Valmieras Ziņas

Jānis Zuments: Pētījumu rakstījuši cilvēki no lielpilsētas, kuri ir atrauti no dzīves realitātes (3)

Jau informējām, ka vakar, 25.oktobrī, Izglītības un zinātnes ministrija iepazīstināja ar skolu tīkla pētījuma gala ziņojumu, kurā ieteikts reorganizēt Naukšēnu vidusskolu par sākumskolu. 

“Straujās depopulācijas, nepietiekamā skolēnu skaita (31, kas ir vairākkārt zemāks par rekomendēto minimumu) un zemā OCE indeksa (37,5%) dēļ, kā arī tāpēc, ka rekomendētajiem kritērijiem atbilstošā Rūjienas vidusskola ir 8 km attālumā (10 minūtes), reorganizēt Naukšēnu vidusskolu par sākumskolu (pamatskolas posmā 74 skolēni).

Lai arī Rūjienas iedzīvotāju skaits un ekonomiskais potenciāls Latvijas mērogā ir neliels, tomēr 40 km rādiusā šajā Igaunijas pierobežas teritorijā tas vismaz dubultā apsteidz tuvākos sekotājus, tāpēc, izvēloties no apkārtējām vidusskolām, nozīmīgi ir turpmāk attīstīt tieši Rūjienas vidusskolu (OCE indekss 49,3%; jauna multifunkcionāla halle; potenciāli 117 vidusskolēni ar iespējamiem jaunpienācējiem no reorganizējamās Naukšēnu (31) un Mazsalacas (24) vidusskolas),” rakstīts pētījumā.

Naukšēnu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Zuments “Valmieras Ziņām”, komentējot pētījuma rezultātus, teica:

“Nelaime ir tā, ka visus šos pētījumus raksta cilvēki no lielpilsētas, kuri ir atrauti no dzīves realitātes. Viņi spēj tikai skaitļus rēķināt un vienpusēji domāt. Situācija būtu jāvērtē uz vietas. Izglītības un zinātnes ministrs solīja, ka oktobrī apmeklēs skolas, kuru statusu plānots mainīt, taču es šaubos, vai viņš atbrauks uz Naukšēniem. 

 

Šis pētījums nav gala lēmums, un vēl ir gaidāmas diskusijas starp pašvaldībām un ministriju. Mēs nepiekrītam pētījumā paustajiem secinājumiem par Naukšēnu vidusskolu. Skola pastāv jau 80 gadus un ap 60 gadiem tai ir vidusskolas statuss. Pēc šī brīža skolēnu skaita normām mēs izpildām kritērijus. Vidusskolā klasē ir 12 bērnu un laukos tas nav slikts rādītājs. Par skolas bāzi vispār būtu lieki runāt. Daudzi citu pašvaldību pārstāvji, kas ir viesojušies Naukšēnos, apbrīno, kā mēs bez lieliem kredītiem esam spējuši vidusskolu sakārtot un attīstīt.

Mēs Naukšēnos nekad neesam pakļāvušies “fiksiem” lēmumiem, kas pēc tam var izraisīt lielas negatīvas sekas.

Atjaunojot Latvijas neatkarību, tika likvidētas lielās lauku saimniecības. Taču Naukšēnos mēs pierādījām, ka ir cits ceļš. SIA “Naukšēni” joprojām strādā un ir lielākais darba devējs novadā. Kopumā novadā reģistrēti ap 200 uzņēmumiem un to skaits palielinās. Tādēļ uz skolas reorganizācijas jautājumu ir jāraugās kompleksi un ilgtermiņā. Skolēnu skaita dinamika parādīs, vai vidusskolai ir nākotne. Jā, būs grūti saglabāt pašreizējo skolas statusu, taču lēmumu nav jāpieņem strauji, jo atpakaļceļa vairs nebūs. Arī deviņdesmito gadu vidū bija skolēnu skaita kritums – klasē bija tikai divi skolēni, bet pēc tam situācija uzlabojās un nācās veidot paralēlklases. Tādēļ nevar teikt, ka skolēnu skaits nemitīgi samazinās. Arī pēdējos divus gadus Naukšēnu vidusskolā skolēnu skaits ir pieaudzis.

Katrā ziņā, skolotāju kolektīvs ir apņēmības pilns strādāt, lai pierādītu, ka vidusskolas statuss mūsu mācību iestādei ir loģisks un nepieciešams.”

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ilze Jansone - 26.10.2017 Atbildēt

  No Naukšēniem nāk gudri, izglītoti un sportiski cilvēki, kas sevi ir parādijuši ne tikai Latvijas, bet arī pasaules līmenī. Izglītoti pedagogi un daudz interešu pulciņi, Rīgā ne uz pusi nav tas, kas ir Naukšēnos. Ja narkotikas un alkohols ir primārais tad lielpilsētām urraa!!!

  Jānis - 27.10.2017 Atbildēt

  Ilze, Tu taču arī skolas laikā labi “ņēmi”, tā kā nevajag alkoholu piedēvēt pilsētām vien. :)

  Juris Stopins - 29.10.2017 Atbildēt

  Cik Nauksenos iedzivotaju, cik pasvaldibas darbinieku? Sada miniaturas “karalvalstis” butu jalikvide , un valsts ieekonometu miljonus…un ari so naudu varetu novirzit skolam.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Lat Met" aicina darbā Biroja darbinieku metālapstrādes cehā SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dizaina metāla izstrādājumu ražošanas jomā - margas, kāpnes, mēbeles, nožogojumi, utt. Meklējam papildspēkus metāla apstrādes ceha ofisā. Amata pienākumi saistībā ar pasūtījumu apstrādi, tāmēšanu, komunikāciju ar klientu, komercpiedāvājumu sagatavošanu un nodošanu ražošanā, kvalitātes vadības sistēmas uzturēšanu, utt. Galvenie amata pienākumi:  Komercpiedāvājumu sagatavošana – tāmēšana;  Pasūtījuma specifikācijas saskaņošana ar klientu, komunikācija ar klientu;  Kalkulāciju un komercpiedāvājumu sagatavošana;  Rēķinu reģistrēšana un izrakstīšana;  Materiālu un transporta pakalpojumu pasūtīšana;  Kvalitātes vadības sistēmas uzturēšana. Amata pienākumi var manīties atkarībā no darba pretendentu kompetences un iemaņām. Prasības darba pretendentiem:  3 gadu darba pieredze ofisa darbā, tirdzniecībā, projektu vadībā vai ražošanas darba organizēšanā;  Loģiskā domāšana, apķērība un pozitīva attieksme;  Labas komunikācijas prasmes - spēja brīvi un pārliecinoši komunicēt ar klientiem tiekoties klātienē, sazinoties pa tālruni vai elektroniski;  Pozitīva attieksme pret darbu un kolēģiem, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un rast risinājumu dažādās situācijās;  Vēlme strādāt metāla izstrādājumu ražošanas un tirdzniecības nozarē;  Prasmes darbam ar datoru. Par priekšrocību tiks uzskatīta:  Izpratne par tehniska darba organizēšanu, tāmēšanu;  Prasme strādāt ar kādu no projektēšanas datorprogrammām;  Spēja lasīt un saprast metāla izstrādājumu rasējumus un veikt vienkāršus labojumus vai papildinājumus. Atalgojums: uzsākot darbu 850EUR (bruto) = ~650EUR ( neto alga "uz rokas") Iespējams nepilnas slodzes darba laiks un/vai daļējs darbs no mājām. Darba vietas adrese: “Meistari”, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov., LV-4227 (300m no Rubenes baznīcas). Pieteikties iespējams: Sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu aigars@latmet.com vai aizpildot kontaktu formu mūsu mājas lapā http://www.latmet.eu/vakances/ Papildus info: Mēs šobrīd meklējam ofisa darbinieku ar labām komunikācijas spējām, tāpēc no pretendentiem sagaidām arī motivācijas vēstuli un/vai mazliet plašāku aprakstu par sevi. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-06-07 Kontaktpersona: Pieteikties var, aizpildot kontaktu formu http://www.latmet.eu/vakances, t. 29429956.

VALSTS SOCIĀLĀS APRŪPES CENTRS "ZEMGALE" (40900035103)  aicina darbā  APKOPĒJU filiālē "RŪJA” 1 amata vieta uz nenoteiktu laiku Prasības pretendentam: • Pamatizglītība. • Pieredze nav nepieciešama. • Spēja būt klientorientētam, nosvērtam, vērīgam, lojālam. Galvenie pienākumi: • Tīrīt telpas – slaucīt, mazgāt grīdas, sienas. • Veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar sanitāri tehniskajām prasībām. • Iztīrīt atkritumu tvertnes – iznest atkritumus, un ielikt tīru maisiņu. • Mazgāt logus un to rāmjus, palodzes. • Laistīt un kopt istabas augus. Piedāvājam: • Atalgojumu no EUR 500 bruto; • Sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; • Darba pieredzi valsts pārvaldē; • Labus darba apstākļus; • Draudzīgus, atsaucīgus un profesionālus kolēģus; Darba vietas adrese: VSAC "Zemgale" filiāle "Rūja", Pansionāts "Rūja", Jeru pagasts, Rūjienas novads. Profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi "Apkopēja" sūtīt uz e-pastu: Nadezda.Graudina@vsaczemgale.gov.lv.  Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/privatuma-politika Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pansionāts Rūja, Jeri, Jeru pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-14 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri