Valmieras Ziņas

J.Baiks: Rosinot neloģiskus grozījumus novadu iedalījumā, iedzīvotāji tiek noskaņoti pret reformu

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, strādājot pie Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikuma par jaunveidojamajām novadu pašvaldībām otrajam lasījumam, sēdē otrdien, 11.februārī, turpinās uzklausīt Vidzemes reģiona pašvaldību vadītājus, informē Saeimas Preses dienests. 

Otrdienas sēdē viedokļus aicināti sniegt pašvaldību vadītāji no Alojas, Beverīnas, Burtnieku, Cesvaines, Ērgļu, Inčukalna, Kocēnu, Lubānas, Madonas, Mazsalacas, Mālpils, Naukšēnu, Rūjienas, Salacgrīvas, Siguldas, Strenču un Valkas novadiem, kā arī Valmieras pilsētas. 

Komisijas sēdes laikā gaidāmas karstas diskusijas par topošo Valmieras novada un Valkas novada teritoriju. Jau informējām, ka pret Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektā sākotnēji piedāvāto reformas modeli, kas paredz, ka Valkas novads sastāvētu no pilsētām un pagastiem, kas šobrīd veido Valkas, Strenču, Rūjienas un Naukšēnu novadus, kategoriski iebilst Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotāji, kuri vāca parakstus pret reformu un rīkoja protesta akcijas gan Rīgā, gan Rūjienā.

Pēdējā laikā plašas diskusijas sabiedrībā izraisīja Valkas novada domes deputātu piedāvātais  alternatīvais administratīvi teritoriālās reformas modelis, kas paredz Valkas novadu veidot no Valkas un Strenču novados esošajām pilsētām un pagastiem, pievienojot Trikātas pagastu no Beverīnas novada, Ēveles pagastu no Burtnieku novada un Gaujienas pagastu no Apes novada. Arī Trikātas pagasta un Ēveles pagasta iedzīvotāji iebilst pret ieceri šīs teritorijas pievienot Valkas novadam, rīkojot iedzīvotāju tikšanās un vācot parakstus.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzskata, ka Valkas novada domes deputātu ierosinājums par Trikātas pagasta un Ēveles pagasta pievienošanu Valkas novadam nav laba ideja, jo netiek ņemta vērā iedzīvotāju izvēle.

“Ja iepriekšējās reformas rezultāti liecinātu par to, ka administratīvi teritoriālais iedalījums nav izveidots pareizi un iedzīvotāju dabiskā kustība notiek pretējā virzienā, būtu iemesls pārskatīt līdzšinējo novadu robežas un tajos ietilpstošo pagastu piederību. Taču jau desmit gadus iedzīvotāji dzīvo izveidotajos novados un viņu dabiskā kustība sakrīt ar jaunajā reformā paredzēto administratīvi teritoriālo iedalījumu. Tādēļ mēģinājumi atšķelt kādu pagastu un vest cilvēkus pretējā virzienā man nešķiet pareizi. Valmieras pilsētas pašvaldība ir lēmusi par atbalstu reformai, veidojot Valmieras novadu, Valmierai apvienojoties ar Burtnieku, Beverīnas, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadiem to pašreizējās robežās,”

uzsvēra Valmieras mērs.

Viņš pastāstīja, ka ir ticies ar trikātiešiem, kuri viesojušies pašvaldībā, lai skaidrotu situāciju un iegūtu Valmieras atbalstu cīņā pret mēģinājumiem atšķelt pagastu no Beverīnas novada.

“Nu jau daudzi cilvēki ir sapratuši, ka reforma ir nepieciešama un atbalsta to. Ja tagad pēkšņi izveidotajā kartē mēģinām izdarīt neloģiskus grozījumus, lai tikai izpildītu kritērijus, kas balstās uz Excel tabulu datiem, nevis reālu cilvēku vajadzībām, mēs radām iedzīvotājos neizpratni un pretestību pret reformu vispār,”

uzskata J.Baiks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 7.maijam e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29446642 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-05-07

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas iela 2, Strenči,Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 590-650 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri