Valmieras Ziņas

Izdota mazsalacietes Rasmas Āboltiņas grāmata par dubultcimdu adīšanas tehniku

Lasīšanas laiks: < 1 min

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izdevis grāmatu “Tautas daiļamata meistares Rasmas Āboltiņas dubultcimdi”. Grāmata stāsta par meistari, kas izveidojusi un vienīgā Latvijā daudzus gadus pilnveidojusi un attīstījusi īpašu dubultcimdu adīšanas tehniku, informēja LNKC sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Mazsalaca” dalībniece, Tautas daiļamata meistare Rasma Āboltiņa šobrīd ir vienīgā zināmā meistare, kas cimdus ada dubultadījuma tehnikā. Šī tehnika ir īpaša ar to, ka tiek adīts tikai no vienas puses, nenoceļot valdziņus. Cimdu adīšanai meistare izmanto vilnas dziju, ko pati krāso dabīgās krāsvielās. Visi adījuma raksti ir pašas sacerēti.

“Šāda adījuma tehnika atļauj vai pat rosina meistarīgu adītāju spēlēties ar labisko un kreilisko valdziņu lietojumu, tādējādi no viena raksta ornamenta izadīt dažādu efektu rakstus. Kārtīgai adītājai cimdi sanāk valkājami uz abām pusēm, un tie ir arī īpaši silti,” pastāstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Grāmatu “Tautas daiļamata meistares Rasmas Āboltiņas dubultcimdi” var iegādāties Latvijas Nacionālajā kultūras centrā, Rīgā, Pils laukumā 4.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri