Valmieras Ziņas

Izdota krāsojamā grāmata “Dzīve Burtniekā”

Ceturtdien, 6. decembrī, Burtnieka ezera muzejā norisinājās krāsojamās grāmatas “Dzīve Burtniekā” atvēršanas svētki. Grāmata veidota pirmsskolas vecuma bērniem par Burtnieka ezerā sastopamajiem putniem, augiem un citām dzīvām radībām, informē Burtnieku novada pašvaldība.

Grāmata ir turpinājums pērn izdotajai krāsojamajai grāmatai “Zivju dzīve Burtnieka ezerā”, kurā tika attēlotas Burtnieka ezerā mītošās zivis. Jaunajā grāmatiņā bērni varēs iepazīt ūdensdzīvniekus, gliemežus, gliemenes, abiniekus, spāres, tauriņus u.c. kukaiņus. Krāsojot tiks iepazīti arī ūdensaugi, piekrastes augi un koki, palieņu pļavās sastopamie putni. Grāmatā ietverta arī galda spēle “Apkārt Burtnieka ezeram”.

Krāsojamās grāmatas “Dzīve Burtniekā” atvēršanas svētkos piedalījās pirmsskolas izglītības iestādes “Sienāzītis” audzēkņi. Skolotāja Laura Riekstiņa kopā ar bērniem bija sagatavojusi muzikālu priekšnesumu, kuru papildināja fragmenti no Pētera Zirnīša grāmatām par Ķūķi.

Krāsojamās grāmatas vāka autore ir Anita Jansone – Zirnīte, iekšlapu ilustrācijas zīmējusi Zane Rubene, teksta autors – Andris Soms.

Grāmatiņas paredzēts izdalīt ikvienam piecgadīgajam un sešgadīgajam bērnam, kurš apmeklē kādu no Burtnieku novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm. Citiem interesentiem šī grāmatiņa ir pieejama elektroniskā versijā ŠEIT.

Krāsojamo grāmatu “Dzīve Burtniekā” Burtnieku novada pašvaldības izstrādājusi Zivju fonda pasākuma “Sabiedrības informēšanas pasākumi par zivju resursu pētījumiem, to racionālu un saudzīgu izmantošanu, atražošanu un aizsardzību, arī publicistikas izdevumi, mācību vai izziņu literatūra, informatīvi izglītojoši televīzijas raidījumi un radioraidījumi” projekta “Sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošana par Burtnieka ezeru” ietvaros.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri