Valmieras Ziņas

J.Baiks: Covid-19 izraisītā krīze apliecina administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību

“Administratīvi teritoriālā reforma ir stratēģisks ilgtermiņa lēmums. Ārkārtējā situācija valstī ir nostiprinājusi manu pārliecību, ka reforma Latvijā ir jāturpina,” portālam “Valmieras Ziņas” pauda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Valmieras mērs uzskata, ka lielākas un spēcīgākas pašvaldības ir spējīgākas labāk tikt galā ar šādu globālu krīžu sekām, kas var notikt arī nākotnē. “Ir skaidrs, ka, krīzei turpinoties, valsts un pašvaldību ieņēmumi samazināsies, tādēļ būs nepieciešama administratīvo izdevumu optimizācija, lai efektīvāk izmantotu līdzekļus pašvaldību funkciju īstenošanai. Lielākas un spēcīgākas pašvaldības spēs efektīvāk īstenot krīzes seku mazināšanas pasākumus, koordinējot rīcību plašākās teritorijās un nodrošinot vienveidīgāku palīdzību iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kā arī koncentrējot lielākus resursus aktuālo problēmu risināšanai. Šobrīd daudzajām Latvijas pašvaldībām ir ļoti atšķirīga izpratne, rīcība un darba temps Covid-19 krīzes seku mazināšanā. Tādējādi tiek nelietderīgi tērēti resursi, ilgstoši risinot birokrātiskus jautājumus starp daudzajām pašvaldībām, valsts institūcijām un citām iesaistītajām pusēm, tā vietā, lai veltītu visas pūles reālai darbībai. Kā piemēru var minēt skolēnu brīvpusdienu jautājumu. Topošā Valmieras novada ietvaros šo jautājumu varētu risināt daudz efektīvāk. Taču pašlaik lielas problēmas skolēnu nodrošināšanai ar brīvpusdienām rada atšķirīgā skolēnu mācību vieta, deklarētā dzīvesvieta un faktiskā dzīvesvieta. 39% Valmieras skolēnu ir deklarētu 71 pašvaldībā. Tā kā valsts budžeta dotāciju pašvaldības var izlietot tikai savā administratīvā teritorijā deklarēto bērnu ēdināšanai, citās pašvaldībās deklarētajiem skolēniem brīvpusdienas nodrošināt krīzes apstākļos ir ļoti sarežģīti, jo nav zināms, vai tās tiks apmaksātas. Ir ļoti grūti saskaņot rīcību ar daudzām iesaistītajām pašvaldībām. Manuprāt, būtu loģiski un taisnīgi, ja visi Valmieras skolu audzēkņi varētu saņemt tiem pienākošās brīvpusdienas, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.”

Valmieras mērs prognozēja, ka krīzes netiks pārvarētas dažu mēnešu laikā. Lai gan jau pašlaik gan valsts, gan arī Valmieras pašvaldība strādā pie krīzes pārvarēšanas plāna, lielā mērā tā īstenošana būs jāuzņemas reformētajām pašvaldībām.

J. Baiks atzinīgi vērtē Saeimas pieņemtos lēmumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma otrajā lasījumā attiecībā par Valmieras novadu. Jau iepriekš Valmieras pilsētas dome pauda atbalstu tam, ka Valmieras novads tiek veidots, apvienojot esošos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadus un Valmieras pilsētu. Likuma otrajā lasījumā Saeima lēma arī par Strenču novada iekļaušanu jaunveidojamajā Valmieras novadā. “Iedzīvotāju plūsmas dati liecina, ka Valmieras ietekme uz Strenču novadu ir pat lielāka, nekā uz Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novadu, tādēļ Strenču novada iekļaušana topošajā Valmieras novadā ir pamatots lēmums, ko arī aktīvi pieprasīja iedzīvotāji,” norādīja mērs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri