Valmieras Ziņas

J.Baiks: Valmierā ir gaidīti ne tikai tie, kuri atgriežas no ārzemēm (5)

“Reemigrācijas plāns ir varens, taču diemžēl valsts līmenī tas neīstenojas,” secina Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Gandrīz trešā daļa jeb 30% aizbraukušo tautiešu neplāno atgriezties Latvijā, liecina ārzemēs dzīvojošo latviešu aptaujas rezultāti. Trešdaļa būtu gatavi atgriezties, ja šeit būtu nodrošināti līdzīgi apstākļi, kā viņu mītnes zemēs, bet pārējie noteikti atgriezīsies mājās par spīti visām grūtībām.

“Ja mēs jautājam cilvēkiem, kuri ir atgriezušies Valmierā, kāds ir pirmais priekšnosacījums viņu izvēlei, tas ir darbs. Mēs esam izdevīgā situācijā, jo darba piedāvājumu pilsētā ir daudz un speciālisti tiek ļoti labi apmaksāti. Lielākajos uzņēmumos inženieri un menedžeri saņem Eiropas līmeņa algas. Taču ir jāsaprot, ka Latvijā par zemi kvalificētu darbu nevar nopelnīt tikpat, cik Lielbritānijā vai citās Rietumu valstīs,” uzsvēra Valmieras mērs.

J.Baiks atzina, ka lielākā problēma, atgriežoties Valmierā, ir mājokļu deficīts, ko pašvaldība aktīvi risina. “Diemžēl ir iekavējusies daudzdzīvokļu namu būvniecība. Maijā plānots pirmos 150 dzīvokļus piedāvāt īres tirgū. Pašlaik mēs gaidām valsts institūciju reakciju uz mūsu iniciatīvu. Ja reiz valdība ir pateikusi, ka cilvēku atgriešana Latvijā ir viena no prioritātēm, ir nepieciešams atbalsts ekonomiski aktīvām pašvaldībām. Kur nav darba, mēs nevaram cerēt sagaidīt kādu atgriežamies. Ir nepieciešama valsts atbalsta programma, lai pašvaldībām būtu vieglāk būvēt jaunus mājokļus un piesaistīt cilvēkus tām vietām, kur ir darbs. Esmu pārliecināts, ka visi uzceltie dzīvokļi drīz vien tiks aizņemti, tāpēc esam gatavi jau šogad turpināt būvēt vēl 150 vai pat 300 dzīvokļus.”

Valmieras mērs uzskata, ka pārējie jautājumi, kas skar reemigrantus, ir vieglāk risināmi. “Ar atbraucēju bērniem ir nepieciešams īpaši darboties, lai pārvarētu valodas barjeru un viņi spētu pielāgoties jaunajai videi. Taču Valmieras pedagogi ir gatavi strādāt, lai palīdzētu bērniem integrēties. Tāpat varu droši apgalvot, ka mūsu valsts medicīna sistēma ir augstākā līmenī nekā daudzās Rietumu valstīs. To jums var apliecināt ikviens, kurš dzīvojis Anglijā vai citās zemēs.

Valmiera var nodrošināt visu nepieciešamo ģimenēm, sākot no bērnudārza līdz pat augstskolai. Šeit ir gaidīti ne tikai tie, kuri atgriežas no ārzemēm. Esmu runājis ar vairākām ģimenēm, kuras pārcēlušās no Rīgas. Kā iemeslu viņi minēja to, ka Valmiera ir zaļa un droša pilsēta, kur visi pakalpojumi ir pieejami nelielā attālumā. Mūsu pilsēta piedāvā dažādas kultūras, izklaides un sporta aktivitātes, iepirkšanās iespējas. Policijas un apsardzes kompāniju dati liecina, ka Valmiera ir drošākā pilsēta Latvijā.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Baiba - 13.02.2018 Atbildēt

  Valmierā ir gaidīti ir tie, kuriem ir politiskā piederība, nevis augsta līmeņa speciālisti! Un tā tas jau ir ne pirmo iesaukumu.

  Peteris - 14.02.2018 Atbildēt

  kartejaie solijumi! esam gatavi palidzet! to visur kladsina!!! tiesi fakti ka palidz, kur ir sanemtais arbalsts, piemeri?!! nau!
  draugi ir atgriezusies, bet no palidzibas vai jebkadu atbalstu nau dabujusi! pat bernudarza bernu nevar ielikt jo jagaida rinada no jauna! ja velas uzsakt uznemejdarbibu pat tur solita atbalsta nau! ej uz domi, socialiem, bet tur nevar, negrib palidzet! tuksi solijumi vien skan! riebjas klausities.
  un par tiem procentiem-30% drizak grib tikai atgriesties.

   Dzeguze - 22.03.2018 Atbildēt

   Ar tādām valodas kļūdām nav brīnums, ka normālu darbu nevari atrast.

  Ritvars - 14.02.2018 Atbildēt

  Beidz muldet, Valmiera normali apmaksata darba nav….par sīceni jau neviens nestradās

  Nudien - 22.06.2018 Atbildēt

  Valmiera.Laikam jau muzigi sarkana.ak.vai.prieksniecinu pilseta.

Uzņēmums SIA „ECODUMAS” sakarā ar veikalu tīkla paplašināšanos jaunajā veikalā Valmierā aicina darbā PĀRDEVĒJUS KONSULTANTUS. Darbs: elektronisko cigarešu tirdzniecība. Prasības: - Labas latviešu valodas zināšanas, - Vēlamas vēl kādas svešvalodas (krievu, angļu) zināšanas, - Vēlama pieredze darbā ar kases aparātiem, - Datorprasmes lietotāja līmenī. Priekšrocība kandidātiem, kuriem ir zināšanas par elektroniskajām cigaretēm. Piedāvā apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai. Darba laiks un režīms: summētais darba laiks maiņās pēc grafika no plkst. 10.00-20.00 (~15 darba dienas mēnesī). Alga: no ~500 euro (pēc nodokļu nomaksas). Darba vieta: tirdzniecības lielveikala „Maxima” telpās, Georga Apiņa ielā 10A, Valmierā. Darbam pieteikties var sūtot CV ar norādi "Pārdevējs Valmierā" uz e-pastu valerijus@ecodumas.lt . Ja ir kādi jautājumi, zvani uz tālruni 2170484. Sīkāka informācija par uzņēmumu: www.ecodumas.lt Sazināsies ar pretendentiem, kuru CV tiks izvirzīti uz tālāku konkursu. Paldies par atsaucību! Profesija: PĀRDEVĒJS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-12-01 Darba sākšanas datums: 2018-12-12 Kontaktpersona: Valerijus Ryžovas Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri