Valmieras Ziņas

J.Jakovina kontaktpersonām brīvdienās būs papildu iespējas veikt Covid-19 testu; Veselības inspekcija vērtēs ģimenes ārsta rīcību

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi ieguvuši informāciju epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā, ka ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem.

Šodien notikušajā preses konferencē SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe Rita Korotinska žurnālistiem atzina, ka šis gadījums ir “ļoti neparasts”, un apstiprināja, ka J. Jakovins, neskatoties uz slimības simptomiem, turpinājis pieņemt pacientus. Taču viņa atturējās izpaust informāciju, vai ārsts ir sniedzis dienestam savas rīcības pamatojumu. Tāpat SPKC kompetencē neesot ārsta rīcības izvērtēšana un soda piemērošana. Savukārt Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča piebilda, ka jautājums par J.Jakovina atbildību tiks nodots izvērtēšanai Veselības inspekcijai.

R. Korotinska pastāstīja, ka pašlaik nav zināms precīzais kontaktpersonu skaits, turpinās informācijas apzināšana.

“Visi pacienti, kas kontaktējušies ar ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no 2020. gada 27. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim, ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā turpmākās 14 dienas no pēdējā kontaktēšanās brīža. Tāpat par tuvām kontaktpersonām atzīti arī ārsta kolēģi un citas personas augsta riska kontaktpersonas, kuras kontaktējušās ar saslimušo tuvāk par 2 metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

Savukārt zema riska kontaktpersonām, kuras kontaktējušās ar saslimušo tālāk par 2 metriem, mazāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā mazāk par 15 minūtēm, ir jānovēro sava veselība turpmāko divu nedēļu laikā,” norādīja SPKC pārstāve.

Sigita Alhimoviča informēja, ka NVD ir saņēmis informāciju par J. Jakovina prombūtni no 12.janvāra. Viņa pacienti Valmierā var vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie ģimenes ārstiem Ineses Rāviņas un Ingas Gruntes, kura apkalpo galvenokārt bērnus. Savukārt Rencēnu pagasta iedzīvotāji var vērsties pie dakteres Marikas Grūsles. Šo ārstu kontaktinformācija ir norādīta pie J.Jakovina prakses ieejas durvīm, kā arī NVD un Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā.

NVD ir sazinājies ar minētajiem ārstiem, kuri pauduši gatavību īslaicīgi apkalpot J.Jakovina pacientus. Šiem ārstiem ir piekļuve iespējai atvērt un noslēgt slimības lapas, uzrakstīt arī valsts kompensējamos recepšu medikamentus un veikt pārējās darbības, kas nepieciešamas šo pacientu medicīniskajai aprūpei. NVD pārstāve piebilda, ka pacientiem ir tiesības izvēlēties arī jebkuru citu ģimenes ārstu.

S. Alhimoviča informēja, ka SIA “Kārvins” ārsta praksē kopā ar J.Jakovinu strādājošā ģimenes ārste Inese Gabrāne bijusi prombūtnē pēdējās divas nedēļas, un ar rītdienu, 16.janvāri viņa atsāks pieņemt pacientus.

NVD pārstāve apstiprināja, ka dienests sadarbībā ar pašvaldībām risina jautājumu par cita ģimenes ārsta piesaistīšanu, kurš varētu aizvietot J. Jakovinu viņa ārsta praksē.

Saistībā ar situāciju, kad J. Jakovins ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, Valmierā un Rencēnos 16. un 17. janvārī tiks organizēta papildus Covid-19 testēšana, pagarinot pieņemšanas punktu darba laiku un palielinot darbinieku skaitu. 16.janvārī no plkst. 8:00 līdz 20:00 testu paraugus pieņems Valmierā, Rīgas ielā 13, “E.Gulbja laboratorijā”. Savukārt “Centrālā laboratorija” veiks paraugu pieņemšanu 16. janvārī no aptuveni plkst. 11:00 līdz 16:00 (atkarībā no pieprasījuma) Rencēnos, Valmieras ielā 12, kultūras nama telpās. Tāpat testēšanu rīkos Valmierā, Čempiona ielā 3. “Centrālās laboratorijas” speciālisti Covid-19 testus veiks arī svētdien. Uz analīzēm iespējams pieteikties, zvanot uz “Centrālās laboratorijas” tālruni 8330. Ārsta nosūtījums analīžu veikšanai nav nepieciešams, uzsver NVD.

R.Korotinska aicināja veikt Covid-19 testus augsta riska kontaktpersonas, kā arī viņu ģimeņu locekļus, ja tiem ir novērojamas saslimšanas pazīmes. Viņa uzsvēra, ka testus var veikt ne tikai J.Jakovina pacienti.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri