Valmieras Ziņas

J.Baiks pārliecināts par iesākto projektu īstenošanu, turpmākās ieceres atkarīgas no jaunās valdības (1)

Vēlēšanu rezultāti nevarētu ietekmēt iesākto projektu īstenošanu Valmierā, taču nākotnes plānu liktenis pagaidām ir neskaidrs, uzskata pilsētas mērs Jānis Baiks.

“Iesāktajiem projektiem ir piešķirts Eiropas Savienības un valsts finansējums, atbilstoši vispārīgiem noteikumiem, tādēļ vēlēšanu rezultāti un valdības maiņa tos neietekmēs. Taču jautājums ir par valsts attīstības virzienu nākotnē. Lai īstenotu atsevišķu partiju pirmsvēlēšanu solījumus, ir kardināli jāmaina budžeta plānošana un izdevumu sadaļas, kas var ietekmēt turpmākos procesus. Lai kaut kam atrastu naudu, kādai citai pozīcijai tā ir jāatņem. Tāpēc pašlaik situācija ir neskaidra. Nākotnes virzību noteiks tas, kādu valdības modeli izdosies izveidot un kādas prioritātes tiks izvirzītas tās darbībā.” komentēja J.Baiks.

Valmieras mērs kā piemēru minēja valsts atbalsta programmu mājokļu būvniecībai, kuru virza pašreizējā valdība. Taču finansējums tai paredzēts nākamā gada budžetā, ko apstiprinās jaunā Saeima. Prioritātes var mainīties, atkarībā no tā, kā partijas vēlēsies īstenot savas programmas.

Jānis Baiks uzskata, ka “Jaunajai Vienotībai” vajadzētu strādāt arī jaunajā valdībā, ņemot vērā partijas lielo pieredzi. “Gaidīsim, kad mūs uzrunās. Tik daudz ir pateikts vienam par otru pirms vēlēšanām, tādēļ sarunas nebūs vieglas. Taču galvenais tagad ir beigt plēsties, un ir jāķeras pie darba. Nedrīkst vilcināties, jo uz mums skatās arī ārzemēs un gaida, kāda būs Latvijas turpmākā politika. Lai valsts nezaudētu savu reputāciju, ir jāiet strauji uz priekšu.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Oto - 09.10.2018 Atbildēt

    Pašvaldībām vairāk jāiesaistās ēnu ekonomikas apkarošanā, no kuras nesaņem IIN, un tad arī budžetā nauda parādīsies, nav pareizi visu gaidīt no valdības. Vēl jo sliktāk uz to pievērst acis un pašiem deputātiem izmantot šādus pakalpojumus, un arī pašu deputātu firmās tiek maksātas aplokšņu algas.

Mūsu partneri