Valmieras Ziņas

J.Jakovina kontaktpersonām brīvdienās būs papildu iespējas veikt Covid-19 testu; Veselības inspekcija vērtēs ģimenes ārsta rīcību

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi ieguvuši informāciju epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā, ka ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem.

Šodien notikušajā preses konferencē SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe Rita Korotinska žurnālistiem atzina, ka šis gadījums ir “ļoti neparasts”, un apstiprināja, ka J. Jakovins, neskatoties uz slimības simptomiem, turpinājis pieņemt pacientus. Taču viņa atturējās izpaust informāciju, vai ārsts ir sniedzis dienestam savas rīcības pamatojumu. Tāpat SPKC kompetencē neesot ārsta rīcības izvērtēšana un soda piemērošana. Savukārt Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča piebilda, ka jautājums par J.Jakovina atbildību tiks nodots izvērtēšanai Veselības inspekcijai.

R. Korotinska pastāstīja, ka pašlaik nav zināms precīzais kontaktpersonu skaits, turpinās informācijas apzināšana.

“Visi pacienti, kas kontaktējušies ar ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no 2020. gada 27. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim, ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā turpmākās 14 dienas no pēdējā kontaktēšanās brīža. Tāpat par tuvām kontaktpersonām atzīti arī ārsta kolēģi un citas personas augsta riska kontaktpersonas, kuras kontaktējušās ar saslimušo tuvāk par 2 metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

Savukārt zema riska kontaktpersonām, kuras kontaktējušās ar saslimušo tālāk par 2 metriem, mazāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā mazāk par 15 minūtēm, ir jānovēro sava veselība turpmāko divu nedēļu laikā,” norādīja SPKC pārstāve.

Sigita Alhimoviča informēja, ka NVD ir saņēmis informāciju par J. Jakovina prombūtni no 12.janvāra. Viņa pacienti Valmierā var vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie ģimenes ārstiem Ineses Rāviņas un Ingas Gruntes, kura apkalpo galvenokārt bērnus. Savukārt Rencēnu pagasta iedzīvotāji var vērsties pie dakteres Marikas Grūsles. Šo ārstu kontaktinformācija ir norādīta pie J.Jakovina prakses ieejas durvīm, kā arī NVD un Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā.

NVD ir sazinājies ar minētajiem ārstiem, kuri pauduši gatavību īslaicīgi apkalpot J.Jakovina pacientus. Šiem ārstiem ir piekļuve iespējai atvērt un noslēgt slimības lapas, uzrakstīt arī valsts kompensējamos recepšu medikamentus un veikt pārējās darbības, kas nepieciešamas šo pacientu medicīniskajai aprūpei. NVD pārstāve piebilda, ka pacientiem ir tiesības izvēlēties arī jebkuru citu ģimenes ārstu.

S. Alhimoviča informēja, ka SIA “Kārvins” ārsta praksē kopā ar J.Jakovinu strādājošā ģimenes ārste Inese Gabrāne bijusi prombūtnē pēdējās divas nedēļas, un ar rītdienu, 16.janvāri viņa atsāks pieņemt pacientus.

NVD pārstāve apstiprināja, ka dienests sadarbībā ar pašvaldībām risina jautājumu par cita ģimenes ārsta piesaistīšanu, kurš varētu aizvietot J. Jakovinu viņa ārsta praksē.

Saistībā ar situāciju, kad J. Jakovins ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, Valmierā un Rencēnos 16. un 17. janvārī tiks organizēta papildus Covid-19 testēšana, pagarinot pieņemšanas punktu darba laiku un palielinot darbinieku skaitu. 16.janvārī no plkst. 8:00 līdz 20:00 testu paraugus pieņems Valmierā, Rīgas ielā 13, “E.Gulbja laboratorijā”. Savukārt “Centrālā laboratorija” veiks paraugu pieņemšanu 16. janvārī no aptuveni plkst. 11:00 līdz 16:00 (atkarībā no pieprasījuma) Rencēnos, Valmieras ielā 12, kultūras nama telpās. Tāpat testēšanu rīkos Valmierā, Čempiona ielā 3. “Centrālās laboratorijas” speciālisti Covid-19 testus veiks arī svētdien. Uz analīzēm iespējams pieteikties, zvanot uz “Centrālās laboratorijas” tālruni 8330. Ārsta nosūtījums analīžu veikšanai nav nepieciešams, uzsver NVD.

R.Korotinska aicināja veikt Covid-19 testus augsta riska kontaktpersonas, kā arī viņu ģimeņu locekļus, ja tiem ir novērojamas saslimšanas pazīmes. Viņa uzsvēra, ka testus var veikt ne tikai J.Jakovina pacienti.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri