Valmieras Ziņas

Jauktais koris “Valmiera” – vienā elpā, mūzikā un sajūtā

Jauktajam korim “Valmiera” šī ir bijusi ražena sezona. Valmieras un Valkas koru apriņķa skatē “Valmiera” ieguva godpilno augstāko pakāpi. Ceļš līdz augstākajai pakāpei nebija viegls. Lai panāktu vēlamo rezultātu, tika ieguldīts smags darbs – mēģinājumi notika katru otro dienu. Kora “Valmiera” diriģents Mārtiņš Klišāns atklāj, kā koris noslīpē katru dziesmu: “Dziesmu saskalda nogriežņos, noslīpē katru no tiem, un tikai tad dziesmu var likt kopā”. 

“Panākumu atslēga ir kora kopīga mobilizācija uz sasniegumiem un mēģinājumiem. Uzdziedāt formu. Visi dzīvo vienā elpā, vienā mūzikā, vienā sajūtā. Nav svarīgi tikai nodziedāt pareizas notis un vārdus, bet nepieciešams dziesmā arī ielikt kaut ko vairāk,” par sasniegto rezultātu koru skatē stāsta diriģents Mārtiņš Klišāns. Ļoti svarīgi, ka koris spēj disciplinēties tad, kad tas ir nepieciešams. Lai arī kolektīva mērķis bija iegūt augstāko pakāpi, mirklī, kad koris to uzzināja, rezultāts tāpat esot bijis liels pārsteigums.

Aizvadītā radošā sezona jauktajam korim “Valmiera” bija krāšņa un notikumiem bagāta. Kora prezidente Inese Pomka: “Šajā sezonā mums bija lieli izaicinājumi, piemēram, gatavošanās koru skatei un Dziesmu svētkiem. Bija dažādi skaisti pasākumi – Olgas Dreģes 80 gadu jubilejas koncerts un “Krodera balva” pasniegšanas ceremonija Valmieras drāmas teātrī.” Paralēli dažādiem koncertiem un pasākumiem, noritēja mērķtiecīga gatavošanās koru skatei. “Aizvadītā sezona ir pagājusi Dziesmu svētku zīmē, jo daudz bija jāapgūst un jāsagatavojas skatei”, atzīst Mārtiņš Klišāns.

Nākamajā gadā jauktajam korim “Valmiera” apritēs 45. kopā būšanas gadadiena. Kā atzīst Mārtiņš Klišāns, “pašlaik mēs nedomājam par nākamo sezonu, jo esam pārņemti ar gatavošanos Dziesmu svētkiem, taču jubilejas svinēšana noteikti būs!”

“Es novēlu visai savai kora ģimenei nezaudēt dziedāt prieku, dzīvesprieku un palikt tikpat kuplā skaitā kā līdz šim,” pauž Inese Pomka. Nākamajā sezonā jauktais koris “Valmiera” uzņems jaunus dalībniekus, kā arī aicina visus klausītājus uz koncertiem!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri