Valmieras Ziņas

J.Baiks: Mēs zinām jaunā novada robežas un reformas termiņu, bet “spēles noteikumi” joprojām nav skaidri

Jau ziņots, ka trešdien, 10.jūnijā, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) likumu, kas nosaka, ka jaunajā Valmieras novadā būs 31 administratīvā teritorija, iekļaujot Valmieras pilsētu un tagadējos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadus.

Likumā paredzēts, ka Ministru kabinets noteiks kārtību, kā administratīvi teritoriālās reformas kontekstā līdz 2021.gada 1.decembrim no valsts budžetā piešķirtajiem finanšu līdzekļiem pašvaldībām līdzfinansē jaunveidojamā novada teritorijas attīstības plānošanas dokumentu projektu izstrādi. 

Minēto projektu izstrādi līdz 2021.gada 30.jūnijam vadīs tā pašvaldība, kurā ir lielākais iedzīvotāju skaits atbilstoši aktuālajiem Iedzīvotāju reģistra datiem. Tātad Valmierai, kā lielākajai pašvaldībai, būs jāuzņemas apvienotā novada veidošana.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks portālam “Valmieras Ziņas” komentēja: “Saeima likumu ir pieņēmusi, bet Valsts prezidents to nav izsludinājis. Tas ir pirmais, kas ir jāsagaida. Tāpat pagaidām vēl nav iespējas iepazīties ar likuma konsolidēto versiju. Pagaidām var teikt, ka ATR likums ir noteicis novadu robežas un termiņu, līdz kuram reforma tiek īstenota, taču ir jāsagaida daudzi pavadošie dokumenti, lai zinātu, kāds būs pārvaldes modelis jaunajās pašvaldībās, tostarp grozījumi likumā “Par pašvaldībām”, kas tiks apstiprināti septembrī vai oktobrī, kā arī virkne Ministru Kabineta noteikumu, kas regulēs pašvaldību darbu. Joprojām ir atklāts jautājums par administratīvajiem reģioniem un “nultā” līmeņa pārvaldi.

Par to, kā tiks organizēts darbs jaunajās pašvaldībās, balstoties uz likumiem un MK noteikumiem jau lems jaunievēlēto pašvaldību deputāti. Partija “Valmierai un Vidzemei”, ko es pārstāvu, protams, piedāvās savu redzējumu, kā būtu jāorganizē darbs topošajā novadā. Arī no Valmieras pilsētas pašvaldības puses mēs varam rosināt pārrunas ar pārējo novadu vadību, taču pagaidām vēl ir daudz nezināmo jautājumu, lai varētu notikt plānveidīga un mērķtiecīga darbība.”

Jānis Baiks atklāja, ka partija “Valmierai un Vidzemei” jau sākusi gatavoties nākamajām pašvaldību vēlēšanām. Līdz šim tā ir pārstāvēta Valmieras pilsētas domē un Burtnieku novada domē, taču nākamajās vēlēšanās Valmieras novada deputātus ievēlēs daudz plašāks vēlētāju loks, tādēļ partija sākusi apzināt iespējamos deputātu kandidātus, kuri varētu pārstāvēt arī pārējo administratīvo vienību iedzīvotājus. “Par konkrētiem uzvārdiem vēl pāragri runāt, bet mēs, protams, domājam par to un runājam ar cilvēkiem. Jaunajā novadā būs 19 deputāti, vēlēšanu sarakstā tiks iekļauti 22 kandidāti. Mēs centīsimies, lai jaunā novada iedzīvotāji būtu maksimāli pārstāvēti domē,” sacīja J.Baiks.

Valmieras mērs uzskata, ka jaunveidojamo novadu būs iespējams veiksmīgi pārvaldīt, nodrošinot pašvaldības pakalpojumus iedzīvotājiem ikvienā administratīvajā teritorijā augstākā kvalitātē, nekā līdz šim. Viņa pārliecība balstās uz to, ka Valmieras novads varēs koncentrēt kompetentākos speciālistus un resursus no visām līdzšinējām pašvaldībām, lai sasniegtu labākus rezultātus. “Pašvaldībai pārvaldāmais novads būs plašāks, bet cilvēki visur turpinās strādāt. Katrā vietā ir savas iestrādnes, pieredze un tradīcijas. To visu mēs varēsim izmantot kopīgu mērķu sasniegšanai. Saliekot spēku kopā, mēs varēsim īstenot lielus projektus visam novadam, nevis lieki izkliedēt spēkus, rakstot astoņus atsevišķus projektus, savstarpēji konkurējot par speciālistiem un resursiem,” skaidroja J.Baiks.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri