izņēmums. Ja vēl pirms dažiem desmitiem gadu pieņemami bija skatīties pat melnbaltā televizora ekrānā, tad mūsdienās šķidro kristālu jeb LCD displejs jau tiek uzskatīts par teju vecmodīgu.

Pēdējo gadu laikā esam dzirdējuši daudz un dažādus terminus, piemēram, OLED, AMOLED, QLED, tāpēc pašsaprotami, ka var rasties apjukums par to, kādas ir jaunās tehnoloģijas televizoros? Lai palīdzētu saprast, ko šīs jaunās tehnoloģijas piedāvā, turpinājumā lasi par dažām no tām.

QLED jeb kvantu punktu tehnoloģija

QLED televizori no citām līdzīgām tehnoloģijām atšķiras ar to, ka tā sauktie pikseļi televizora ekrānā ir īpaši smalki – tie mērāmi nanometriskā izmērā. Vienā milimetrā ir viens miljons nanometru, līdz ar to šādā ekrānā pikseļi cilvēkam bez palīglīdzekļiem nav saskatāmi.

Šī tehnoloģija, izmantojot īpašus pusvadītāju materiālus, atkarībā no daļiņas lieluma, spēj izstarot dažādas krāsas gaismu, precīzi un efektīvi atveidojot spilgtus un ļoti augstas kvalitātes attēlus. QLED televizori spēj kvalitatīvāk attēlot arī HDR jeb augsta dinamiskā diapazona attēlus, kuros ir liels gaišo un tumšo toņu diapazons.

Atšķirībā no OLED un AMOLED, QLED televizori ir ar displejiem, kuru kvantu punkti veidoti no izturīga, stabila, neorganiska materiāla, kas sniedz izcilu krāsu gammu un spilgtumu.

Gudrie jeb Smart TV

Mūsdienās, kad tik daudz mūsu ikdienas ir cieši saistīta ar globālo tīmekli jeb internetu, arī televizors bez interneta vairs nav pilnvērtīgs. Visi jaunākie televizoru modeļi ir tā saucamie Smart TV. Šādam televizoram ir speciāla platforma, kas līdzīgi kā mobilo telefonu un datoru, ļauj televizoru pieslēgt internetam.

Smart TV jeb viedā televizorā var izmantot gan bezvadu interneta, gan ar vadu pieslēdzama interneta savienojumu, kas ļauj lejupielādēt dažādas aplikācijas, lietot populārākās straumēšanas platformas, piemēram, YouTube vai Netflix, izmantot sociālos tīklus un pat spēlēt spēles.

Smart TV īpaši piemērots tiem, kas vēlas paši izvēlēties televīzijas saturu, neizmantojot tradicionālos televīzijas kanālus, jo ir iespējams abonēt tikai, piemēram, atsevišķas filmas, vai konkrētas aplikācijas. Izmantojot Bluetooth savienojumu, Smart TV iespējams savienot arī ar citām ierīcēm, tādējādi izmantojot televizoru arī, lai, piemēram, parādītu kādu telefonā nofilmētu video vai lai atskaņotu mūziku.

HDMI 2.1. savienojums un VRR

Jaunākie televizoru modeļi ir īpaši piemēroti arī tiem, kam pieder vai kas vēlas iegādāties jaunākās spēļu konsoles, piemēram, Sony PlayStation 5 un Microsoft XboX X.

Šajos televizoros ir HDMI 2.1. savienojums. Šis jaunākās paaudzes savienojuma kabelis nodrošina HDR jeb augstu dinamisko diapazonu, nodrošinot, ka katru mirkli tiek attēlots detalizēts, spilgts, kontrastains un precīzs attēls. HDMI 2.1 jaudīgais platjoslas savienojums ļauj ne tikai baudīt 8K attēlu kvalitāti, bet arī pārsūtīt lielāku datu apjomu no spēļu konsolēm, nodrošinot dinamisku un detalizētu attēlu un lielisku spēles kvalitāti. 

Kopā ar HDMI 2.1. savienojumu, jaunākie televizori aprīkoti arī ar VRR, kas nodrošina to, lai attēls neaizķertos. VRR jeb variējams atsvaidzināšanās ātrums (no angļu valodas – variable refresh rate) nozīmē to, ka televizors pielāgojas spēļu konsoles ritmam, tādējādi novēršot jebkādu attēla aizķeršanos spēles laikā.

Ņemot vērā to, ka televizors nav prece, ko iegādājas ikdienā, ir vērts izvēlēties labākās pieejamās tehnoloģijas, jo iegūtā kvalitāte un iespējas ļaus izbaudīt visu, ko piedāvā mūsdienu tehnoloģiskie sasniegumi.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri