Valmieras Ziņas

IZM: valsts finansētas peldētprasmes apguvei nepietiek līdzekļu, nozīmīga pašvaldību iesaistīšanās

Lasīšanas laiks: < 1 min

Valsts finansēta peldētprasmes apguve sākumskolas skolēniem ir atbalstāma, vienlaikus šādam nolūkam nepietiek līdzekļu, aģentūra BNS pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrija pauž viedokli, ka peldētapmācībai būtu jākļūst par vienu no veselīga dzīvesveida un sporta pamatprasmēm, ko bērni apgūst sākumskolā. Kopumā ministrija atbalsta ideju, ka 1. – 4. klases posmā to varētu līdzfinansēt valsts.

“Līdz šim IZM iniciatīva no valsts budžeta līdzfinansēt peldētapmācību sākumskolā atdūrusies pret ierobežotajām valsts budžeta iespējām. IZM peldētapmācības programmas uzsākšanai 2.klasē pieprasīja finansējumu gan 2014.gadam, gan 2015. gadam. Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumus saistībā ar nākamā gada budžeta izstrādi, arī 2016.gadā līdzfinansējumu šai programmai piešķirt nebūs iespējams,”

norāda ministrijā.

Vienlaikus ministrija uzsver – tāpēc jo īpaši nozīmīgi, ka tur, kur pieejama infrastuktūra peldētapmācībai, to atbalsta pašvaldības.

Pašlaik interneta vietnē “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par valsts līdzfinansētu peldētapmācību.

Iniciatīvas autori aicina ieviest valsts līdzfinansētu (neobligātu) bērnu peldētapmācību un drošības uz ūdens apmācību visu izglītības iestāžu 1.-4. klašu bērniem ar mērķi preventīvi samazināt noslīkušo bērnu un jauniešu skaitu Latvijā, kas ir viens no lielākajiem visā Eiropas Savienībā (ES) – 2014. gadā bojā gājušo skaits bija 191.

Latvija ir vienīgā ES valsts, kurā nav valsts programmas profilaktisko pasākumu nodrošināšanai un bērnu peldētapmācības programmu realizācijai izglītības iestādēs, norāda autori.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”  aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  DZĪVNIEKU KOPĒJU Galvenie amata pienākumi: Veikt dzīvnieku kopšanas darbus Valmieras novada dzīvnieku patversmē: kopt un uzraudzīt dzīvnieku mītnes; apkopt un barot dzīvniekus; nodrošināt labturības prasības dzīvniekiem; veikt citus ar dzīvnieku aprūpi saistītus pienākumus; veikt klaiņojošu vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku ķeršanu. Prasības kandidātiem: Vismaz vispārējā vidējā izglītība; B kategorijas auto vadītāja apliecība; Darba pieredze ar dzīvniekiem tiks uzskatīta par priekšrocību; Dzīvnieku ķērāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: Atbildīgu darbu Valmieras novada dzīvnieku patversmē; Normālo darba laiku ar summētā darba laika uzskaiti; Atalgojumu no EUR 780.00 un piemaksu līdz 30% pirms nodokļu nomaksas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem; Labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 12.06.2026., sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: DZĪVNIEKU PĀRRAUGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mālu iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-12 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri