Valmieras Ziņas

Izdots Valmieras garšu kalendārs 2018.gadam

Valmierieši vienmēr pratuši dzīvot ar smeķi, baudot pilsētas neatkārtojamo piedāvājumu. Dabas ieskautajā Valmierā, kur galvenā iela ir Gauja, savijas senču mantojums ar mūsdienīgu attīstību. Mēs esam uzņēmīgi, radoši un nepārstājam atklāt labas lietas, ko slēpj Valmiera. Te ir smeķīgi stāsti, darbi un domas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Valmieras garšu kalendārs 2018.gadam ir plānotājs, kur ar recepšu pierakstiem dalījušies 12 Valmieras iedzīvotāji. Cepeši, zupas, salāti, sviestmaizes, kūkas, putras, zivis, pankūkas un vēl citu gardumu pieraksti atklāj īpašas garšas, kas vairo spēku, enerģiju un labu noskaņojumu. Recepšu klāstu papildina arī piecu Valmieras un apkārtējo novadu restorānu sagatavotais sveiciens.

Tā kā šis plānotājs būs Latvijas simtgades un Valmieras 735.dzimšanas dienas gada kalendārs, tajā ar plānotāja īpašnieka ikdienas pierakstiem “sadzīvos” tēli no senās Valmieras. Ragaviņu “stūrmaņus” no cita gadsimta, trīs Valmieras puikas, antīku automobili, zaļumballi Jāņparkā, Jāni Daliņu, Georgu Apini, ormani ar zirgu pajūgu un vēl citus tēlus, kas stāsta par Valmieras vēsturi, zīmējusi Valmieras Mākslas vidusskolas skolniece Marija Roze. “Tas bija kā ceļojums laikā. Iepazinu dažādas Valmieras vietas, guvu vēsturisku ieskatu, tā pa īstam ieraudzīju Valmieras nozīmīgos cilvēkus. Valmierā esmu nokļuvusi, jo te mācos, tāpēc uzzināju daudz jauna. Zīmējot šķita, ka ievies dzīvību un jaunu elpu vēsturiskiem tēliem, bet tagad – kā “izkāpjot” no aizraujoša piedzīvojuma,” stāsta Marija Roze.

Jāpiemin, ka šie zīmējumi atrodami arī Valmieras sienas kalendārā 2018.gadam. Tur tie papildina mūslaiku fotogrāfijas, savijot pagātni ar nākotni.

Valmieras sienas kalendāru un plānotāju 2018.gadam iespējams apskatīt un iegādāties Valmieras Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 10. Plānotāja cena ir 3.25 EUR, savukārt sienas kalendāra – 2 EUR.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri