Valmieras Ziņas

J.Jakovina kontaktpersonām brīvdienās būs papildu iespējas veikt Covid-19 testu; Veselības inspekcija vērtēs ģimenes ārsta rīcību

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau ziņots, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi ieguvuši informāciju epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā, ka ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem.

Šodien notikušajā preses konferencē SPKC Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vecākā epidemioloģe Rita Korotinska žurnālistiem atzina, ka šis gadījums ir “ļoti neparasts”, un apstiprināja, ka J. Jakovins, neskatoties uz slimības simptomiem, turpinājis pieņemt pacientus. Taču viņa atturējās izpaust informāciju, vai ārsts ir sniedzis dienestam savas rīcības pamatojumu. Tāpat SPKC kompetencē neesot ārsta rīcības izvērtēšana un soda piemērošana. Savukārt Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča piebilda, ka jautājums par J.Jakovina atbildību tiks nodots izvērtēšanai Veselības inspekcijai.

R. Korotinska pastāstīja, ka pašlaik nav zināms precīzais kontaktpersonu skaits, turpinās informācijas apzināšana.

“Visi pacienti, kas kontaktējušies ar ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no 2020. gada 27. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim, ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā turpmākās 14 dienas no pēdējā kontaktēšanās brīža. Tāpat par tuvām kontaktpersonām atzīti arī ārsta kolēģi un citas personas augsta riska kontaktpersonas, kuras kontaktējušās ar saslimušo tuvāk par 2 metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

Savukārt zema riska kontaktpersonām, kuras kontaktējušās ar saslimušo tālāk par 2 metriem, mazāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā mazāk par 15 minūtēm, ir jānovēro sava veselība turpmāko divu nedēļu laikā,” norādīja SPKC pārstāve.

Sigita Alhimoviča informēja, ka NVD ir saņēmis informāciju par J. Jakovina prombūtni no 12.janvāra. Viņa pacienti Valmierā var vērsties pēc medicīniskās palīdzības pie ģimenes ārstiem Ineses Rāviņas un Ingas Gruntes, kura apkalpo galvenokārt bērnus. Savukārt Rencēnu pagasta iedzīvotāji var vērsties pie dakteres Marikas Grūsles. Šo ārstu kontaktinformācija ir norādīta pie J.Jakovina prakses ieejas durvīm, kā arī NVD un Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā.

NVD ir sazinājies ar minētajiem ārstiem, kuri pauduši gatavību īslaicīgi apkalpot J.Jakovina pacientus. Šiem ārstiem ir piekļuve iespējai atvērt un noslēgt slimības lapas, uzrakstīt arī valsts kompensējamos recepšu medikamentus un veikt pārējās darbības, kas nepieciešamas šo pacientu medicīniskajai aprūpei. NVD pārstāve piebilda, ka pacientiem ir tiesības izvēlēties arī jebkuru citu ģimenes ārstu.

S. Alhimoviča informēja, ka SIA “Kārvins” ārsta praksē kopā ar J.Jakovinu strādājošā ģimenes ārste Inese Gabrāne bijusi prombūtnē pēdējās divas nedēļas, un ar rītdienu, 16.janvāri viņa atsāks pieņemt pacientus.

NVD pārstāve apstiprināja, ka dienests sadarbībā ar pašvaldībām risina jautājumu par cita ģimenes ārsta piesaistīšanu, kurš varētu aizvietot J. Jakovinu viņa ārsta praksē.

Saistībā ar situāciju, kad J. Jakovins ir veicis pacientu aprūpi, būdams ar Covid-19 saslimšanas simptomiem, Valmierā un Rencēnos 16. un 17. janvārī tiks organizēta papildus Covid-19 testēšana, pagarinot pieņemšanas punktu darba laiku un palielinot darbinieku skaitu. 16.janvārī no plkst. 8:00 līdz 20:00 testu paraugus pieņems Valmierā, Rīgas ielā 13, “E.Gulbja laboratorijā”. Savukārt “Centrālā laboratorija” veiks paraugu pieņemšanu 16. janvārī no aptuveni plkst. 11:00 līdz 16:00 (atkarībā no pieprasījuma) Rencēnos, Valmieras ielā 12, kultūras nama telpās. Tāpat testēšanu rīkos Valmierā, Čempiona ielā 3. “Centrālās laboratorijas” speciālisti Covid-19 testus veiks arī svētdien. Uz analīzēm iespējams pieteikties, zvanot uz “Centrālās laboratorijas” tālruni 8330. Ārsta nosūtījums analīžu veikšanai nav nepieciešams, uzsver NVD.

R.Korotinska aicināja veikt Covid-19 testus augsta riska kontaktpersonas, kā arī viņu ģimeņu locekļus, ja tiem ir novērojamas saslimšanas pazīmes. Viņa uzsvēra, ka testus var veikt ne tikai J.Jakovina pacienti.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 03.jūlijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-07-03 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

SIA “VENDOR” aicina pievienoties komandai –  Klientu konsultantu/-i! SIA “VENDOR” ir ERGO apdrošināšanas oficiālais partneris klientu piesaistē, un šobrīd mēs paplašinām savu komandu. Ja vēlies strādāt attālināti, plānot savu darba dienu pats un attīstīt jaunas prasmes dinamiskā vidē – šī iespēja ir domāta tieši Tev!  ✅Tavi galvenie darba pienākumi: Konsultēt klientus par ERGO apdrošināšanas produktiem Piesaistīt jaunus klientus un sniegt tiem nepieciešamo informāciju Veidot individuālu komunikāciju ar potenciālajiem klientiem (telefoniski, tiešsaistē vai klātienē) Darbs ar uzņēmuma iekšējo sistēmu ✅Ko mēs piedāvājam: Elastīgu, brīvi plānojamu darba grafiku Iespēju strādāt attālināti visā Latvijā  Atbalstošu un uz sadarbību vērstu komandu Uz sasniegumiem balstītu atalgojuma sistēmu Iespēju attīstīt profesionālās prasmes un veidot karjeru ✅ Ko mēs sagaidām no Tevis: Gatavību mācīties un apgūt jaunas prasmes Proaktīvu pieeju un atbildību ikdienas darbā Ieinteresētību personīgajā un profesionālajā izaugsmē Pieredze apdrošināšanas jomā tiks uzskatīta par priekšrocību (bet nav obligāta) 📩 Sūti savu CV: vakances@vendorlatvija.lv Piesakies un kļūsti par daļu no mūsu komandas! Kopā mēs varam sasniegt vairāk!  Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2026-07-12 Kontaktpersona: Jānis Vanags Tālrunis: 28769949 E-pasts: vakances@vendorlatvija.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs Baltic Sales Solutions, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam Ko mēs meklējam: Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780 (bruto) + bonusi no pārdotā. Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-05 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri