Valmieras Ziņas

J.Baiks: Mēs zinām jaunā novada robežas un reformas termiņu, bet “spēles noteikumi” joprojām nav skaidri

Jau ziņots, ka trešdien, 10.jūnijā, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumu, kas nosaka, ka jaunajā Valmieras novadā būs 31 administratīvā teritorija, iekļaujot Valmieras pilsētu un tagadējos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadus.

Likumā paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kā administratīvi teritoriālās reformas kontekstā līdz 2021.gada 1.decembrim no valsts budžetā piešķirtajiem finanšu līdzekļiem pašvaldībām līdzfinansē jaunveidojamā novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektu izstrādi. 

Minēto projektu izstrādi līdz 2021.gada 30.jūnijam vadīs tā pašvaldība, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem. Tātad Valmierai, kā lielākajai pašvaldībai, būs jāuzņemas apvienotā novada veidošana.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks portālam “Valmieras Ziņas” komentēja: “Saeima likumu ir pieņēmusi, bet Valsts prezidents to nav izsludinājis. Tas ir pirmais, kas ir jāsagaida. Tāpat pagaidām vēl nav iespējas iepazīties ar likuma konsolidēto versiju. Pagaidām var teikt, ka ATR likums ir noteicis novadu robežas un termiņu, līdz kuram reforma tiek īstenota, taču ir jāsagaida daudzi pavadošie dokumenti, lai zinātu, kāds būs pārvaldes modelis jaunajās pašvaldībās, tostarp grozījumi likumā “Par pašvaldībām”, kas tiks apstiprināti septembrī vai oktobrī, kā arī virkne Ministru Kabineta noteikumu, kas regulēs pašvaldību darbu. Joprojām ir atklāts jautājums par administratīvajiem reģioniem un “nultā” līmeņa pārvaldi.

Par to, kā tiks organizēts darbs jaunajās pašvaldībās, balstoties uz likumiem un MK noteikumiem jau lems jaunievēlēto pašvaldību deputāti. Partija “Valmierai un Vidzemei”, ko es pārstāvu, protams, piedāvās savu redzējumu, kā būtu jāorganizē darbs topošajā novadā. Arī no Valmieras pilsētas pašvaldības puses mēs varam rosināt pārrunas ar pārējo novadu vadību, taču pagaidām vēl ir daudz nezināmo jautājumu, lai varētu notikt plānveidīga un mērķtiecīga darbība.”

Jānis Baiks atklāja, ka partija “Valmierai un Vidzemei” jau sākusi gatavoties nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Līdz šim tā ir pārstāvēta Valmieras pilsētas domē un Burtnieku novada domē, taču nākamajās vēlēšanās Valmieras novada deputātus ievēlēs daudz plašāks vēlētāju loks, tādēļ partija sākusi apzināt iespējamos deputātu kandidātus, kuri varētu pārstāvēt arī pārējo administratīvo vienību iedzīvotājus. “Par konkrētiem uzvārdiem vēl pāragri runāt, bet mēs, protams, domājam par to un runājam ar cilvēkiem. Jaunajā novadā būs 19 deputāti, vēlēšanu sarakstā tiks iekļauti 22 kandidāti. Mēs centīsimies, lai jaunā novada iedzīvotāji būtu maksimāli pārstāvēti domē,” sacīja J.Baiks.

Valmieras mērs uzskata, ka jaunveidojamo novadu būs iespējams veiksmīgi pārvaldīt, nodrošinot pašvaldības pakalpojumus iedzīvotājiem ikvienā administratīvajā teritorijā augstākā kvalitātē, nekā līdz šim. Viņa pārliecība balstās uz to, ka Valmieras novads varēs koncentrēt kompetentākos speciālistus un resursus no visām līdzšinējām pašvaldībām, lai sasniegtu labākus rezultātus. “Pašvaldībai pārvaldāmais novads būs plašāks, bet cilvēki visur turpinās strādāt. Katrā vietā ir savas iestrādnes, pieredze un tradīcijas. To visu mēs varēsim izmantot kopīgu mērķu sasniegšanai. Saliekot spēku kopā, mēs varēsim īstenot lielus projektus visam novadam, nevis lieki izkliedēt spēkus, rakstot astoņus atsevišķus projektus, savstarpēji konkurējot par speciālistiem un resursiem,” skaidroja J.Baiks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Jāņa Daliņa stadions aicina komandā uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci CV gaidīsim e-pastā: vakances@voc.lv līdz 08.10.2021. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību stadiona viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Sagatavot stadiona viesnīcas numurus viesu uzņemšanai un uzkopt telpas pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs sagaidām: Vidējo izglītību; Labas latviešu valodas zināšanas; Krievu un angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; Izpratni par tīru un sakoptu apkārtējo vidi, darba kultūru, kā arī sportisku un veselīgu dzīvesveidu; Teicamu saskarsmes kultūru un pozitīvu attieksmi pret veicamajiem darba pienākumiem. Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR pirms nodokļu nomaksas (pārbaudes laikā 3,75 EUR), summēto darba laiku, maiņu darbu; Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; Zinošu un atsaucīgu darba kolēģu komandu; Dinamisku darba vidi; Dažāda veida bonusus pēc pārbaudes laika. Pievienojies iespēju vietai, kur savas uzvaras piedzīvot atkal un atkal! Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, Čempionu iela 2, Valmiera, LV-4201 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV uz e-pasta adresi: vakances@voc.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA "Valmieras Olimpiskais centrs", Čempionu iela 2, LV-4201, Valmiera, Valmieras novads Valmieras peldbaseins piedāvā darbu apkopējām. Prasības: veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; pieteikt nepieciešamo uzkopšanas līdzekļu un inventāra pasūtīšanu; augsta atbildības sajūta un akurātums; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Atalgojumu 4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā) bruto, summēto darba laiku, maiņu darbu (arī nakts stundās, ar Darba likumā paredzēto piemaksu); Teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas  darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Peldbaseinu kompleksā, Čempionu iela 2 Pieteikšanās līdz 31.10.2021 : Inga Amerika, inga.amerika@voc.lv, +371 28640939. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-10-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu inga.amerika@voc.lv

Mūsu partneri