Valmieras Ziņas

J.Baiks: Valmierā ir gaidīti ne tikai tie, kuri atgriežas no ārzemēm (5)

Lasīšanas laiks: 2 min

“Reemigrācijas plāns ir varens, taču diemžēl valsts līmenī tas neīstenojas,” secina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Gandrīz trešā daļa jeb 30% aizbraukušo tautiešu neplāno atgriezties Latvijā, liecina ārzemēs dzīvojošo latviešu aptaujas rezultāti. Trešdaļa būtu gatavi atgriezties, ja šeit būtu nodrošināti līdzīgi apstākļi, kā viņu mītnes zemēs, bet pārējie noteikti atgriezīsies mājās par spīti visām grūtībām.

“Ja mēs jautājam cilvēkiem, kuri ir atgriezušies Valmierā, kāds ir pirmais priekšnosacījums viņu izvēlei, tas ir darbs. Mēs esam izdevīgā situācijā, jo darba piedāvājumu pilsētā ir daudz un speciālisti tiek ļoti labi apmaksāti. Lielākajos uzņēmumos inženieri un menedžeri saņem Eiropas līmeņa algas. Taču ir jāsaprot, ka Latvijā par zemi kvalificētu darbu nevar nopelnīt tikpat, cik Lielbritānijā vai citās Rietumu valstīs,” uzsvēra Valmieras mērs.

J.Baiks atzina, ka lielākā problēma, atgriežoties Valmierā, ir mājokļu deficīts, ko pašvaldība aktīvi risina. “Diemžēl ir iekavējusies daudzdzīvokļu namu būvniecība. Maijā plānots pirmos 150 dzīvokļus piedāvāt īres tirgū. Pašlaik mēs gaidām valsts institūciju reakciju uz mūsu iniciatīvu. Ja reiz valdība ir pateikusi, ka cilvēku atgriešana Latvijā ir viena no prioritātēm, ir nepieciešams atbalsts ekonomiski aktīvām pašvaldībām. Kur nav darba, mēs nevaram cerēt sagaidīt kādu atgriežamies. Ir nepieciešama valsts atbalsta programma, lai pašvaldībām būtu vieglāk būvēt jaunus mājokļus un piesaistīt cilvēkus tām vietām, kur ir darbs. Esmu pārliecināts, ka visi uzceltie dzīvokļi drīz vien tiks aizņemti, tāpēc esam gatavi jau šogad turpināt būvēt vēl 150 vai pat 300 dzīvokļus.”

Valmieras mērs uzskata, ka pārējie jautājumi, kas skar reemigrantus, ir vieglāk risināmi. “Ar atbraucēju bērniem ir nepieciešams īpaši darboties, lai pārvarētu valodas barjeru un viņi spētu pielāgoties jaunajai videi. Taču Valmieras pedagogi ir gatavi strādāt, lai palīdzētu bērniem integrēties. Tāpat varu droši apgalvot, ka mūsu valsts medicīna sistēma ir augstākā līmenī nekā daudzās Rietumu valstīs. To jums var apliecināt ikviens, kurš dzīvojis Anglijā vai citās zemēs.

Valmiera var nodrošināt visu nepieciešamo ģimenēm, sākot no bērnudārza līdz pat augstskolai. Šeit ir gaidīti ne tikai tie, kuri atgriežas no ārzemēm. Esmu runājis ar vairākām ģimenēm, kuras pārcēlušās no Rīgas. Kā iemeslu viņi minēja to, ka Valmiera ir zaļa un droša pilsēta, kur visi pakalpojumi ir pieejami nelielā attālumā. Mūsu pilsēta piedāvā dažādas kultūras, izklaides un sporta aktivitātes, iepirkšanās iespējas. Policijas un apsardzes kompāniju dati liecina, ka Valmiera ir drošākā pilsēta Latvijā.”

  Baiba - 13.02.2018

  Valmierā ir gaidīti ir tie, kuriem ir politiskā piederība, nevis augsta līmeņa speciālisti! Un tā tas jau ir ne pirmo iesaukumu.

  Peteris - 14.02.2018

  kartejaie solijumi! esam gatavi palidzet! to visur kladsina!!! tiesi fakti ka palidz, kur ir sanemtais arbalsts, piemeri?!! nau!
  draugi ir atgriezusies, bet no palidzibas vai jebkadu atbalstu nau dabujusi! pat bernudarza bernu nevar ielikt jo jagaida rinada no jauna! ja velas uzsakt uznemejdarbibu pat tur solita atbalsta nau! ej uz domi, socialiem, bet tur nevar, negrib palidzet! tuksi solijumi vien skan! riebjas klausities.
  un par tiem procentiem-30% drizak grib tikai atgriesties.

   Dzeguze - 22.03.2018

   Ar tādām valodas kļūdām nav brīnums, ka normālu darbu nevari atrast.

  Ritvars - 14.02.2018

  Beidz muldet, Valmiera normali apmaksata darba nav….par sīceni jau neviens nestradās

  Nudien - 22.06.2018

  Valmiera.Laikam jau muzigi sarkana.ak.vai.prieksniecinu pilseta.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri