Valmieras Ziņas

Jau otro gadu Valmierā norisinās “Brāļu Bertānu basketbola meistarklase”

Šodien, 8.jūlijā, Vidzemes Olimpiskajā centrā tika atklāta “Brāļu Bertānu basketbola meistarklase”, kurā profesionāli treneri un Latvijas basketbola valstsvienības spēlētāji palīdzēs jaunajiem talantiem augt meistarībā. Meistarklasē piedalās jaunie basketbolisti, kuri dzimuši laika periodā no 2003. līdz 2008. gadam. 

Meistarklases atklāšanā piedalījās viens no brāļiem – Dairis Bertāns, kurš nepabeigtajā sezonā pārstāvēja Eirolīgas komandu Maskavas “Himki”. Savukārt Dāvis Bertāns jaunos basketbolistus uzrunāja ar video starpniecību, jo viņš ir nesen ieradies no ASV, tādēļ viņam jāpavada 14 dienas pašizolācijā. Tāpat jaunos sportistus uzrunāja Valmieras mērs Jānis Baiks, Valmieras Bērnu sporta skolas direktore Līga Dzene un basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ģenerālmenedžeris Miks Balodis.

Viens no meistarklases rīkotājiem, basketbola kluba “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pārstāvis Sandis Bukšs portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja, ka lielā interese un atzinīgās atsauksmes par pirmo “Brāļu Bertānu basketbola meistarklasi” pagājušajā vasarā nelika šaubīties, ka arī šogad būtu jārīko šis pasākums jaunajiem sportistiem. Lai gan jau laikus norisinājās organizatoriskie pasākumi, līdz pat pēdējam brīdim nav bijis skaidrs vai un kad meistarklase varētu notikt. Taču līdz ar ārkārtējās situācijas ierobežojumu mīkstināšanu īsi pirms Jāņiem tika pieņemts lēmums rīkot nometni. Lai gan pieteikšanās periods bijis īss, tomēr interese par dalību meistarklasē bijusi ļoti liela. Daudziem interesentiem nācies atteikt, jo dalībnieku skaitu Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ nav bijis iespējas palielināt, kā tas sākotnēji bija iecerēts.  Šogad meistarklasē piedalās 110 jaunie basketbolisti no dažādām Latvijas vietām – ne tikai no Valmieras un Vidzemes, bet arī no Rīgas, Kandavas, Saldus, Jaunpils un Krāslavas. Šogad pirmo reizi meistarklasē piedalās arī meitenes.

Meistarklase norisināsies līdz 12. jūlijam. Meistarklases dalībnieki darbosies četrās komandās, mācoties no Latvijas labākajiem spēlētājiem. Iedvesmojoši piemēri meistarklases laikā jaunajiem basketbolistiem netrūks, jo vieslektoru statusā Valmierā viesosies Latvijā komentāru neprasoši basketbola cilvēki. Viņu vidū būs gan pats Dairis Bertāns, gan viņa tēvs, basketbola treneris Dainis Bertāns. Meistarklases dalībniekiem noderīgus padomus sniegs arī ilggadējais Latvijas izlases kapteinis un Spānijas ACB līgas vicečempions Jānis Blūms un Latvijas izlases spēlētājs Kristaps Dārgais. Savā pieredzē dalīsies bijušais Latvijas izlases galvenais treneris un ilggadējs spēlētājs Arnis Vecvagars. Savukārt par basketbolistu sadarbību ar tiesnešiem lekciju novadīs mūsu valsts labākais basketbola tiesnesis Oļegs Latiševs. Meistarklases ietvaros notiks arī psihologa lekcijas, lai palīdzētu jaunajiem basketbolistiem ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski sagatavoties treniņiem un spēlēm.

Meistarklases atklāšanas pasākumā tika sumināts “Brāļu Bertānu krāšņākā fana konkursa” uzvarētājs Ralfs Liepiņš. Viņam kopā ar līdzbraucēju būs iespēja doties uz ASV un vērot kādu no Dāvja Bertāna komandas mājas spēlēm. Uzvarētājam gan nāksies pagaidīt, kad atsāksies NBA sezona un Dāvis parakstīs jauno līgumu ar kādu no basketbola klubiem.

“Brāļu Bertānu basketbola meistarklase” organizē Bertānu ģimene, basketbola klubs “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, Valmieras Bērnu sporta skola un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri