Valmieras Ziņas

Jānis Baiks: Jo disciplinētāki mēs būsim, jo ātrāk pārdzīvosim krīzi

Lasīšanas laiks: 3 min

“Sekojot situācijai pilsētā, varu secināt, ka, ņemot vērā apstākļus, situācija ir normāla. Valmierieši pārsvarā rīkojas atbildīgi un apzinīgi, ikviens zina savus pienākumus. Katrs atsevišķi un visi kopā meklējam risinājumus, kā pārvarēt globālās pandēmijas izraisīto krīzi un gatavojamies dažādiem scenārijiem,” situāciju pilsētā raksturoja Jānis Baiks.

Valmieras mērs informēja, ka nepieciešamības gadījumā pašvaldība var nodrošināt telpas pašizolācijai. Šobrīd divas personas izmanto šo pakalpojumu. Katrs gadījums tiekot risināts individuāli. Cilvēkiem, kuriem ir nepieciešamas pagaidu miteklis pašizolācijai, ir jāsazinās ar pašvaldības Sociālo dienestu.

Jānis Baiks atzina, ka pašlaik sociālie jautājumi ir vieni no galvenajiem pašvaldības dienaskārtībā. Jau ziņojām, ka no pirmdienas 1.-6.klašu skolēniem tiek nodrošināta brīvpusdienu piegāde mājās. Savukārt 1.aprīlī notikušajā domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par valsts budžeta dotācijas izlietojumu brīvpusdienām ārkārtējās situācijas laikā izglītojamo ēdināšanai, kas nāk no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Vēl domes deputāti lēma arī palielināt SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” (VOC) pamatkapitālu, veicot naudas līdzekļu ieguldījumu 150 000 eiro apmērā ar mērķi nodrošināt nepieciešamo izdevumu segšanu ārkārtējās situācijas periodā, kā arī tās izraisīto negatīvo seku mazināšanai. Pašvaldības atbalsts VOC nepieciešams, jo līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu uzņēmumam nācās pilnībā pārtraukt darbību, kas būtiski pasliktināja kapitālsabiedrības finansiālo stāvokli, taču saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem valsts un pašvaldību budžeta finansētajās institūcijās darbiniekiem netiek piešķirts dīkstāves pabalsts.

Pašvaldība cieši seko līdzi situācijai biznesa vidē pilsētā un meklē ar uzņēmējiem dažādus risinājumus, kā mazināt krīzes sekas. Lai sniegtu atbalstu gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem, dome nolēma nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņu visiem pārcelt uz 15.novembri. Tāpat daudzi uzņēmēji interesējas par iespēju piemērot atlaidi nomas maksai. Valmieras pašvaldība jau ir konceptuāli lēmusi par iespēju nepiemērot nomas maksu krīzes smagāk skartajiem uzņēmumiem, taču tika gaidīti šodien Ministru kabinetā apstiprinātie noteikumi par nomas maksas atbrīvojumu, lai šāds pašvaldības atbalsts uzņēmējiem būtu likumīgs.

Jānis Baiks pagaidām atturējās prognozēt, kā Covid-19 uzraisītā krīze ietekmēs pašvaldības budžetu un līdz ar to šajā gadā iecerētos darbus. “Eiropas projekti ir noteikti jāturpina saskaņā ar fondu noteikumiem. Turklāt būvniecība ir viena no nozarēm, kas silda ekonomiku. Tādēļ uzskatu, ka nevajadzētu atteikties no visiem būvniecības projektiem. Turpināsies bijušā gaļas kombināta teritorijas sakārtošana un jaunās katlumājas būvniecība, notiks paredzētā siltumtrases uzbūve, ielu pārbūve un remonts, kā arī J.Daliņa stadiona būvniecība. Savukārt skolās jau sākušies vasarā paredzētie remontdarbi. Uz domes sēdi aprīļa beigās būs zināmi pirmie dati, kā krīze ietekmē pašvaldības budžetu. Neapšaubāmi, nodokļu ieņēmumu kritums būs. Taču arī izdevumu sadaļā būs ietaupījums, jo nenotiek daudzas aktivitātes.”

Ārkārtas situācija likusi ieviest izmaiņas arī pašvaldības lēmējvaras darbā. Pilsētas mērs informēja, ka ir apstiprināta kārtība, kā tiek rīkotas Valmieras domes sēdes attālinātā režīmā, ko nepieciešamības gadījumā varētu īstenot. Taču pašlaik deputāti izvēlējušies rīkot sēdes klātienē kultūras centra lielajā zālē, kur iespējams nodrošināt vismaz 2 metru distanci starp klātesošajiem. Saskaņā ar likuma prasību, arī šīs sēdes tiek ierakstītas. Audioieraksts ir pieejams pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv.

“Ir saprotams, ka visiem gribētos darīt lietas, ko viņi ikdienā darījuši. Nav viegli paciest striktos ierobežojumus. Tie ir radījuši būtisku kaitējumu ekonomikai, cilvēki zaudē darbu un iztikas līdzekļus. Tādēļ es aicinu valmieriešus un visus cilvēkus Latvija būt pacietīgiem, ievērot disciplīnu un rīkoties piesardzīgi. Jo disciplinētāki mēs visi būsim, jo ātrāk pārdzīvosim krīzi, un dzīve atgriezīsies ierastajā kārtībā,” aicina Jānis Baiks.

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mediju speciālistu (profesiju klasifikatora kods 2432 08) uz noteiktu laiku līdz 2025.gada jūlijam Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā (klātienes darbs) Stabilu atalgojumu (no 1300,00 EUR mēnesī, pirms nodokļu nomaksas) Iespēju papildus iesaistīties projektos Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes termiņa) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Tavā pārziņā būs: Veidot digitālo saturu: rakstus, video, infografikas u.c  Pārvaldīt Tehnikuma sociālo tīklu kontus, administrēt mājas lapu  Plānot un īstenot atpazīstamības veicināšanas stratēģiju sociālajos tīklos  Veidot un pārvaldīt tiešsaistes reklāmas kampaņas (Google Ads, Facebook Ads)  Nodrošināt Tehnikuma zīmola atpazīstamību un dalību publiskajos pasākumos  Tev nepieciešams: Augstākā izglītība humanitāro, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā (var būt pēdējo kursu students) Prasmes un pieredze sociālo tīklu administrēšanā un satura veidošanā  Latviešu valodas zināšanas austākajā līmenī  Labas angļu valodas prasmes – mutvārdos un rakstos Prasmes darbā ar Microsoft Office un grafiskā dizaina rīkiem, foto video apstrāde B kategorijas autovadītāja apliecība Kompetences – augsta atbildības sajūta, spēja attīstīt radošas idejas un patstāvīgi pieņemt lēmumus, pozitīva attieksme pret darbu, augsta saskarsmes kultūra. Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva 28656012 CV, motivācijas vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Pieteikumu sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mediju speciālista vakancei” līdz 2024.gada 10.jūlijam. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-10 Darba sākšanas datums: 2024-08-01 Kontaktpersona: Dace Careva Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Valmieras tehnikums aicina darbā izglītības un skolu psihologu uz nenoteiktu laiku. Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā (30 stundas) Stabilu atalgojumu (no 1259,00 EUR mēnesī par 1 slodzi, pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi (pēc pārbaudes laika beigām) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Divu mēnešu atvaļinājumu Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Konsultēt pedagogus un vecākus izglītojamo problēmjautājumos Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Veikt regulāru preventīvo darbu skolā atbilstoši skolas aktualitātēm un vajadzībām Prasības pretendentam: Augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi vismaz 200 kredītpunktu apjomā Reģistrācija Psihologu reģistrā Psihologa sertifikāts izglītības un skolu psiholoģijā vai uzrādāms un iesniedzams noslēgts līgums ar psihologu pārraugu atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām Labas komunikācijas prasmes Pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu Tālrunis informācijai: direktores vietniece Vita Zeibote 20279820 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Psihologa vakancei” līdz 2024.gada 31.augustam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-31 Darba sākšanas datums: 2024-09-02 Kontaktpersona: Vita Zeibote Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Aicinām darbā IEŅĒMUMU UZSKAITES GRĀMATVEDI DARBA PIENĀKUMI: · kārtot norēķinu ar debitoriem un kreditoriem grāmatvedības uzskaiti · veikt saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaiti · kārtot bankas operāciju grāmatvedības uzskaiti · kārtot krājumu un mazvērtīgā inventāra grāmatvedības uzskaiti un kontrolēt noliktavu uzskaiti · sagatavot finanšu un statistikas atskaites PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pirmā līmeņa augstākā izglītība grāmatvedības / finanšu jomā · ne mazāk kā divu gadu darba pieredze līdzvērtīgā amatā · augsta atbildības sajūta un precizitāte · labas datora prasmes (MS Office) · par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar  programmu MD Navision · labas latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · ikmēneša atalgojumu EUR 1200 bruto  · darbu stabilā uzņēmumā · darba līgumu uz nenoteiktu laiku · normālu darba laiku (piecu dienu darba nedēļa, 40 stundas nedēļā) · pilnas sociālās garantijas · veselības apdrošināšanas polisi · darba vietu mūsdienīgā un labiekārtotā birojā Brandeļos, Kocēnu pagastā CV un motivācijas vēstuli ar norādi vakancei „Ieņēmumu uzskaites grāmatvedis” līdz š.g. 30. jūnijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācija 26565260 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies nedēļas laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-30 Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri